SMOK

Chiński zodiak Smok      

LATA SMOKA

         03 lutego 1916 – 22 stycznia 1917    
         23 stycznia 1928 – 09 lutego 1929    
         08 lutego 1940 – 26 stycznia 1941    
         27 stycznia 1952 – 13 lutego 1953    
         13 lutego 1964 – 01 lutego 1965      
         31 stycznia 1976 – 17 lutego 1977    
         17 lutego 1988 – 05 lutego 1989      
         05 lutego 2000 – 23 stycznia 2001    
         23 stycznia 2012 – 09 lutego 2013

 

SMOK – charakterystyka znaku

Chiński zodiak Smok posiada silny charakter i niezwykłe pomysły. Ma wiele życiowej energii, którą najczęściej przeznacza na realizację własnych zadań. Dodatkowo potrafi być niezwykle wytrwałą i silną osobowością. Większość niekorzystnych dla niej sytuacji, mimo niesprzyjających warunków, obraca się na jej korzyść.

Smok ma wielkie ambicje i marzenia, w dodatku to niepoprawny optymista, który wierzy w sukces niezależnie od okoliczności. Smoki są przesympatyczni i zazwyczaj lubiani w swoim otoczeniu, nigdy też nie mają problemu w nawiązywaniu nowych relacji z otoczeniem. Nie przejmują się żadnymi ograniczeniami, zakazami czy nakazami, wszystko i tak robią po swojemu.

Smok należy do bardzo inteligentnych osób, do tego jest niezwykle uzdolniony i szybko się uczy.

Nie trzeba powtarzać mu czegoś kilka razy, wszystko szybko pojmuje, a wszelkie uzyskane informacje potrafi w pełni wykorzystać do realizacji własnych celów.

Wszystkie swoje obowiązki traktuje bardzo poważnie, nigdy też nie uchyla się przed odpowiedzialnością i wszelkie zadania realizuje w terminie, nigdy się nie spóźnia. Zdarza się jednak, że poprzez swoją naiwność daje się wprowadzić w błąd, co nie zawsze jest to dla niego korzystne. Daje też więcej od siebie, niż jest w stanie uzyskać od innych.

Chiński zodiak Smok

Należy do osób drażliwych, upartych i za dużo mówiących, często słowa wyprzedzają ich myśli. Smok należy do osób dumnych, ale łatwo traci panowanie nad sobą, wówczas potrafi powiedzieć wiele słów raniących inne osoby.

Smoki nadają się do różnych zawodów i w każdym są dobrzy, ale najlepiej sprawdzają się w roli przywódców. Ich poczucie własnej wartości i wyższości jest zaraźliwe i skuteczne, sprawia, że inni czują się często zaszczyceni, że ich znają i mogą być ich przyjaciółmi, czy nawet znajomymi. Nie znoszą jednak rozczulania się, łez i uczuciowego szantażu.

Ludzie urodzeni w roku Smoka są dobrego zdrowia, tryskają energią i długo żyją, a do szczęścia zazwyczaj brakuje im tylko ruchu i aktywności.

Negatywne cechy:

Smoki są aroganckie i samochwalcze, często puszą się niczym paw. Bardzo łatwo wpadają w złość i wtedy brakuje im rozwagi. Potrafią też być uparte, potrafią być niezadowolone i bezwzględnie asekuracyjne. Najchętniej wszystko robią same, gdyż tylko ufają sobie. Nie posiadają także umiaru w wygłaszaniu swoich sądów i opinii.

Pozytywne cechy:

Wielkoduszny, silny i charyzmatyczny. Jest pełen życia i zawsze kończy to, co zaczyna. Smok charakteryzuje się również sprytem, szlachetnym sercem, inteligencją i entuzjazmem. Dodatkową jego zaletą jest szczerość, potrafi powiedzieć prosto w oczy to, co myśli, nawet jeśli to nie zawsze jest miłe dla drugiej osoby.

W miłości Smok jest osobą chłodną, obojętną i nieco oziębłą, rzadko udaje mu się prawdziwie zakochać. Często sytuacja bywa całkiem odwrotna, gdyż to on staje się raczej obiektem wielu westchnień u płci przeciwnej, a później cierpieniem, ponieważ nie umie zaangażować się w związek. Dlatego też często przez życie kroczy samotnie, bo nie widzi sensu ani potrzeby angażowania się w sprawy uczuciowe, jeśli nie ma co do tego pewności.

Kobieta – Chiński zodiak Smok

Smok należy do wyjątkowych osób, nikt nie jest w stanie przejść obok niej obojętnie. Jest pewna siebie i doskonale zna swoją wartość, często mężczyźni się jej boją. Z życia bierze to, co najlepsze, gdyż uważa, że życie jest za krótkie, aby marnować je na błahostki. Pragnie spróbować w życiu wszystkiego, dlatego często zmienia partnerów. Dostaje lekkiej wysypki na widok kuchni i odkurzacza. Partner, który pozwoli jej na wolność i pełną realizację marzeń, zagrzeje więcej czasu przy jej boku.

Mężczyzna – Chiński zodiak Smok

Smok oznacza się wielkim temperamentem i kocha miłość. Większą część swojego życia poświęca na flirtowanie i romansowanie, a jest w tym naprawdę dobry. Na każdą kobietę potrafi znaleźć sposób. Nie należy do osób, które lubią się wiązać na dłuższy czas, woli raczej krótkie romanse. Zdolny jest też do nagłych wybuchów gniewu, spowodowanych nawet drobiazgami, bez żadnej przyczyny. Na szczęście szybko potrafi się opanować.

Żywiołem Smoka jest drewno, a szczęśliwy kolor to czerwony, czarny i złoty. 
Sprawdź też swoją datę urodzenia, dzień lub godzinę.