WIELKANOCNE ZWYCZAJE I WRÓŻBY – część 2

Wielkanocne zwyczaje i wróżby o których warto pamiętać. Dzięki nim te świąteczne dni są dla Was i Waszych bliskich bardziej radosne.

Dzisiaj o wróżbach z jajek.

Jajka na szczęście

W niedzielę wszyscy zasiadają do wspólnego śniadania i dzielą się święconym jajkiem. Podzielenie się święconym jajkiem z rodziną umacnia więzi i broni rodzinę przed złymi wpływami z zewnątrz, zapewnia jej także nowe siły witalne i zdrowie.

Jeśli przy stole siedzi osoba niezamężna to warto policzyć jajka znajdujące się na stole, gdyż parzysta ich liczba wróży szybkie wyjście za mąż.

Wirująca pisanka

Bierzemy jajka i zanim je zaczniemy jeść, kręcimy nimi. Jeśli takie wirujące jajka zetkną się ze sobą lub uderzą w siebie, to czeka Was szczęśliwy związek.

Przepowiadanie przyszłości

Weź surowe jajko i je rozbij. Następnie oddziel osobno biało od żółtka jednocześnie w myślach zadaj sobie pytanie na które później będziesz chciała otrzymać odpowiedź np.: „Czy znajdę pracę?” lub „Czy zdam egzamin?” itp. Kiedy już jesteście gotowi, to białko należy wlać do szklanki z wodą (wystarczy pół szklanki wody) i odstawić szklankę z białkiem w ustronne miejsce na 24 godziny. Po upływie tego czasu zaglądamy do szklanki i sprawdzamy jaki kształt powstał z białka. Poprzez kształt spróbujcie odczytać, co Was czeka (wróżba podobna do lania wosku na andrzejki). Także zwróćcie uwagę na pojawiające się na powierzchni białka bąbelki. Im będzie ich więcej, tym będziecie bogatsi.

Szczęście na mokro

W świąteczny poniedziałek tradycyjnie chłopcy oblewają dziewczęta wodą, ale z umiarem. Oczywiście można też polewać perfumami, wówczas przynajmniej ładnie się pachnie 😉  Zmoczone tego dnia dziewczęta powinny szybko wyjść za mąż. Jeśli jednak dziewczyna się obrazi, że ją polano, to wówczas nieprędko znajdzie chłopaka lub męża. Także w tym dniu jeśli chłopak wręczy dziewczynie pisankę, to oznacza, że ona mu się podoba.

Na część pierwszą zapraszam tutaj 🙂

Życzę Wszystkim w ten świąteczny czas wszystkiego najlepszego i aby sprawdziły się Wam wróżby 🙂

Margo Seila