ZAJĄC

Chiński zodiak Zając

LATA ZAJĄCA

             14 lutego 1915 – 02 lutego 1916      
             02 lutego 1927 – 22 stycznia 1928    
             19 lutego 1939 – 07 lutego 1940      
             06 lutego 1951 – 26 stycznia 1952    
             25 stycznia 1963 – 12 lutego 1964    
             11 lutego 1975 – 30 stycznia 1976    
             29 stycznia 1987 – 16 lutego 1988    
             16 lutego 1999 – 04 lutego 2000
             03 lutego 2011 – 22 stycznia 2012 

 

ZAJĄC – charakterystyka znaku

W Chinach uważa się, że osoby urodzone w latach Zająca są największymi szczęściarzami. To bardzo sympatyczne i wrażliwe osoby, lubią mieć poczucie bezpieczeństwa, dlatego starają się unikać osób aroganckich i agresywnych. Posiadają takt i dyplomację, oraz potrafią respektować prywatność własną i innych.

Bardzo cenią sobie ludzi dobrze ułożonych i takich, którzy potrafią zapewnić im bezpieczeństwo.

Unikają ryzyka i wszelkich niespodzianek, a w razie konfliktu starają się raczej grać na zwłokę, lub podejmują działania nie angażujące ich zanadto.

Czasami zdarza się, że osoby te sprawiają wrażenie żyjących we własnym świecie, do którego uczucia nie mają dostępu. Są to typy parapsychiczne, świadome, iż świat jest trudnym miejscem do życia i ochrony własnych interesów. Są także doskonałymi znawcami psychiki ludzkiej, nie dają się też niczym zaskoczyć i starają się nie wypowiadać na forum własnego zdania.

Chiński zodiak ZającJeśli tylko chcą, potrafią szybko wspinać się po szczeblach kariery i nie zawsze uznają zasadę bycia uczciwym wobec kontrahentów, zwłaszcza jeśli są przekonane o swej słuszności.

W większości przypadków są to jednostki twórcze, które znakomicie sprawdzają się w literaturze, rzemiośle, prawie i administracji. Zające zwykle obdarzone są wyobraźnią i intuicją, a nawet niektóre z nich posiadają dar przewidywania przyszłości.

Osoby urodzone w znaku Zająca są najbardziej modnie ubranymi ludźmi, zawsze eleganccy, wyglądają jak z okładki czasopism. W życiu też  powodzi im się bardzo dobrze.

Negatywne cechy:

Ich wadą są częste zmiany nastroju, potrafią też nie przestrzegać zasad, jeśli mają z tego jakieś osobiste korzyści. Należą do osób bardzo pedantycznych, powierzchownych i często niechętnych do zajmowania jednoznacznego stanowiska. Słabą stroną człowieka urodzonego w roku Zająca jest niezdecydowanie i bojaźliwość.

Pozytywne cechy:

Zaletą osób urodzonych w roku Zająca jest pogoda ducha, elegancja, uprzejmość i wrażliwość. Mimo, iż nie należą oni do osób najsilniejszych, to w każdej niemalże sytuacji potrafią zachować zimną krew i nie dają się sprowokować.

Pomimo, iż należą do osób raczej skrytych w okazywaniu swoich uczuć, to za to są kochający i namiętni. Niechętnie jednak potrafią w pełni otworzyć się przed swym partnerem.  Mimo, iż nie lubią dużej rodziny, to posiadają dobrze rozwinięty instynkt macierzyński, dlatego często są nadopiekuńczy w stosunku do swoich dzieci.

Kobieta – Chiński zodiak Zając

To tradycjonalistka jeśli chodzi o sprawy sercowe, rzadko wychodzi pierwsza z inicjatywą w stosunku do mężczyzny, ale w towarzystwie uwielbia okazywać swą przewagę intelektualną. Często ma problemy w wyrażaniu swoich uczuć, musi minąć wiele czasu, aby uzewnętrznić swoje uczucia. Potrafi być dobrą żoną dla tych, którzy robią w życiu karierę, gdyż dzięki swej osobowości, idealnie nadrabia braki swojego małżonka.

Mężczyzna – Chiński zodiak Zając

To urodzony dżentelmen, potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji, a kobiety tracą dla niego głowę. Na zewnątrz postrzegany jest jako człowiek bardzo tajemniczy, czym przyciąga do siebie ludzi. Kobiety traktuje z lekką obojętnością, chociaż w głębi jest bardzo namiętny. Jeśli się go lepiej pozna, to okazuje się wielkim romantykiem. Atrybutem jego jest to, że szuka kobiety na całe życie z którą stworzy szczęśliwy związek.

Żywiołem Zająca jest drewno, a szczęśliwy kolor to morski.
Sprawdź też swoją datę urodzenia, dzień lub godzinę.