Magia w domu

Magia domowa – czy jest to możliwe?

Wcześniej pisałam o Feng shui, a teraz chciałabym napisać coś o magii jaką możemy stosować sami w domu. Może tego nie widzimy, ale magia jest wokół nas i w nas. Chcąc mieć szczęście w domu, a co najważniejsze, zatrzymać je, musimy wykonać kilka drobnych magicznych sztuczek.

Bardzo istotną rzeczą prowadzącą do naszego domu są drzwi i to od nich chciałabym zacząć. Drzwi są zarówno wejściem, jak i wyjściem z domu. W niektórych kulturach stanowią bramę do innych światów. Dlatego spełniają jakby funkcję obronną i nie pozwalają wtargnąć złu do domu.

Istnieje wiele obrzędów, które mają chronić przed wtargnięciem złych osób do domu.

Kiedyś widziałam w pewnej wsi jak ludzie na swoich drzwiach wejściowych mieli pozawieszane wieńce z liści i cierni. Zastanawiałam się czemu to miało służyć? Dopiero po pewnym czasie dowiedziałam się od pewnej Starowinki, że wieniec ten miał charakter ochronny i miał odpędzać negatywne energie. Dowiedziałam się także, że wystarczy na drzwiach wejściowych narysować koło białą kredą i duchy nie mają do naszego domu wejścia.

Innym popularnym obrzędem było umieszczenie dwóch skrzyżowanych igieł pod wycieraczką lub umieszczanie na wprost wejścia lustra. Wówczas osoba, która miała wobec nas złe intencje nie wchodziła lub jeśli nawet weszła – nie mogła nam nic zrobić.

Magia w domu – część 2.

Jak natomiast sprowadzić do domu pieniądze i miłość – zobacz „Pieniądze i miłość”.

Czy sądzicie, że magia w domu jest możliwa?