Feng shui – zdrowie

Feng Shui Strefa Zdrowia

Feng Shui – Strefa Zdrowia

Środek domu czyli centralną pozycję w feng shui zajmuje ZDROWIE.

Jak zapewne wiecie, jest ono niezwykle ważne, gdyż umożliwia nam rozwój we wszystkich dziedzinach życia, a przede wszystkim mocno łączy się z bogactwem.

Bardzo trafne jest stwierdzenie mówiące o tym, że co nam po bogactwie, jeśli nie mamy zdrowia. Każdy z nas zapada na różne choroby i nie ma najmniejszego znaczenia, czy jesteś bogaty czy biedny.

Z pewnością bogaty będzie miał lepszą opiekę medyczną, ale zdrowia i życia nie jest w stanie kupić. Czyś bogaty czyś biedny i tak Cię zakopią, chyba, że wcześniej każesz się spopielić, ale śmierci i tak nie przechytrzysz.

Dlatego tak ważne jest, aby ten obszar był oazą spokoju i radości. Wzmacniając centrum pokoju, korzystnie wpływamy na całe swoje życie. Należy również zadbać, aby ta część zawsze była posprzątana i lśniła czystością. Wiem, że to trochę będzie trudne, ale warto.

W jaki sposób aktywizować tę strefę?

Trudno jest zagospodarować środek pokoju, gdyż najczęściej albo stoi pusty albo znajduje się tam stół. Dobrze jest po środku ustawić kwiaty doniczkowe, które zapewniają świeży tlen i energię.

Można również położyć tam wyroby ceramiczne, rzeźby albo położyć dywan w kolorze żółtym, pomarańczowym lub brązu. Jeśli na suficie mamy żyrandol możecie zawiesić na nim dzwonki wietrzne pamiętając o czerwonej tasiemce.

W moim pokoju na stole na płaskiej misie leży kryształ górski i ametyst, gdyż są to symbole szczęścia, zdrowia i pomocy.

Jest to ostatnia strefa bagua. Myślę, że w niewielkim stopniu przybliżyłam Wam temat feng shui. Można by jeszcze wiele tutaj napisać. Jeśli kogoś bliżej zainteresowała wiedza na ten temat, to proszę o informacje.

Czy ktoś z Was stosuje w życiu Feng Shui?

Jeśli tak, to proszę podzielcie się swoim doświadczeniem. Napiszcie, co zastosowaliście i czy Wam to pomogło.

Zachęcam do dyskusji. Warto się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem.