TYGRYS

Chiński zodiak Tygrys                        

LATA TYGRYSA

             26 stycznia 1914 – 13 lutego 1915    
             13 lutego 1926 – 01 lutego 1927      
             31 stycznia 1938 – 18 lutego 1939    
             17 lutego 1950 – 05 lutego 1951      
             05 lutego 1962 – 24 stycznia 1963    
             23 stycznia 1974 – 10 lutego 1975    
             09 lutego 1986 – 28 stycznia 1987    
             28 stycznia 1998 – 15 lutego 1999    
             14 lutego 2010 – 02 lutego 2011

 

TYGRYS charakterystyka znaku

We wschodniej kulturze Chiński zodiak Tygrys jest symbolem szczęścia i siły. Należy do osób niekonwencjonalnych, tworzących własne reguły, których inni powinni przestrzegać.

Posiada odkrywczy i oryginalny umysł.

Bardzo dobrze radzi sobie również we współzawodnictwie. Dzięki swym  wrodzonym  cechom przywódczym z powodzeniem może  zabiegać o wysoką pozycję i zaszczyty, ale jeśli już to osiągnie, powinien jednak  zatroszczyć się o swoich podwładnych. Bardzo niechętnie idzie na kompromis lub uparcie odrzuca to, co jest najlepsze dla ogółu.

Chiński zodiak Tygrys

W jego naturze drzemie również pierwiastek buntowniczości.  Tygrysowi czasami brak stałości, ulega też chwilowym kaprysom, które powodują nie zawsze korzystne dla niego zmiany, np. zmianę pracy. Postawa ta może również dotyczyć spraw finansowych, w których Tygrys bywa wielkoduszny do granic absurdu, a później żałuje, że nie przewidział tego.

Niektóre Tygrysy mają skłonność do wpadek, dlatego powinny nauczyć się cierpliwości. Tygrys rzadko pełni rolę podwładnego. Najlepiej czuje się, wykonując zawód wnoszący urozmaicenie w jego życie, lub będący ciągłym wyzwaniem. Nauka sprawia mu przyjemność, ale gdy już opanuje jakąś dziedzinę, czuje się znużony.

Tygrysy są bardzo atrakcyjne, nawet wówczas, jeśli ich uroda nie odpowiada konwencjonalnym standardom. Mają dobrą prezentację i są oryginalne; są to cechy, które wyróżniają ich spośród innych. Są rozchwytywane w towarzystwie, ale niestety, często te dzikie stworzenia nie dają się łatwo oswoić.

Negatywne cechy:

Największą wadą tych osób jest skłonność do kłótni, nieumiejętność obdarzania innych zaufaniem i egoistyczne podejście do życia. Inną wadą jest to, że ciągle zmienia zdanie i jeśli mu coś nie pasuje, to szybko rezygnuje z podjęcia działania. Gdyby Tygrys najpierw pomyślał, a później podejmował decyzje, to w życiu osiągnąłby bardzo wiele.

Pozytywne cechy:

Zaletą urodzonych w roku Tygrysa jest ich olbrzymi entuzjazm, z jakim podchodzą do każdej sprawy. Potrafią także pociągnąć za sobą innych i dodać im odwagi. Często nie pokazują tego, ale to bardzo sympatyczne, czułe i wrażliwe osoby. Dodatkowym atutem tych osób jest to, że można na nich polegać w każdej niemalże sytuacji.

W miłości Tygrys jest osobą namiętną, ale zaborczą. Kiedy już się zakocha, wówczas potrafi być bardzo czuły i troskliwy, dlatego jego wybranka/wybranek należą do szczęśliwych ludzi. Zawsze na pierwszym miejscu stawia rodzinę, gdyż to jest dla niego najważniejsza wartość. Dla rodziny gotów jest wiele poświęcić, nawet swoją karierę.

Kobieta – Chiński zodiak Tygrys

Tygrys  to uosobienie wdzięku, żaden mężczyzna nie przejdzie obok niej obojętnie . Bardzo lubi ona towarzystwo mężczyzn i nie wyobraża sobie życia bez nich. Bardzo źle znosi zamknięcie w domu z dziećmi, czuje się wówczas niedoceniona. Woli poświęcać więcej czasu pracy, gdyż wówczas czuje się spełniona zawodowo.

Mężczyzna – Chiński zodiak Tygrys

Tygrys należy do osób pełnych pasji i zaangażowania. Uwielbia flirtować i uwodzić kobiety, wtedy czuje się dowartościowany. Jeśli spodoba mu się jakaś kobieta, to potrafi być cierpliwy i tak długo się będzie o nią starał, dopóki jej nie zdobędzie. Kobiety szaleją za nimi i rzadko się zdarza, aby któraś nie uległa jego wdziękom. Należy pamiętać, że mężczyzna – Tygrys jest dość wybredny i ma swoje wymagania, którymi się kieruje.

Żywiołem Tygrysa jest drewno, a szczęśliwy kolor to niebieski.   

Sprawdź też swoją datę urodzenia, dzień lub godzinę.