Feng shui – pomocni ludzie

Feng Shui Strefa Pomocni Ludzi  

Feng Shui – Strefa Pomocni Ludzie

Na prawo obok drzwi znajduje się róg POMOCNI LUDZIE, czyli ci, którzy po prostu nas wspierają. Każdemu z nas potrzebna jest taka osoba, przyjaciel chociażby jeden, który bezinteresownie nas wesprze w razie kryzysowej sytuacji, podpowie i doradzi. Przyjaciel, który nie przejdzie obok naszego nieszczęścia obojętnie.

Musicie jednak zdawać sobie sprawę, że to nie jest jednostronna pomoc. Wasi znajomi też potrzebują waszego wsparcia, dlatego powinniśmy wzajemnie traktować się z szacunkiem. Zdarza się, że niektórzy z nas potrafią wylewać żale i płakać w mankiet przyjacielowi, ale kiedy druga strona potrzebuje naszej pomocy, to zazwyczaj nie mamy dla niej czasu.

Należy pamiętać, że jeśli tak będziemy traktować naszych znajomych, odsuną się od nas i po pewnym czasie zostaniemy sami. Musimy zatem tak zaktywizować tę część pokoju, aby skupić wokół siebie ludzi nam życzliwych.

Aktywizując tę strefę pamiętajcie, że wzmacniacie również przyjaźnie, które do tej pory nawiązaliście.

Właśnie takie przyjaźnie przede wszystkim trzeba należycie pielęgnować. W dobie dzisiejszej tak trudno o prawdziwego przyjaciela, zwłaszcza takiego „prawdziwego”. Tak więc jeśli takiego masz, szanuj go jak siebie samego, gdyż często przez własną chciwość możesz go stracić.

W jaki sposób aktywizować strefę pomocni ludzie?

Aby przyciągnąć do siebie większą grupę sprzymierzeńców możesz powiesić w tym narożniku duże lustro. Innym sposobem na uzyskanie pomocy w życiu jest zawieszenie zdjęć osób, na których możemy liczyć. Dodatkowo, aby wzmocnić działanie, możemy nad każdym zdjęciem umocować czerwoną kokardkę o długości 9 cm.

Jakich kolorów użyć do aktywizowania strefy pomocnych ludzi?

Tej części pokoju przypisany jest kolor szary, srebrny, możesz więc wykorzystać jakieś kamienie szlachetne o tej barwie, mały globusik, prezenty od przyjaciół, pamiątki z podróży, kryształy.

Chińczycy często w tej strefie stawiają fontanny z płynącą wodą. Ja natomiast w tym miejscu mam tylko mały globusik i też mi to wystarcza. Natomiast moja znajoma aktywizowała tę strefę w kuchni stawiając tam zmywarkę do naczyń.