WÓŁ

Chiński zodiak Wół Chiński zodiak Wół 

LATA WOŁU

                 06 lutego 1913 – 25 stycznia 1914             
                 24 stycznia 1925 – 12 lutego 1926             
                 11 lutego 1937 – 30 stycznia 1938             
                 29 stycznia 1949 – 16 lutego 1950             
                 15 lutego 1961 – 04 lutego 1962
                 03 lutego 1973 – 22 stycznia 1974             
                 20 lutego 1985 – 08 lutego 1986
                 07 lutego 1997 – 27 stycznia 1998                                                                              

                 26 stycznia 2009 – 13 lutego 2010

 

WÓŁ charakterystyka znaku

Chiński zodiak Wół jest symbolem dobrobytu  osiągniętego  ciężką pracą. Osobowość ta odznacza się stałością i logicznym myśleniem, raczej nie zraża się niepowodzeniami. To także bardzo dobry przyjaciel i sprzymierzeniec w różnych sprawach, nawet jeśli nie do końca jest przekonany o mądrości innych.

Nigdy nie zbacza z raz wytyczonego kursu, jest bezkonkurencyjnie uparty w  dążeniu do wyznaczonego celu. Nie zależy mu na byciu w czołówce, ale wysoko ceni sobie pieniądze i wygody, jakie może za nie kupić. Czasami nie ma poczucia humoru, ale jego  niezawodność zyskuje mu przyjaciół.

Wół to przyjaciel, na którym możesz polegać w krytycznej sytuacji.

Chiński zodiak Wół 

Potrafi wysłuchiwać innych, jest osobą otwartą na ich kłopoty. Udziela rozsądnych, konstruktywnych i ostrożnych porad.  Jednak z uwagą dobiera sobie przyjaciół, muszą oni zasłużyć sobie na jego zaufanie.

Wół nie lubi wykazywać inicjatywy i potrzebuje sporo czasu na poznanie innych. Bardzo nie lubi być też poganiany i pospieszany w tym co robi. Uważa, że zawsze można znaleźć chwilę na medytację czy zastanowienie się. Od raz podjętej decyzji jest go bardzo trudno odwieść, tym bardziej, że Wół ma tendencję do trafnego rozpoznawania wszelkich intryg i podstępów. Jego kariera zazwyczaj jest dość błyskotliwa, ale Wół nigdy nie ryzykuje bez potrzeby.

Negatywne cechy:

Nie potrafi respektować  nowych rzeczy, uważa, że najlepsze jest to, co zostało już sprawdzone i przez lata praktykowane. Pomimo swojego wrodzonego opanowania potrafi wybuchnąć gniewem. Wówczas najlepiej jest mu zejść z drogi, nie dyskutować z nim, bo bardzo tego nie lubi. Należy do osób upartych, które nie zmieniają zdania, choćby było dobre. Zdarza się, że boi się podjąć ryzyko.

Pozytywne cechy:

Osoba spod tego znaku to prawdziwa oaza spokoju, jest zawsze opanowany i dobrze mu to wychodzi. Bardzo trudno jest taką osobę wyprowadzić z równowagi, gdyż jest to człowiek bardzo cierpliwy. Należy też do ludzi upartych, dlatego tak wiele w życiu osiąga. Posiada niezwykły dar pozyskiwania sobie zaufanych ludzi. Bardzo wysoko ceni sobie rodzinę i najbliższych. Doskonale zna i praktykuje zasady dobrego wychowania i zachowania się.

Osoby spod tego znaku są doskonałymi rodzicami i wiernymi kochankami, zazwyczaj lubią przebywać na łonie rodziny, chociaż nie zawsze jest im to dane. Choć osoby te wysoko cenią sobie rodzinę, to jednak ich życie rodzinne nie należy do szczególnie udanych. Troszczą się oni o swoich bliskich jak najlepiej potrafią, jednak nie potrafią ich zrozumieć.

Kobieta – Chiński zodiak Wół

Potrafi szybko podejmować decyzje i wykorzystywać nadarzające się okazje, jednak nie jest dobrym szefem, gdyż za swoje niepowodzenia obarcza często innych. Nie potrafi dochować tajemnicy, jeśli powiesz jej coś w zaufaniu już po chwili będzie o tym wiedziało całe miasto.

Mężczyzna – Chiński zodiak Wół

Bardzo dobrze radzi sobie z utrzymaniem domu, ale ma problemy z wyrażaniem swoich uczuć. W relacjach z kobietami często jest nieśmiały i wstydliwy. Potrzebuje czasu, aby się do kogoś przekonać.

Żywiołem Wołu jest woda, a szczęśliwe kolory to niebieski, żółty i brązowy.

Sprawdź też swoją datę urodzenia, dzień lub godzinę.