Feng shui – kariera

Feng Shui Strefa KarieryFeng Shui – Strefa Kariery i Pracy

Dzisiaj zajmiemy się pracą i naszą karierą, gdyż każdy z nas chce zapewnić sobie w tej dziedzinie sprzyjający los. Strefa KARIERY I PRACY znajduje się na środkowej linii, na której jest wejście do pokoju.

Zanim jednak zaczniecie wzmacniać ten fragment pokoju spróbujcie odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie:

„Czym jest dla Was kariera?”
No właśnie, jak rozumieć to słowo.

Często pojęcie kariery łączymy z pracą. Większość z nas marzy o błyskotliwej karierze „o czerwonym dywanie” czy innych podobnych wyczynach. Prawie nikt nie rozumie, że bez dobrej pracy, którą jednocześnie lubimy nie zdobędziemy podium. A jeśli nawet nam się „przytrafi” – może być to krótkotrwałe, a nawet przypłacone nieszczęściem najbliższych.

Ja osobiście wolę mieć dobrą pracę, w której mogę się realizować oraz szczęśliwą rodzinę, w gronie której będę mogła spędzać wolne chwile, niż pracę, która pochłonie cały mój czas. Dla mnie kariera to właśnie zadowolenie z pracy i najbliższych.

Czytając to zapewne pomyślicie sobie, że co jak co, ale kariera nie jest ważna w życiu…

Ależ jest, ale niesie ona za sobą wiele wyrzeczeń, które często wiążą się z najbliższymi. Rozejrzyjcie się wokół siebie i zobaczcie, iluż karierowiczów poświęciło własną rodzinę, aby znaleźć się w blasku fleszy. Wielu stojąc na szczycie straciło najpiękniejsze lata swego życia. Teraz wydaje im się, że będąc kimś mogą mieć każdą dziewczynę, faceta i być szczęśliwym.

I w tym cały problem.

Starsi, bogaci panowie często myślą, że wiążąc się z młodymi kobietami, te ich kochają i spełniają dla nich każde życzenie. A jakże, kochają, tylko często nie ich, a ich pozycję, pieniądze i możliwość wybicia się. Brutalna prawda.

Jeśli jednak jest inaczej – jesteś szczęściarzem, ale powiedz swojej młodziutkiej żonie, że straciłeś pozycję, majątek, zdrowie – i jeśli wówczas powie, że cię kocha – jesteś naprawdę szczęściarzem, a jeśli nie… Przekonaj się o tym.

Oczywiście nikogo nie osądzam, każdy ma prawo decydować o swoim szczęściu i dla każdego będzie ono miało inny wydźwięk. Dlatego mimo to, dobrze jest dopomóc i w tej dziedzinie swojemu szczęściu.

Teraz udzielę Wam kilku wskazówek jak aktywizować tę strefę.

Mianowicie: wejście znajdujące się w strefie kariery powinno być swobodne i jasne.

Nie powinny się tutaj znajdować żadne części garderoby, buty czy inne rzeczy. Dobrze by było, aby w tym miejscu dominował kolor niebieski, gdyż kariera wiąże się z tym kolorem. Można na ścianie powiesić obraz z motywem wody czy niebieskich kwiatów. Można także poustawiać jakieś symbole związane z wykonywaną pracą np.: puchar, dyplom, klucz itp.

Pamiętajcie, że te symbole odnoszą się także do osób chcących mieć tylko dobrą pracę i miłą atmosferę, aby dobrze się w niej czuć. Dobra praca to podstawa dobrze prosperującej rodziny, gdyż zarówno w pracy tak jak i w rodzinie spędzamy po połowie naszego życia.

Tak więc należy zadbać o obydwie.