SZCZUR

Chiński zodiak Szczur

 LATA SZCZURA 

                5 lutego 1924   –   24 stycznia 1925               
               24 styczeń 1936   –   10 lutego 1937
               10 lutego 1948   –   28 styczeń 1949
               28 styczeń 1960   –   14 lutego 1961
               16 lutego 1972   –   02 lutego 1973
               02 lutego 1984   –   19 lutego 1985
               19 lutego 1996   –   06 lutego 1997
               07 lutego 2008   –   25 stycznia 2009
 

SZCZUR charakterystyka znaku

W przeciwieństwie do opinii panującej na Zachodzie – Chiński zodiak Szczur uznawany jest na Wschodzie za stworzenie niezwykle czarujące. Osoby, które urodziły się w znaku Szczura są inteligentne i zmyślne, lubią życie towarzyskie, dlatego skupiają wokół siebie wielu przyjaciół i znajomych.

Mogą też skłaniać się ku ludziom sukcesu lub zajmujących wysoką pozycję społeczną, gdyż nieustannie poszukują okazji do awansu. Ta właśnie cecha pozwala im dokonywać w życiu korzystnych transakcji handlowych. Szczury mają to do siebie, że nawet podczas zakupów potrafią zawierać cenne dla nich znajomości.

Negatywne cechy:

Potrafi nie przestrzegać zasad, zwłaszcza jeśli chodzi o osiągnięcie osobistych korzyści. Jest przesadnie oszczędny i zanim wyda przysłowiową złotówkę, zastanowi się kilka razy, czy na pewno musi to zrobić. Pomimo starań, ciągle prześladuje go strach, że nadejdzie „czarna godzina” i wtedy nie będzie miał zabezpieczenia finansowego. Należy do osób z którymi trudno się jest dogadać.

Zazwyczaj współpraca z nim jest bardzo ciężka, ponieważ jest bardzo wymagający w stosunku do innych. Jeśli nie szanuje kogoś, to krytykowanie takiej osoby przychodzi mu łatwo, a nawet sprawia sporo przyjemności.

Pozytywne cechy:

Może Szczur jest zachłanny, ale potrafi podzielić się swoimi zdobyczami z każdym, kto na to zasługuje. Należy do osób bardzo rodzinnych, lubiących intensywne relacje ze swoim partnerem i potrafiącym odwzajemnić uczucia. Można na nim polegać, jeśli chodzi o sprawy sercowe. Jego zaletą jest też to, że szanuje bliskich i pamięta o ważnych datach.

W stosunku do osób mu bliskich zawsze mówi prawdę, choćby była najgorsza.

Większość Szczurów w relacjach z innymi potrafi być przekonująca i umiejętnie podsuwać swoje pomysły innym. Już od najmłodszych lat Szczur myśli o przyszłości i wybiera taką ścieżkę edukacji, aby realizować swoje marzenia. Jest przy tym wytrwały i nieustępliwy, nie poddaje się, choćby nie wiem co.

Szczury często odnoszą sukcesy w świecie biznesu i są w stanie ożywić przedsiębiorstwo, któremu grozi upadłość. Najlepiej pracuje im się w spółkach, gdzie mogą przedstawiać swoje pomysły i metody pracy.

Chiński zodiak SzczurStyl życia Szczura bywa szalony, ponieważ podejmuje się on rozlicznych zajęć. Potrafi też interesować się życiem swojej społeczności, zajmować się trudnymi zawodami lub pełnić rolę gospodarza przyjęć. Nie cierpi rutyny, gdyż ta tak bardzo go męczy, że nie potrafi nawet wytrzymać sam ze sobą.

Szczur lubi panować nad swoim otoczeniem i przebywać z partnerami słabszymi od siebie. Istnieje przy tym niebezpieczeństwo, że wykorzysta tę słabość i zacznie nimi gardzić i odtrącać dla innych, bardziej atrakcyjnych.

Spośród nich Kobieta – Chiński zodiak Szczur potrafi być krytyczna, natomiast Mężczyzna – Chiński zodiak Szczur – agresywny.

Żywiołem Szczura jest woda, a szczęśliwe kolory to biały, czerwony, fioletowy i czarny.   
 Sprawdź też swoją datę urodzenia, dzień lub godzinę