ŚWINIA

Chiński zodiak Świnia

LATA ŚWINI

            16 lutego 1923 – 04 lutego 1924      
            04 lutego 1935 – 23 stycznia 1936    
            22 stycznia 1947 – 09 lutego 1948    
            08 lutego 1959 – 27 stycznia 1960    
            27 stycznia 1971 – 14 lutego 1972    
            13 lutego 1983 – 01 lutego 1984      
            31 stycznia 1995 – 18 lutego 1996    
            18 lutego 2007 – 06 lutego 2008      
            05 lutego 2019 – 24 stycznia 2020

ŚWINIA charakterystyka znaku

Chiński zodiak Świnia w Chinach cieszy się dużym szacunkiem i poważaniem. Uważa się, że osoby urodzone w znaku Świni są przesympatyczne, łagodne i pożyteczne, kochające swoją rodzinę. To bardzo pogodne osoby, nie potrafiące długo się gniewać, dlatego często stają się ofiarami ludzkiej brutalności. Zawsze gotowe, aby nieść pomoc potrzebującym, nie potrafią też odmówić jej, nawet tym osobom, które ich kiedyś zawiodły.

Świnia jest osobą bardzo towarzyską.

Lubi dobrą zabawę, muzykę i zazwyczaj nie martwi się niczym na zapas. Marzy o dalekich podróżach i przygodach. Nie jest też nadmiernie pracowita, ani ambitna, a robienie kariery nie jest jej życiowym celem. Nie przepada również za rządzeniem i rozkazywaniem, a swoje obowiązki wykonuje powoli, z powagą i bez stresu.

Chiński zodiak Świnia

Jej atutem jest zdecydowane działanie, nawet w najtrudniejszej sytuacji. Często jej dobroć wykorzystywana jest przez otoczenie i ona raczej tego nie widzi.

Dopiero z wiekiem osoby te dostrzegają, że są wykorzystywane, dlatego stają się wówczas zgorzkniałe i nieco cyniczne. Nie potrafią jak gdyby pogodzić się z myślą, że dobroć wcale się nie opłaca. Nie lubią się kłócić i zawsze to one pierwsze wyciągają rękę na zgodę.

 

Świnie ze względu na charakter można podzielić na dwie grupy:

Jedna z nich lubi porządek, a druga jest strasznym bałaganiarzem. Niestety, w tym przypadku nie ma nic po środku. Niekiedy zdarza się, że świnie kłamią, ale robią to tylko w samoobronie, niekiedy urojonej, gdyż nie zawsze potrafią realnie ocenić daną sytuację.

Mimo, iż to osoby inteligentne, to nie lubią zarządzać pieniędzmi, one nawet nie bardzo ich się trzymają, gdyż nie mają wygórowanych potrzeb materialnych. Do życia wystarcza im to, co aktualnie mają. Jeśli chodzi o pożyczenie komuś pieniędzy, to robią to chętnie nie biorąc w zamian żadnego pokwitowania, ufają, że dług zostanie im zwrócony.

Jeśli trafią im się nadprogramowe pieniądze, to chętnie je wydadzą i zrobią to wówczas bez ograniczeń, dlatego powinny być jednak ostrożne z szastaniem pieniędzmi, aby nie popaść w tarapaty finansowe.

Zazwyczaj Świnie nie należą do osób zbytnio towarzyskich, mają znajomych, ale za to ich grono przyjaciół nie jest zbyt liczne, twierdzą, że nie ilość jest ważna, tylko jakość, dlatego niezmiernie wysoko cenią sobie prawdziwych i lojalnych znajomych. Pomimo tego, przez ich dom przewija się dużo ludzi, którzy chętnie korzystają z dobroci Świni, sami nic w zamian nie dając.

Zdrowie Świni należy do dość delikatnych, dlatego potrzebuje ona dużo troski i odpoczynku. Powinna pamiętać, aby nie przekładać pracy nad własną rodzinę i starać się nie rezygnować z wypoczynku, bo to później źle odbija się na jej zdrowiu.

Negatywne cechy: 

Największą ich wadą jest skłonność do kłamania, nadmierne skupianie się na swoich uczuciach, oraz zbytnia ugodowość wobec nieprzyjaciół. Gdy zostanie zaproszona do twojego domu to skutecznie potrafi opróżnić ci lodówkę, wypróbować twoje kosmetyki, nie widząc nic w tym złego. Potrafi być strasznym bałaganiarzem i wcale jej to nie przeszkadza.

Pozytywne cechy: 

Świnie to szczere i uczciwe osoby. Jeśli coś rozpoczną, to choćby się waliło, to sprawę doprowadzą do końca. Trudno jest je też wyprowadzić z równowagi, w każdej sytuacji potrafią zachować zimną krew.

Osoby urodzone w tym znaku są wręcz stworzone do życia w związku, określa się je mianem partnerów idealnych, ponieważ zawsze wspierają drugą osobę i dają z siebie dużo. Poświęcają także wiele troski dzieciom i swoim krewnym. Rodzina ma dla nich ogromne znaczenie, przejmują się opiniami partnera i szanują jego rodzinę. Dbają także o tradycje, większość decyzji starają się konsultować ze starszymi osobami z rodziny.

Kobieta – Chiński zodiak Świnia

Jest nieco skomplikowana w sprawach miłości, ale za to jest normalna i naturalna, dlatego mężczyźni nie potrafią oderwać od niej oczu. Posiada umiejętność zarażania ludzi radością i optymizmem. Nie należy do kobiet, które uwodzą, gdyż nawet tego nie potrafi. Posiada jednak to szczęście, że gdy spotka na swej drodze tego jedynego, to stworzy z nim szczęśliwy i udany związek.

Mężczyzna Chiński zodiak Świnia

Bardzo chce w życiu założyć rodzinę. Odczuwa wielką potrzebę kochania. Jest opiekuńczy i troskliwy, dlatego jest świetnym partnerem. Od najmłodszych lat cieszy się powodzeniem wśród płci przeciwnej. Nie potrafi jednak zaangażować się w związek, jeśli swej wybranki nie będzie w stanie obdarzyć zaufaniem. Nigdy nie zdradza.

Żywiołem Świni jest woda, a szczęśliwy kolor to czerwony i czarny.

Sprawdź też swoją datę urodzenia, dzień lub godzinę.