KOŃ

Chiński zodiak Koń

LATA KONIA

           
           11 lutego 1918 – 31 stycznia 1919    
           30 stycznia 1930 – 16 lutego 1931    
           15 lutego 1942 – 04 lutego 1943      
           03 lutego 1954 – 23 stycznia 1955    
           21 stycznia 1966 – 08 lutego 1967    
           07 lutego 1978 – 27 stycznia 1979    
           27 stycznia 1990 – 14 lutego 1991    
           12 lutego 2002 – 31 stycznia 2003    
           31 stycznia 2014 – 18 lutego 2015

 

KOŃ – charakterystyka znaku

Chiński zodiak Koń to osoba, która jest niezależna, odważna, szczera i bezpośrednia, lubi aktywne życie i wciąż goni w poszukiwaniu nowych wyzwań. Jej poglądy bywają dosyć oryginalne i niekiedy niezrozumiałe dla otoczenia. Zazwyczaj należy do bardzo towarzyskich osób, które lubią pracować w zespole, lecz co 60 lat (1906, 1966), gdy rodzą się Ogniste Rumaki, obraz ten nieco się zmienia.

Ogniste Konie zawsze są lepsze, ale są też większymi egoistami, co nie zmienia faktu, że zdobywają o wiele więcej w życiu niż inni. Zasadniczym pragnieniem tych szalonych rumaków jest zmiana istniejących warunków na drodze buntu i przewrotu, bez zastanawiania się nad konsekwencjami.

Konie ciężko pracują i chętnie angażują się w trudne sprawy. Potrafią wyznaczać sobie wielkie cele do których dążą z ogromnym poświęceniem. Szybko też się uczą i chętnie zdobywają nowe umiejętności, dzięki czemu z łatwością osiągają popularność i uznanie.

Uwielbiają przebywać w dobrym towarzystwie i prowadzić rozmowy o wszystkim.

Zawsze wyglądają wspaniale, są pełne seksapilu, przepadają za modą, lubią dobrze się prezentować i często cierpią, gdy ktoś z ich otoczenia jest lepiej ubrany. Posiadają szczególny talent do zdobywania sympatii, nawet w niewielkich społecznościach potrafią zdobyć popularność.

Typowe Konie z łatwością przystosowują się do niemalże każdych warunków. Jednego dnia mogą szaleć w ekskluzywnym klubie, a już następnego mogą prowadzić trudne negocjacje, czy zdobywać szczyty w górach.

Konie bardzo wysoko cenią sobie niezależność i wolność od wszelkich ograniczeń. Cierpią, gdy muszą poddać się restrykcjom i żyć w zamknięciu. Należą do osób trudnych do okiełznania, a w ich życiu dominuje beztroska i niechęć do zamartwiania się. Do 35 roku życia często popadają w tarapaty, gdyż za wszelką cenę pragną być samodzielne i niezależne. Dodatkowo w tym okresie często są podatne na negatywny wpływ swoich kolegów.

Chiński zodiak Koń

Chiński zodiak Koń ma szybki refleks, ostry dowcip i umiejętnie potrafi formułować sens problemu. Kiedy przemawia, nie potrzebuje notatek, słowa same układają mu się w sensowne zdania. Koń jest trochę samolubny i egoistyczny, bez wyrzutów sumienia stratuje każdego, kto mu stanie na drodze.

Bywa egoistą, ale kiedy zainteresuje się problemami innych ludzi, to potrafi im pomóc, z wielką odwagą angażuje się w sprawę i nie boi się osobistego ryzyka.

Osoba ta posiada wiele życiowej energii i nie przejmuje się swoimi słabościami i dolegliwościami, dlatego nie zawsze zauważa, że jej organizm wymaga troski i odpoczynku.

Negatywne cechy:

Jego największą wadą jest brak wytrwałości i roztrzepanie. Miewa też problemy ze zorganizowaniem swojego czasu, bo wszystkim chce pomóc i wszystkich zadowolić. W dodatku bywa uparty i nie ma szacunku dla zdania i pomysłów innych. Bywa też lękliwy, samolubny, niepokorny i niestabilny.

Pozytywne cechy:

Zaletą tej osoby jest wielki entuzjazm i niespotykana siła przebicia. Posiada też wesołe usposobienie, bystrość umysłu, jest serdeczna, niezależna, hojna i ma duże poczucie humoru.

Konie przeważnie w życiu nie bywają samotne, a w miłości mają wielkie powodzenie. Zazwyczaj otaczają się wieloma wielbicielami lub prowadzą skomplikowane flirty. Przywiązują się do osób, które okazują im szczerość, czułość i troskę. Pragną, aby ukochana osoba podzielała ich pasje i niezwykłe zainteresowania.

Kobieta – Chiński zodiak Koń

Lubi zawierać nowe znajomości, nie ma także problemu w nawiązywaniu bliższych relacji, poradzi sobie nawet z najbardziej zakompleksionymi panami. Jest bardzo sympatyczna, wokół siebie skupia wianuszek adoratorów, którzy patrzą w nią jak w obrazek. Należy do kobiet bardzo towarzyskich, uwielbia ruch, podróże i zmiany, a przy tym obdarzona jest dużą fantazją, często wykonuje artystyczne zawody, lub pracuje w mediach. Bardzo też dba o wygląd zewnętrzny, to jedna z największych strojniś w znaku chińskim.

Mężczyzna – Chiński zodiak Koń

Jest osobą otwartą na nowe znajomości i nie ma problemu z ich nawiązywaniem. Potrafi też błyskawicznie stracić głowę dla swojej wybranki. Nie trzeba też posiadać wielkich umiejętności, aby go uwieść, czy zatrzymać na dłużej. W sprawach domowych bywa jednak mało praktyczny, a nawet wręcz niedbały. Jest jednak dobrym politykiem i dyplomatą. Szybko orientuje w danej sytuacji i na nią reaguje. Lubi się też wywyższać. Pilny i wytrwały w drodze do osiągnięcia własnego celu. Lubi podróże, swobodę i wolność.

Żywiołem Konia jest ogień, a szczęśliwy kolor to żółty i pomarańczowy.

Sprawdź też swoją datę urodzenia, dzień lub godzinę.