SODALIT – KAMIEŃ TWÓRCÓW

Kamień Szczęścia – Sodalit

Sodalit – posiada wiele cennych właściwości, między innymi rozjaśnia umysł, polepsza koncentrację i zapewnia logiczne myślenie, dlatego idealny podczas medytacji lub nauki.

Pomaga właścicielowi wydobyć z siebie mądrość i spokój, oraz spojrzeć na własne życie z nowej, lepszej perspektywy.

Sodalit należy do kamieni chłodnych, dlatego zalecany jest osobom wybuchowym, ponieważ potrafi ukoić nerwy. Wybierając się na trudną rozmowę czy egzaminy, dobrze jest go mieć przy sobie, bowiem pomaga zachować zimną krew.

Osoba, która na co dzień nosi przy sobie ten kamień odczuwa jego energię, czując się przy tym zawsze młodo i świeżo.

Jeśli coś nas zdenerwowało w ciągu dnia to najlepiej przed snem włożyć Sodalit pod poduszkę, to z pewnością rano będziemy w dobrym humorze, zadowoleni i pełni życia.

Także rośliny podlewane wodą sodalitową pięknie rosną i szybciej zdrowieją.

Sodalit zwalcza też efekty napromieniowania i zaleca się go osobom, które pracują z urządzeniami emitującymi promieniowanie rentgenowskie.

Sodalit wzmacnia system immunologiczny, poprawia głos, dobrze wpływa na nasze struny głosowe, pomaga też w leczeniu gardła i zatok. Łagodzi bezsenność, oraz pomaga zwalczyć pasożyty.

Kamień ten jest bardzo przydatny podczas pracy zespołowej, bo przynosi harmonię, solidarność, oraz świadomość wspólnego celu. Wzmacnia zaufanie, oraz spójność członków grupy.

Jako Amulet chroni właściciela przed atakami paniki i depresją, oraz nałogami.

Natomiast w postaci Talizmanu wspomaga logiczne myślenie i uczy niezależności, przynosi szczęście pisarzom. Przyciąga dzieci do nauki, ma duży wpływ na rozwój talentu muzycznego, poprawia słuch muzyczny, pomaga w nauce języków obcych.

Sodalit wymaga szczególnej pielęgnacji, najlepiej jest go oczyszczać pod bieżącą wodą, lub za pomocą soli, a rozładować za pomocą hematytów. Powinno się go także naładowywać, najlepiej za pomocą kryształów górskich, lub porannych promieni słonecznych.

Należy jednak robić to z umiarem, gdyż wystawiony na ciągłe działanie światła blednie i staje się biały lub bezbarwny.

Idealny dla takich znaków zodiaku jak: Byk i Strzelec.