Czy zwierzęta potrafią przewidywać chorobę?

Czy zwierzęta przewidują choroby…? 

Do dzisiaj nie miałam zdania, jednak po tej historii, wierzę, że coś w tym jest…

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o umiejętnościach niektórych zwierząt. Przez kilka lat miałam w domu pieska a konkretnie suczkę. Była w mojej rodzinie od niemalże jej przyjścia na świat. Była fantastyczna i rozumna. W większości tolerowała ludzi i nigdy na nikogo się nie rzucała.

Do czasu.

Po kilku latach zauważyłam, że moja sunia niektórych ludzi, nawet z rodziny czy znajomych, nie mogła znieść. Często wspólnie zastanawialiśmy się dlaczego? Tym dziwniejsze to było, że były wśród nich osoby, na które wcześniej nie szczekała. Sprawa wyjaśniła się, gdy pewnego dnia przyjechał do mnie mój wujek, którego suczka uwielbiała.

Gdy wujek chciał ją pogłaskać ta omal go nie ugryzła. Dodatkowo przez całą jego obecność w domu strasznie ujadała. Co wujek chciał do niej podejść, ta natychmiast szczerzyła zęby i sierść jej się podnosiła. W końcu musiałam ją zamknąć w innym pomieszczeniu, bo nie mogłam nawet porozmawiać. Gdy tylko wujek opuścił moje mieszkanie, suczka uspokoiła się. Po dwóch tygodniach od tej wizyty dowiedziałam się, że mój wujek ma raka i to w zaawansowanym stadium. Dopiero wówczas uświadomiłam sobie, że być może mój pies potrafi wykryć chorobę.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że ludzie na których suczka ujadała, po pewnym czasie lądowali w szpitalu chorzy na raka. Niestety po tym odkryciu moja suczka bardzo się rozchorowała i odeszła z tego świata.

I tak nie potrafię do końca zrozumieć jak ona tę chorobę potrafiła wyczuć? Szkoda, że jej już nie ma…

Czy dzieci widzą duchy? – przekonaj się o tym…