AMETYST – KAMIEŃ HARMONII I RELAKSU

Kamień szczęścia – Ametyst

Posiada zdolność do oczyszczania organizmu z negatywnej energii. Dodatkowo chroni właściciela od nieszczęść i chorób. Potrafi wzmacniać układ nerwowy, dzięki czemu nie jesteśmy znerwicowani, idealny również dla osób o słabej sile woli.

Jeśli macie problem z nadmiernym używaniem leków, lub często dopada Was depresja, to noszony jako Amulet potrafi uwolnić nasz organizm od tych problemów. Najlepiej jest go nosić na szyi, ale kupić dla siebie taki, który nie będzie przekłuty (bez dziurki na rzemyk), wówczas ochroni nas od wszelkich nieszczęść i problemów.

Umieszczony w sypialni zapewnia spokojny i zdrowy sen w nocy, zwłaszcza w przypadku dzieci.

Wycisza większość emocji, które nawarstwiły się w ciągu dnia. Należy jednak pamiętać, aby na stałe nie umieszczać go w sypialni małżeńskiej, bo potrafi skutecznie osłabić potrzeby seksualne.

Ametyst stanowi także idealny Amulet dla osób, które mają problem z alkoholizmem. Jeśli znacie taką osobę i chcecie jej pomóc, to włóżcie Ametyst, może być mały, do kieszeni osoby, której ten problem dotyczy. Energia tego kamienia działa także przy zwalczaniu uzależnienia od narkotyków.

Natomiast jako Talizman przydaje się osobom, które bardzo źle znoszą „szybkie życie” i pragną żyć w spokoju, harmonii, oraz mieć chwile wytchnienia dla siebie i rodziny.

Prawdopodobnie kamień ten sprzyja także niewierności, podarowany ukochanej osobie rozbudza miłość do osoby, która ten klejnot sprezentowała.

W aspekcie zdrowotnym bardzo dobrze działa na układ pokarmowy. Zapobiega bólom migrenowym, oczyszcza naczynia krwionośne, w postaci wody ametystowej potrafi leczyć problemy skórne.

Idealny dla takich znaków zodiaku jak: Baran, Bliźnięta, Strzelec, Wodnik i Ryby.

Według horoskopu Majów Ametyst patronuje osobom urodzonym pomiędzy:

21 grudnia a 9 stycznia.

Charakterystyka tych osób:

– ambitni i energiczni

– odznaczają się mądrością i zdrowym rozsądkiem

– zanim podejmą decyzję muszą wszystko sobie na spokojnie przemyśleć

– pracowici, wiedzą, czego chcą od życia

– potrafią właściwie oceniać ludzi i sytuacje

– konkretni, nie rzucają słów na wiatr

– prawdziwi przyjaciele na całe życie.