WRÓŻBA NA CAŁE ŻYCIE

Wróżba na całe życie – czy można postawić ją dziecku?

Można, ale taka wróżba na całe życie ważna jest tylko wtedy, kiedy ubieracie choinkę w Wigilię. W przeciwnym razie wróżba na całe życie raczej się nie sprawdzi.

Ubieranie choinki jest świetną okazją, aby poznać charakter i predyspozycje swojego dziecka. To, jaką Wasze dziecko wybierze ozdobę w trakcie ubierania choinki, będzie dla niego wróżbą określającą jego przyszłość.

Wróżyć mogą wszystkie dzieci, które nie ukończyły jeszcze 14 roku życia, oraz takie, które nie potrafią jeszcze chodzić. Maluszkom musi pomóc osoba dorosła, powinna jednak ona pamiętać, aby pozwolić dziecku na samodzielny wybór. Nie sugerujcie dziecku, co ma wybrać! Przystępując do ubierania naszej choinki, wprowadzamy dziecko do pokoju, w którym na białym obrusie wyłożone są ozdoby choinkowe. Zabawek-ozdób powinno być po trzy z każdego rodzaju. Tylko gwiazda i czubek mogą być pojedyncze. Następnie prosimy je, aby wybrało ozdobę bądź zabawkę, którą chce jako pierwszą zawiesić na choince. Należy jednak pamiętać, aby w pomieszczeniu, w którym wróżymy, przebywały maksymalnie trzy bliskie dziecku dorosłe osoby. Wróżby nie należy już nigdy powtarzać, gdyż jest ona jedna na całe życie.

Jeśli chcemy, aby wróżba na pewno się spełniła, należy zachęcić dziecko, aby samo powiesiło ozdobę na gałązce. Maluszkowi może pomóc osoba, która akurat trzyma dziecko na rękach.

Wróżba na całe życie

Jeżeli Wasze dziecko wybierze:

 • Kilka zabawek i z żadnej nie będzie chciało zrezygnować

  – to będzie oznaczało, że dziecko będzie miało wszechstronne zainteresowania i może mieć kilka zawodów. Można też przypuszczać, że z waszego dziecka wyrośnie osoba, która będzie chciała robić kilka rzeczy jednocześnie i na pewno się to uda. Jedynym problemem przy takim wyborze może być to, że dziecko może mieć trudności z dokonywaniem wyborów, dlatego od małego należy je uczyć radzenia sobie z podejmowaniem decyzji.

 • Gwiazdę

  – będzie to oznaczało, że Wasze dziecko od najmłodszych lat będzie się interesowało sprawami ducha. Może interesować się religią, psychologią, filozofią bądź wiedzą tajemną. Przy takim wyborze, rodzice powinni postarać się o wyłącznie rozwój fizyczny swego dziecka, bo o rozwój duchowy postara się sam.

 • Czubek

  – z takiego dziecka z pewnością wyrośnie przyszły przywódca. W zależności od wieku dziecka rodzice mogą już zauważyć pierwsze symptomy pozycji, jaką zajmuje w rodzinie. Często takie dziecko zmusza całą rodzinę, aby chodziła tak, jak ono tego chce. Jeśli nie chcemy, aby w przyszłości dyktowało nam, co mamy robić powinniśmy nauczyć je dyscypliny i panowania nad swoimi emocjami. Tylko nie siłą! Dziecko powinno się nauczyć, że nie tylko jego wszyscy mają słuchać, ono też musi nauczyć się słuchać innych. Nie chcemy przecież, aby  w przyszłości nasze dziecko było tyranem.

 • Słodycze choinkowe

  – w tym przypadku proszę zwrócić, co z nimi zrobi. To ważne. Jeśli zechce je od razu zjeść, to celem jego życia może być dążenie do przyjemności. Takiemu dziecku należy wskazywać, że wysiłek również może sprawiać radość. Ten typ dziecka idealnie sprawdzi się w przyszłości w sporcie. Jeśli jednak cukierek czy pierniczek zawiśnie na choince, to rodzice w przyszłości nie będą mieli z nim problemów wynikających z egoizmu. Będą musieli raczej pilnować, aby ich dziecko nie rozdawało innym wszystkich swoich zabawek.

 • Bombkę

  – takie dziecko najczęściej grymasi przy stole, ale zazwyczaj zjada wszystko, zwłaszcza jeśli jedzenie włożymy do ładnej miseczki lub je przyozdobimy. Z takich dzieci wyrastają typowi esteci, którzy ogromną wagę przywiązują do swego wyglądu. Jeśli bombka będzie w kolorze złotym lub srebrnym, to dziecko może być uzdolnione artystycznie.

 • Łańcuch

  – od chwili narodzenia nie lubi samotności, zawsze ktoś musi przy nim być. Zamiast przebywać samemu w pokoju pełnym zabawek, woli być tam, gdzie akurat przebywają dorośli. W przyszłości należy zwrócić uwagę, aby takie dziecko zbytnio nie ulegało wpływom swoich rówieśników.

 • Drewniane zabawki

  – to oznacza, że takie dziecko ma praktyczne zainteresowania, niezależnie od płci. Będzie chętne do pomocy zarówno tacie w warsztacie, jak i mamie w kuchni. Najlepszym zawodem dla niego będzie zawód, w którym można będzie robić coś praktycznego np.: ważyć, mierzyć, liczyć.

 • Anioła

  – ten wybór oznacza, że bardzo wysoko ceni sobie poczucie bezpieczeństwa. Taka osoba na pewno sama nie oddali się od opiekuna, a gdy dorośnie, poszuka sobie opiekuńczego partnera.

 • Lampki

  – to jest lub będzie kawał urwisa, który będzie się bawił od świtu do nocy. Nie należy jednak wpadać w panikę. W szkole odniesie spory sukces, ale pod warunkiem, że trafi na dobrego nauczyciela, który będzie go uczył przez zabawę. Jako osoba dorosła znajdzie sobie pracę bez problemu, ale pod warunkiem, że ta praca okaże się „fajna”.

 • Nic nie wybierze

  – bardzo rzadko się to zdarza, ale jeśli nie chce nic, to nie zmuszajmy naszego dziecka do wyboru. Wówczas i tylko wówczas można powtórzyć wróżbę w przyszłym roku. Możemy tak postąpić jeszcze tylko dwa razy! Jeżeli jednak nasze dziecko trzy razy z rzędu nic nie wybierze, to oznacza, że nasze dziecko jest osobą bardzo skrytą. Takie dziecko należy zachęcać do wyrażania swych uczuć, ale trzeba to robić niezwykle delikatnie. Zbyt silny nacisk może spowodować odwrotny skutek.

Proszę pamiętać, że ta wróżba na całe życie może być wykonana tylko raz, wyjątkiem jest tylko fakt niewybrania ozdoby choinkowej.

Co można jeszcze zrobić, aby szczęście zagościło w naszym domu?

Zapraszam:

 1. Jak zapewnić sobie szczęście w nadchodzącym roku? – część 1
 2. Nasz magiczny stół – część 2
 3. Gdzie postawić choinkę? – to ważne