KWARC RÓŻOWY – KAMIEŃ MIŁOŚCI I DELIKATNOŚCI

Kamień szczęścia – Kwarc Różowy

Pomaga osobom, które mają trudności z zaufaniem innym, lub noszą w sobie urazę, winę bądź strach w wyniku dotychczasowych doświadczeń.

Energia tego kamienia pomaga zrozumieć innych i przebaczać zarówno sobie jak i innym. Potrafi wnikać w nasze życie uczuciowe i minimalizować takie uczucia jak: zazdrość, złość, obojętność i rozczarowanie.

Kwarc różowy uczy właściciela trudnej sztuki wybaczania, oraz pokazuje jak dużo miłości i czułości kryje się w nas samych.

Jeśli chodzi o właściwości zdrowotne to poprawia pamięć, likwiduje ospałość, oraz uspokaja i łagodzi pracę serca. Pomaga się także zrelaksować, doskonale usuwa bóle głowy.

Aby jednak był skuteczny musimy go najpierw „zaprogramować” czyli wyrazić życzenie, prośbę, aby kamień zaczął działać i obdarzył nas swoją energią.

Biżuteria z różowym Kwarcem nadaje się na prezent dla osób mających styczność z leczeniem, czyli lekarzy, pielęgniarki itp. Pomaga to postawić właściwą diagnozę, a wykonywane zabiegi będą mniej bolesne dla pacjentów.

Jako Amulet chroni przed  negatywną energią.

Jest idealnym Talizmanem dla tych, którzy poświęcili się sztuce. Zwiększa także pewność siebie, przyciąga szczęście i miłość,  rozwija ukryte talenty właściciela.

Według niektórych źródeł nie zaleca się zbyt długiego noszenia Kwarcu różowego. Jest to niewskazane, gdyż potrafi on sprawić, że człowiek po pewnym czasie zaczyna żyć w iluzji, zatraca rzeczywiste spojrzenie na świat. Uważa się także, że potrafi mieć negatywny wpływ na organizm ludzi, co zwiększa ryzyko nowotworów.

Należy też pamiętać, że Kwarc różowy myjemy pod bieżącą wodą. Wskazana jest również ochrona go przed długotrwałą ekspozycją światła słonecznego i wysoką temperaturą.

Uwaga! Jest bardzo kruchy!

Idealny dla takich znaków zodiaku jak: Byk, Bliźnięta, Koziorożec i Waga.