SELENIT – KAMIEŃ USPOKOJENIA

Kamień Szczęścia – Selenit

Selenit – jest jednym z kryształów, które posiadają bardzo dużą moc, dlatego używany jest do medytacji i wspomagania rozwoju duchowego. Zaleca się go osobom nerwowym w celu uspokojenia ich nerwów i odnalezienia poczucia bezpieczeństwa.

Dodatkowo to kamień szczerości uczuć i dobroci serca. Bywa także pomocny w rozwiązywaniu problemów duchowych, uspokaja i wycisza.

Pomaga w kłopotach miłosnych. Jeśli macie więc problemy w związkach, to prawdopodobnie wystarczy nosić biżuterię z Selenitem, a wszystko wraca do normy.

Selenit stosuje się do gojenia ran i łagodzenia padaczki. Działa też dobrze na kręgosłup i skórę, odmładza ją i pomaga przy chorobach dermatologicznych takich jak: trądzik, plamy, łuszczyca, itp. Wspomaga również wchłanianie wapnia i innych minerałów i witamin.

Kamień ten jest szczególnie polecany dla kobiet cierpiących na oziębłość bądź choroby kobiece.

Jako Amulet chroni przed negatywną energią, oddala koszmary senne i lęki nocne.

W formie Talizmanu daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, rozbudza intuicję, gwarantuje zwycięstwo przy podejmowaniu działań.

Oczyszczanie Selenitu powinno być dokonywane pod bieżącą wodą, można też użyć mydła. Należy to jednak robić bardzo ostrożnie ze względu na dużą rozpuszczalność tego minerału. Należy na niego szczególnie uważać, gdyż kamień ten jest bardzo miękki, można go zarysować nawet paznokciem. Rozpuszcza się w kwasach.

Idealny dla takich znaków zodiaku jak: Rak, Koziorożec i Ryby.

Według horoskopu Majów Selenit patronuje osobom urodzonym pomiędzy:

22 czerwca a 10 lipca.

Charakterystyka tych osób:

– spokojni, pozbawieni większej energii życiowej

– często nieśmiali i cisi

– odznaczają się dużą delikatnością

– wysoko cenią dobre maniery, takt i grzeczność

– posiadają dobrą pamięć i dar wymowy

– nie lubią wszystkiego co nadmiernie hałaśliwe

– dość łatwo ich urazić i zrazić do siebie

– nieufni, trudno nawiązują kontakty z innymi osobami.