Urodzeni 18 marca

Osoba urodzona w tym dniu umiejętnie potrafi wykorzystać wszystko dla swoich celów.

Posiada podwójną naturę, gdzie z jednej strony jest osobą bardzo aktywną, ambitną, przebiegłą, oraz bystrą o dyplomatycznych zdolnościach. Jej pragnieniem jest stanie na czele i przewodzenie innym. Z drugiej strony jest bardzo wrażliwa, nerwowa, niezwykle uczuciowa, chętnie ulega wpływom otoczenia. W dodatku idealnie potrafi połączyć ze sobą dobroduszność z przebiegłością i podstępem. Ta podwójność natury często wywołuje u niej nagłe i niekontrolowane wybuchy gniewu. Męczą ją te stany ciągłego niepokoju, troski i ogólne zakłopotanie.

W dodatku posiada dosyć delikatne zdrowie , łatwo się przeziębia, a te ciągłe stany niepokoju ujemnie odbijają się na jej organizmie. Chorując jest niecierpliwa, grymasi i sceptycznie patrzy na cały świat.

Co mu grozi?

To, że nie potrafi często doprowadzić tego co zaczął, do końca. Nie umie rozwinąć w sobie odpowiednich zdolności, które by mu w tym pomogły, często jest to spowodowane jego brakami psychicznymi, lub wadami charakteru. Nieraz posiada jakieś tajne zamiary, ukryte pomysły, które nie są obiektywne i z reguły źle się kończą.

Do czego powinien dążyć?

Powinien dążyć do większej koncentracji i milczenia, dzięki temu będzie mógł o wiele więcej osiągnąć. Również dobrze by było, aby nauczył się sztuki dobrego wypoczynku, ukojenia swoich nerwów, co z pewnością pozytywnie wpłynie na całe jego zdrowie.

Jak wychować takie dziecko?

Zarówno rodzice jak i nauczyciele, powinni zwracać większą uwagę, aby dziecko nauczyć żyć w realnym świecie, a nie samymi marzeniami. Posiada duże zdolności umysłowe, jest czujne i bystre, ale poprzez nadmiernie rozwiniętą wyobraźnie, nie zawsze potrafi to wszystko wykorzystać w dobrym kierunku. To dziecko jest zarazem dumne jak i wrażliwe, nie pozwala się ograniczać i nie lubi być nadmiernie kontrolowane. Zazwyczaj potrafi uczyć się na swoich błędach i powinno mu się pozwolić na to, aby niekiedy coś mu się nie udało. To bardziej motywuje go do lepszej pracy, niż ciągłe podsuwanie mu wszystkiego na gotowo i nadmierna ochrona.

Ty też masz urodziny właśnie 18 marca?

Jeśli tak, to koniecznie daj mi znać w komentarzu czy i Tobie powyższy opis się zgadza 😉

Zapraszam również do sprawdzenia dnia tygodnia, w którym się urodziłaś/urodziłeś, spójrz także na horoskop partnerski między poszczególnymi dniami tygodnia 😉