WAGA

WAGA – ZNAK ZODIAKU

(23 września – 22 października)

Hasło astrologiczne: WAHAM SIĘ, PORÓWNUJĘ

Cechy ogólne: poszukiwanie zgody we wszystkich przejawach egzystencji człowieka

Szczęśliwe klejnoty: opal, szafir, agat, nefryt, jaspis

Szczęśliwy kolor: jasny błękit, jasnozielony; dodatkowo dla kobiet – delikatny róż

Najlepszy dzień na podejmowanie decyzji: piątek

Planeta patronująca temu znakowi: Wenus

 

WAGA

 

WAGA – CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ

Osoby spod tego znaku, w życiu, najczęściej wybierają drogę kompromisu, gdyż jest to uzależnione od ich wrodzonej, bardzo głębokiej, życiowej mądrości. Wagi wiedzą, że zburzyć pokój jest łatwo, ale zaprowadzić zgodę, porządek i poszanowanie zasad, jest już niezmiernie trudne. Szczególne znaczenie Wagi przywiązują do wyglądu, gdyż świadome swego wdzięku, lubią intrygować zarówno ubiorem jak i niecodziennym zachowaniem. Bardzo pragną być obiektem adoracji i podziwu.

Waga nieustannie walczy o zachowanie harmonii fizycznej i psychicznej. W swym życiu osobistym i zawodowym ma jednak problem z osiągnięciem tego kompromisu, a to dlatego, że zbyt często poświęca się dla innych. Jest sposób na uniknięcie lub zmniejszenie tychże kłopotów, ale Waga musi chcieć to zrobić. Ten sposób to zajęcie się jakąś wybraną dziedziną sztuki, gdyż większość z tych osób jest uzdolniona artystycznie.

Żadna osoba spod znaku Wagi nie lubi życia w samotności. Odczuwa głęboką potrzebę bycia wśród innych ludzi, oraz zajmowania się ich problemami i sprawami.

Cechy pozytywne to: pogoda ducha, idealizm, dyskrecja, dyplomacja, poczucie piękna, urok osobisty, koleżeńskość.

Cechy negatywne to: niezdecydowanie, powierzchowność, bycie egoistą, lenistwo, próżność, wulgarność.

PRACA W ŻYCIU WAGI

Dla osób urodzonych  pod tym znakiem doskonałe są takie zawody jak: prawnik, a w szczególności sędzia, dyplomata, praca w rządzie, naukowiec, architekt, aktor, malarz, muzyk, tancerz.  Waga jest też wspaniałym szefem, gdyż potrafi być niezwykle taktowna i sprawiedliwa. Nie lubi również podejmować ważnych decyzji bez uprzedniego zastanowienia się i konsultacji. Najlepiej pracuje się jej z osobami, które są jej życzliwe. Dla Wagi dobra atmosfera w pracy, to istotny czynnik, który pobudza ją do działania. Nie lubi pracować w atmosferze kłótni i niezadowolenia, gdyż wówczas jej praca jest mało efektywna.

Waga nie należy do osób wyjątkowo pracowitych, jednak stara się wnieść do każdej pracy nowe i twórcze elementy, które usprawnią samą pracę.

Kobieta spod znaku Wagi

Kobieta Waga jest zawsze piękna i atrakcyjna, a do tego bardzo elegancka i zadbana. Dzięki swemu niepowtarzalnemu urokowi wszystkim wokół się podoba. Pod względem atrakcyjności pani Waga zajmuje drugie miejsce wśród pozostałych pań. Wyprzedza ją tylko kobieta spod znaku Barana, która ze wszystkich pań najbardziej podoba się panom.

Mężczyźni spod znaku Wagi

Mężczyzna Waga jest łatwy jeśli chodzi o kontakty damsko – męskie, lubi flirtować, posiada przy tym dużo uroku osobistego. Bywa dowcipny i wesoły. Jest nieco mniej atrakcyjny od pani Wagi, gdyż jest mężczyzną niezdecydowanym, co nie zawsze podoba się płci przeciwnej. Dba o żonę, często ją idealizuje, jednak nie należy do osób wiernych. Nie potrafi ukryć swej fascynacji kobietami, dlatego bardzo często partnerka odchodzi od mężczyzny Wagi. Po każdym takim nieudanym zawiązku mężczyzna spod tego znaku staje się osobą chorą fizycznie.

Aby osoby spod znaku Wagi były szczęśliwe powinny znaleźć drogę do idealnego partnerstwa lub zająć eksponujące miejsce w społeczeństwie. Nie jest łatwo Wadze być szczęśliwą. Za każdy popełniony przez siebie błąd płaci regresem, który objawia się brakiem akceptacji swego partnera, lub brakiem zrozumienia w społeczeństwie. Aby uniknąć tych błędów, Waga powinna pozbyć się nadmiernej dumy i zacząć współpracować z innymi.

Poznaj także swój chiński zodiak lub horoskop według daty urodzenia.