MAŁPA

Chiński zodiak Małpa

LATA MAŁPY

           20 lutego 1920 – 07 lutego 1921      
           06 lutego 1932 – 25 stycznia 1933    
           25 stycznia 1944 – 12 lutego 1945    
           12 lutego 1956 – 30 stycznia 1957    
           30 stycznia 1968 – 16 lutego 1969    
           16 lutego 1980 – 04 lutego 1981
           04 lutego 1992 – 22 stycznia 1993    
           22 stycznia 2004 – 08 lutego 2005                                                                                            
          08 lutego 2016 – 27 stycznia 2017
 

MAŁPA – charakterystyka znaku

Chiński zodiak Małpa jest osobą o magnetycznej osobowości, inteligentna, ciekawska, spostrzegawcza i popularna wśród znajomych. Osobnik ten ma wyjątkowy talent do lekceważenia innych, zwłaszcza, gdy sam nie jest traktowany poważnie.

W młodym wieku Małpa często ma skłonności do frustracji z powodu wytrwałości. Uważa, że jeśli czegoś nie zrobi dzisiaj, to jutro już będzie za późno. To bystry i zdolny uczeń, ale naukę zapewnia sobie dzięki twardej lekcji życia i gorzkiemu doświadczeniu. Na szczęście osoba ta posiada szalone poczucie humoru, potrafi śmiać się nawet z siebie, ale później w duchu cierpi z tego powodu, choć nie daje tego po sobie poznać.

Należy do osób towarzyskich.

Dzięki temu łatwo nawiązuje kontakty i posiada wielu ciekawych i wpływowych znajomych. Chętnie też współpracuje z ludźmi, choć czasami za dużo czasu poświęca niepotrzebnym plotkom, które skrzętnie zbiera i zapamiętuje. Kiedy się z kimś pokłóci, to wówczas wykorzystuje informacje, jakie posiadła na temat tej osoby.

Chiński zodiak Małpa

Mimo to Małpa nie jest złą osobą, zwyczajnie pragnie być podziwiana, rozumiana i kochana. Lubi żyć pełnią życia i nie znosi nudy. Nie lubi regularnego trybu życia, uwielbia natomiast sytuacje w których jest doceniana i gdzie może wykazać się pomysłowością. Należy do osób, które cenią sobie życie na wysokim poziomie, dlatego nie ma większych skrupułów jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy.

Małpa ma też znakomity gust, uwielbia coś zmieniać, przebudowywać, przeprowadzać się w nowe miejsca. Ma zręczne ręce, lubi majsterkować, ale nie cierpi sprzątania i porządkowania.

Osoba spod znaku Małpy jest wielką indywidualistką, gdyż jest oryginalna i bardzo mocno różni się od innych ludzi. Zawsze wykracza poza utarte schematy i cieszy się, gdy może zademonstrować swą niezależność, jest wręcz z niej dumna.

Zdrowie osoby spod znaku Małpy wymaga troski, gdyż często nie dba ona o dobrą kondycję i odpowiednią dietę, często nie ma na to czasu. Jest bardzo zadowolona, jeśli ma obok siebie osobę, która się o nią troszczy i przypomina jej o ważnych sprawach.

Negatywne cechy:  

Wadą tych osób jest skłonność do plotek i zapominalstwo przez które tracą wiele wspaniałych okazji. Dodatkowo, są one próżne, podejrzliwe, zazdrosne, nadmiernie emocjonalne, chytre i niedojrzałe życiowo. W dodatku nigdy nie widzą wad u siebie, ale u innych – mnóstwo.

Pozytywne cechy:

Zaletą tych osób jest niezmiernie wysoki poziom inteligencji i wielki urok osobisty. Dodatkowym ich atutem jest także ich innowacyjność, dociekliwość, motywacja, wierność, pomysłowość i niezależność. Potrafią one także wybrnąć z najbardziej skomplikowanej sytuacji, nigdy nie stoją na straconej pozycji, są zbyt przebiegli, aby ponieść porażkę.

W miłości Małpy są bardziej wymagające niż w przyjaźni. Lubią flirtować i skupiać na sobie uwagę innych. Ciągle szukają ideału, który je zafascynuje i dorówna im zarówno intelektualnie, jak i fizycznie. Nie należą one do osób zbyt romantycznych i nawet na randce znajdą powód do żartów. Mimo to nie narzekają na brak wielbicieli. Rodzina nie jest ich życiowym celem, ale posiadanie dzieci cementuje ich związek. Małpy uwielbiają swoje potomstwo, chętnie biorą udział we wspólnych zabawach, są pobłażliwe, nie moralizują i nie dbają o dyscyplinę.

Kobieta – Chiński zodiak Małpa

To prawdziwa uwodzicielka, która lubi mieszać mężczyznom w głowach. Dokładnie zna wszystkie słabości mężczyzn i potrafi wykorzystywać je do swoich celów. Życie u boku takiej kobiety wcale nie należy do najłatwiejszych, gdyż ona pragnie dominować i zawsze musi mieć ostatnie słowo. Dość często jest samoukiem, ponieważ wszystkim się interesuje i nie raz zaskakuje towarzystwo swoimi trafnymi spostrzeżeniami. Sama rozwiązuje swoje problemy, potrafi również pomagać innym, dzięki czemu posiada liczne grono znajomych i przyjaciół.

Mężczyzna – Chiński zodiak Małpa

Jest bardzo sympatyczną osobą, ale lubi dominować w związku, dlatego może uchodzić za bufona. Posiada silny charakter, nie lubi iść na tzw. skróty i nie cierpi półśrodków. Uwielbia spełniać swoje zachcianki, co nie zawsze podoba się drugiej połowie. Życie u jego boku jest trudne, gdyż szybko nudzi się partnerem. Mimo to, należy do inteligentnych, zdolnych i oczytanych osób. Bardzo trudno jest odgadnąć jego myśli. Nie ma też najmniejszych  problemów z pokonywaniem jakichkolwiek trudności w życiu.

Żywiołem Małpy jest metal, a szczęśliwy kolor to czerwony i czarny.

Sprawdź też swoją datę urodzenia, dzień lub godzinę.