AMULET

     

 

Amulet – co to jest i do czego służy?

Powszechnie wiadomo, że Amulet powinien przynosić szczęścia osobie, która go posiada. Jest przedmiotem, którego zadaniem jest chronić właściciela, dawać mu szczęście, lub powodzenie. Możemy wykonać Amulet, który ogólnie będzie miał nas obdarzać szczęściem, lub taki, który wzmocni określoną dziedzinę naszego życia. To już będzie zależeć od danej osoby.

Należy jednak pamiętać, że Amulet działa poprzez tworzywo z którego został wykonany.

Większość Amuletów, w dzisiejszej dobie, jest produkowana na skalę masową, więc jak dla mnie, nie posiadają one większej mocy. Uważam, że najlepszą ochronę i szczęście zapewni Amulet wykonany własnoręcznie.

Jak już wcześniej pisałam, nie musimy posiadać jakichś uzdolnień, często wystarcza nasza chęć posiadania czegoś na szczęście i intuicja, która podpowie nam, czego oczekujemy. Proszę pamiętać, że do wykonania Amuletu nie używamy tworzyw sztucznych, wybieramy kamienie, czy rośliny, ale „prawdziwe”.

Należy także pamiętać, że Amulet spełnia tylko jedno zadanie. Powinniśmy się więc dobrze zastanowić, jakiego przedmiotu użyć, aby kojarzył się on z naszym szczęściem czy ochroną.

Często nosimy wisiorki, bransoletki i inne ozdoby, które mogą zostać naszymi Amuletami. Jeśli już zdecydujemy się na jakiś przedmiot np.: królicza łapka, lniany sznurek na rękę, czy inne, to musimy pamiętać, aby ten przedmiot naładować pozytywną energią.

Jeśli pragniemy odpędzić nieszczęście lub pozbyć się negatywnej energii, która skupia się wokół nas, to najlepszym do tego okresem będzie cykl Księżyca, który trwa od pełni do nowiu, czyli gdy Księżyca ubywa.

Jeśli jednak chcemy, aby Amulet sprzyjał naszemu szczęściu, obdarzył nas mocą i pomagał nam, to musimy naładować go w okresie od nowiu do pełni, czyli kiedy Księżyca przybywa.

Również odpowiednimi momentami dla naładowania Amuletu są dziwne zjawiska atmosferyczne typu: zaćmienie, pełnia, przesilenia, czy nawet gwałtowne burze z silnymi wyładowaniami.

Warto także pamiętać, że Amulet dobrze jest też czasami „od energetyzować”, czyli pozbyć się negatywnej energii nagromadzonej z otoczenia.

Co wówczas zrobić?

Otóż można przepłukać Amulet w zimnej, bieżącej wodzie (około 3-5 min,) lub jeśli wykonany jest z tkaniny, zapalić świeczkę i potrzymać go nad płomieniem, ale w taki sposób, aby nie doszło do samozapalenia.

Amulety są naprawdę łatwe do wykonania i skuteczne. Należy jednak pamiętać, że wszystko, co się robi zależy od tego, czy naprawdę w to wierzymy, czy nie. Niekiedy najzwyklejsza rzecz, a może przynosić szczęście, nie ma tutaj określonej reguły.

Wszystkie Amulety, które będziecie wytwarzać, robicie na własną odpowiedzialność, gdyż nie ma jednego, idealnego sposobu na zapewnienie sobie szczęścia. To w dużej mierze jest uzależnione od naszego nastawienia i tego, co się dzieje w naszym umyśle.

WYKAZ  AMULETÓW 

AKWAMARYN          AMETYST          BURSZTYN          CHALCEDON          DIAMENT          FLUORYT

GRANAT          JADEIT          JASPIS          KARNEOL          KORAL          KRYSZTAŁ GÓRSKI

KRZEMIEŃ PASIASTY          KWARC RÓŻOWY          LAZURYT          MALACHIT          ONYKS       

OPAL          PERŁA          RUBIN          SELENIT          SODALIT          SZAFIR          SZMARAGD       

TOPAZ          TURKUS          TYGRYSIE OKO     

Wybierz swój Amulet i sprawdź jego znaczenie.