Feng shui – wiedza

Feng Shui Strefa Wiedzy

Feng Shui – Strefa Wiedzy

Strefa WIEDZY znajduje się w lewym dolnym narożniku od wejścia. Jest to narożnik, który odpowiada wiedzy i budzi gotowość do nauki, dlatego najczęściej aktywują ją dzieci, studenci lub osoby zdające egzaminy.

Aktywizując tę strefę musicie zdać sobie sprawę, że nie wystarczy zgromadzić tam odpowiednich „wzmacniaczy” i wiedza sama wejdzie nam do głowy. Jeśli do tej pory nie raczyliście się nauczyć czy poczytać zagadnienia do egzaminu – to i tak z tego nic nie będzie.

Stosując odpowiednie remedia w tym narożniku uaktywniamy:

– inteligencję i intuicję,

– jasne, logiczne myślenie,

– poczucie własnej wartości,

– wewnętrznego skupienia i wyciszenia.

I właśnie dzięki tym praktykom, no i oczywiście wyuczonej wiedzy – nie powinniśmy mieć problemu ze zdaniem jakiegokolwiek egzaminu. Niestety, nie ma innej możliwości, aby bez nauki, chociaż częściowej, zdać egzamin.

Pamiętam, że aktywizując tę część swego pokoju, zawsze czytałam zagadnienia egzaminacyjne, ale się ich nie uczyłam i na samym egzaminie doznawałam „olśnienia”. Muszę przyznać, zdawałam za pierwszym podejściem. Aby i Wam się to udało musicie jednak zabrać się do czytania i to ze zrozumieniem, a nie myśleć w tym czasie o chłopakach czy dziewczynach. Trzeba trochę się pouczyć.

W jaki sposób aktywizować tę strefę i wspomóc trudny proces jakim jest NAUKA?

Dobrze jest w tym narożniku umieścić regał z książkami (encyklopedie, słowniki), biurko do nauki, ale dobrze oświetlone, a na nim postawić akcent zielony, gdyż jest to kolor wiedzy.

Często Chińczycy kładą też tam pusty wazon, który oznacza, że chciałoby się go napełnić.

Jeśli jednak chcecie poszerzyć swoją wiedzę na jakiś temat – pomocne będzie umieszczenie w tym rogu lustra, którego zadaniem będzie przyciągnięcie nowych informacji oraz pogłębienie zdobytej dotąd już wiedzy na ten temat.

Ja zawsze przed egzaminami dodatkowo zawieszałam w tym miejscu kryształową kulę na czerwonej nitce o długości 9 cm. Pomagało!

Oczywiście możecie też mieć własne pomysły w tej kwestii.

Uważam, że każda rzecz postawiona w narożniku wiedzy będzie trafiona, jeśli będziecie wierzyć, że zadziała.

Wiara – to jest podstawa każdego sukcesu. Samo aktywizowanie stref bez wiary – nic nie daje. Nie mówię tutaj o wierze w Boga, ale o wiarę we własne możliwości i wizualizację.

Myślę, że chociaż trochę pomogłam Wam przed trudnymi czekającymi na Was egzaminami.

Życzę powodzenia i wiary we własne możliwości!!!