Nie zgadza się

 

Dlaczego nie zgadza się mi horoskop?

No właśnie…

 

Nie zgadza się...

 

Przeglądając portale o tematyce podobnej do mojej, zauważyłam wpisy osób, że „nie zgadza mi się data czy godzina urodzenia”. Postanowiłam zgłębić temat, ale nie znalazłam nic, co pomogłoby mi odpowiedzieć na to pytanie. Poszperałam w starych książkach i też nic, ale wpadłam na dość kontrowersyjną teorię. Może jest ona nieco „dziwna”, ale jak dla mnie, najbardziej do mnie przemawiająca. Postanowiłam podzielić się z Wami swym poglądem. Oczywiście, nie twierdzę, że tak musi być, ale coś w tym jest…

Zresztą najlepiej będzie jak ocenicie to sami.

Powszechnie wiadomo, że ciąża u kobiety trwa 9 miesięcy, przynajmniej tak powinno być, jeśli nie ma żadnych komplikacji. Gdy nic się nie dzieje, to nie ma najmniejszego problemu. Jednak życie nie jest tak piękne i nie każdy z nas na świat przyszedł o ustalonym czasie. Część dzieci rodzi się przed czasem, część po czasie. Także słyszałam i czytałam, że kobiety same ustalają z lekarzem dzień a nawet godzinę porodu, bo akurat przeczytały, że w tym dniu i o tej godzinie dziecko będzie miało szczęście w życiu. Oczywiście, nie jest to jedyny powód. Do wcześniejszych narodzin dochodzi także ze względów zdrowotnych zarówno dziecka jak i matki. Wówczas nie ma się wyboru.

Ale nie to jest tematem tego artykułu, tylko zgodność z horoskopem.

No i tutaj zaczyna się problem z dokładnym ustaleniem, jaką datę brać pod uwagę czytając horoskop. Właśnie w takich przypadkach może okazać się, że nasz horoskop nie zgadza się, a pasuje do nas całkowicie inna data urodzenia (mam na myśli cechy charakteru) lub godzina.  Może warto zapytać rodzica jak to dokładnie było z Waszymi narodzinami.

Podam Wam przykład z życia.

Otóż córka mojej znajomej była w ciąży, planowany termin narodzin synka był wyznaczony na 13 marca. Jednak z pewnych względów (absolutnie nie zdrowotnych), dziewczyna postanowiła urodzić wcześniej. Zgłosiła się do lekarza, zrobiono jej cesarskie cięcie i synek urodził się 25 lutego, czyli prawie trzy tygodnie przed terminem. W związku z tym sama zaczęłam się zastanawiać, która data urodzenia będzie mu się zgadzała? Myślę, że raczej ta z 13 marca, chociaż może być i tak, że obydwie daty będą zawierały trochę prawdy.

Są jeszcze inne czynniki, które także mają wpływ na nasz charakter, mianowicie imię i nazwisko, o których często zapominamy.

Dlatego czytając i analizują horoskopy warto brać pod uwagę wszystkie te aspekty.

Co o tym sądzicie?

Zapraszam do dyskusji.