WĄŻ

Chiński zodiak Wąż

LATA WĘŻA

        23 stycznia 1917 – 10 lutego 1918    
        10 lutego 1929 – 29 stycznia 1930    
        27 stycznia 1941 – 14 lutego 1942    
        14 lutego 1953 – 02 lutego 1954      
        02 lutego 1965 – 20 stycznia 1966    
        18 lutego 1977 – 06 lutego 1978      
        06 lutego 1989 – 26 stycznia 1990    
        24 stycznia 2001 – 11 lutego 2002    
        10 lutego 2013 – 30 stycznia 2014

WĄŻ – charakterystyka znaku

Chiński zodiak Wąż to najbardziej zagadkowy znak zodiaku chińskiego. Osoba urodzona w roku Węża posiada ogromne szczęście, dlatego zazwyczaj wiele udaje jej się osiągnąć, przy niskim nakładzie własnych sił. Szybko i łatwo się uczy, dlatego nigdy nie popełnia dwa razy tego samego błędu. Jest człowiekiem odważnym i zdecydowanym, więc całkiem nieźle radzi sobie z każdą trudnością. Dodatkowo jest dobrym strategiem i cierpliwym negocjatorem, mimo lęku, potrafi zachować zimną krew i podjąć właściwą decyzję.

To osoba ambitna, jednak nie wywyższa się i nie lubi krzywdzić innych.

Wąż bardzo wysoko ceni sobie spokój i nie lubi, gdy ktoś go pogania, uważa, że zanim podejmie mądrą radę, musi się chwilę zastanowić. Mimo, iż należy do osób spokojnych i uprzejmych, to potrafi wybuchnąć złością, więc lepiej go nie denerwować i nie robić nic poza jego plecami. Jeśli Wąż do kogoś się zraził, to wówczas staje się dla tej osoby niebezpiecznym przeciwnikiem. Potrafi czekać na odpowiedni moment i uderzyć w słaby punkt, odebrać to, co jego.

Chiński zodiak Wąż

Należy do osób skrytych i nie lubi ujawniać swoich sekretów, chyba, że uzna, że można tej osobie zaufać. Przyjaciele i krewni zawsze mogą na niego liczyć, chociaż lubi trzymać rękę na pulsie.

Węże posiadają bardzo dobrze rozwiniętą intuicję, czasami nawet sprawiają wrażenie, jakby byli jasnowidzami, bo wiedzą o czym mówią. Posiadają coś w rodzaju szóstego zmysłu, wyczuwają zdarzenia, które mają nadejść i rzadko się mylą. Trafnie też umieją rozszyfrować ludzi, ich emocje i zamierzenia.

Zawsze i wszędzie potrafią dostrzec coś pozytywnego. Ich talent do obserwacji i umiejętność przystosowania się, może prowadzić do pomyślnej kariery badawczej lub jeśli mają zdolności twórcze, potrafią całkiem nieźle malować.

Jeśli chodzi o Węża nigdy nie staraj się zachowywać wobec niego wymijająco, gdyż natychmiast zauważy twoje kłamstwa. Ta cecha często przysparza mu wiele problemów.             

Zdrowie Węża jest mocne, ale potrzebuje on więcej niż inni czasu na sen i odpoczynek.

Negatywne cechy:

Wadą osób urodzonych w roku Węża bywa wielki upór, z jakim realizują swoje sprawy. Czasem też niepotrzebnie uprzedzają się do ludzi. Nie mogą także znieść, kiedy inni ich pouczają.

Pozytywne cechy:

Zaletą tych osób jest odwaga w realizacji nowych pomysłów oraz cierpliwość i spokój, z jakim podchodzą do większości swoich przedsięwzięć. Uwielbiają też fascynujące rozmowy, zwłaszcza z kimś interesującym, wówczas potrafią przegadać z tą osobą nawet całą noc.

Jeśli chodzi o jego życie miłosne to często bywa ono burzliwe, chociaż należy do osób czułych i romantycznych. Nie zawsze potrafi być wierny, gdyż poszukuje idealnego związku. Jeśli Wąż zdecyduje się na małżeństwo, to raczej będzie to bardzo trudny związek.

Ubiera się stosownie i ze smakiem, zawsze też stara się o jakiś oryginalny dodatek, który będzie go wyróżniał spośród tłumu. Jego elegancja i oryginalna uroda przykuwa wzrok innych, czasami wręcz zapiera oddech. Posiada przy tym wrodzony dar uwodzicielski.

Kobieta – Chiński zodiak Wąż

Ze względu na swoją tajemniczą naturę ściąga na siebie uwagę mężczyzn. Osoby, które z nią przebywają, nigdy się nie nudzą, gdyż jest wulkanem wielu pomysłów, nawet bardzo szalonych. Uwielbiają uwodzić mężczyzn i dobrze im to wychodzi, gdyż mężczyźni lgną do nich jak pszczoły do miodu. Ten, kto zdobędzie jej serce przekona się, że jest ona czułą, zmysłową i troskliwą kobietą. Nie boi się wyrażać swoich uczuć i nie ma z tym najmniejszego problemu. W jej związku nigdy nie panuje nuda.

Mężczyzna – Chiński zodiak Wąż

Dzięki swej charyzmie nie może odpędzić się od kobiet. Świetnie zna się na ludzkich charakterach i wie, jak zdobyć kobietę swego życia. Jest inteligentny i potrafi wyciągać trafne wnioski. Jego zaletą jest duże poczucie humoru, dzięki temu jest bardzo lubianą osobą. Posiada kreatywny umysł i ciekawą osobowość, nie cierpi nudy i monotonii. Należy do osób zazdrosnych i nieco zaborczych, chociaż sam nie potrafi zachować wierności. Nigdy nie wybacza zdrady i nic nie jest w stanie jej usprawiedliwić.

Żywiołem Węża jest ogień, a szczęśliwy kolor to czerwony, zielony.   

Sprawdź też swoją datę urodzenia, dzień lub godzinę.