FLUORYT – KAMIEŃ GENIUSZY

Kamień szczęścia – Fluoryt

Pomaga rozwinąć nasze ukryte zdolności, pomaga przy uczeniu się, niweluje oznaki niepokoju wewnętrznego, odpędza smutki.

Bardzo dobrze oczyszcza organizm z toksyn, oddziałuje na komórki mózgowe i procesy myślowe.

Skutecznie potrafi też oczyścić system nerwowy, podwyższa zdolność przyswajania nowych informacji, oraz wzmacnia koncentrację, dlatego szczególnie polecany dla osób pracujących umysłowo i uczniów.

Warto go mieć także na egzaminach, gdyż  pomaga je zdać.  

Sprzyja także intuicji i kiedy musimy podjąć ważną decyzję to warto jest wziąć fluoryt w dłoń, zacisnąć i spróbować wówczas pomyśleć o swoim problemie.

Jeśli chodzi o leczenie, to leczy przepracowanie i niedyspozycje związane z pracą mózgu. Wzmacnia tkankę kostną i szkliwo zębów, pomaga leczyć urazy kości. Bywa również wykorzystywany do leczenia nowotworów wątroby i płuc.

Fluoryt jest idealnym Talizmanem dla osób nieco leniwych, gdyż pobudza do działania i pomaga skupić się na karierze.

Dzięki niemu osoby noszące go, będą umiały wykazać w pracy inicjatywę i poświęcenie, a to najlepsza droga do awansu.

Jako Amulet wzmacnia intuicję, odpowiedzialność, koncentrację, przyjaźń i partnerstwo.

Często Fluoryt stosuje się celem wzmocnienia efektów działania innych kamieni, czyli można go łączyć z innymi kamieniami.

Idealny dla takich znaków zodiaku jak: Ryby i Wodnik.

Fluoryt należy czyścić pod bieżącą wodą, następnie wystawić na kilka minut na działanie promieni słonecznych, by odzyskał swoją energię. Jest wrażliwy na zmiany temperatury, kruchy i miękki, należy obchodzić się z nim ostrożnie.

Kamień ten nie lubi preparatów chemicznych, dlatego podczas kąpieli najlepiej go zdjąć i położyć w bezpiecznym miejscu, chyba, że kąpiel jest w czystej wodzie, ewentualnie z kosmetykami pochodzenia naturalnego.