REMEDIA FENG SHUI

Remedia Feng Shui to przedmioty i urządzenia służące do przywoływania dobrej energii, a w razie potrzeby – rozpraszania tej szkodliwej.

Jeśli Wasze mieszkanie jest zupełnie inaczej urządzone, niż tego wymaga Feng Shui – to jeszcze nie koniec świata. Wystarczy zastosować odpowiednie remedia Feng Shui w swoim domu, pokoju, które spowodują, że radość i szczęście wrócą pod Wasz dach.

Jakie remedia Feng Shui zastosować, aby w mieszkaniu zapanowała równowaga sił?

Najbardziej popularne remedia Feng Shui.

 1. Jasne bądź odbijające światło przedmioty: lusterka Ba-gua, kule kryształowe, zwykłe lustra, światło.
 2. Przedmioty wydające dźwięki: dzwonki wietrzne, zwykłe dzwoneczki.
 3. Obiekty żywe: rośliny, akwarium.
 4. Obiekty ruchome: fontanna, wiatrak.
 5. Przedmioty ciężkie: kamienie, posążki, meble.
 6. Obiekty zasilane elektrycznością: nawilżacze, sprzęty gospodarstwa domowego.
 7. Flety bambusowe.
 8. Kolory.

REMEDIA FENG SHUI

Jasne bądź odbijające światło przedmioty

 • Światło

To najprostsze remedium symbolizujące słońce, energię, ogień. Jeśli w którejś ze stref Ba-gua brakuje energii, to w prosty sposób wyrównasz ją, stawiając tam lampę. Im lampa jest jaśniejsza, tym lepiej. Na przykład chcesz, aby Twoja kariera wreszcie ruszyła do przodu, a w tym miejscu panuje półmrok, wystarczy wówczas postawić tam jasno świecącą lampę. Szczególne działania można wywołać także za pomocą światła barwnego. Chcąc zaktywizować strefę sławy, oświetlamy ten kwadrat światłem czerwonym.

 • Lusterka Ba-gua

Stosowanie Ba-gua jest bardzo proste. Jeśli mamy jakiś problem wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie lusterko i przywiesić je na konkretnej ścianie.

Wypukłe lusterko Ba-gua – stosuje się je w celu ochrony, gdyż odbija i rozprasza złą energię. Lustro należy umieścić w taki sposób, aby mogło pochłaniać negatywną energię.

Wklęsłe lusterko Ba-gua – zmniejsza i odwraca odbity obraz. W dodatku niczym magnez przyciąga pozytywną energię. Takie lusterko wyrównuje braki dobrej energii.

Płaskie lusterko Ba-gua – zatrzymuje i odbija energię. Można je zamontować na drzwiach łazienki zwłaszcza wtedy, gdy łazienka znajduje się w strefie bogactwa. Zostanie wówczas zatrzymana uciekająca z domu energia. Kiedy mamy hałaśliwego sąsiada można także powiesić na ścianie graniczącej lustro taflą w jego stronę.

 • Kryształowe kule

Służą do energetyzowania domu oraz uzupełniają brakujące części mieszkania. Warto więc zawiesić kulę kryształową w nasłonecznionym oknie, aby rozpraszała dobrą energię po całym pomieszczeniu. Stosując kulę kryształową, powinniście pamiętać, że umieszczając ją w strefie, którą chcemy wzmocnić, nie stawiamy już żadnego innego remedium.

Przedmioty wydające dźwięki

 • Dzwonki wietrzne

Ruch i dźwięk dzwonków wietrznych może być używany do wytworzenia pozytywnej energii. Często dzwonki wiesza się w drzwiach domu, sklepu, restauracji, aby informować o przybyciu gościa bądź oddzielić energię między wchodzącym a pomieszczeniem.

 • Obiekty żywe

Rośliny symbolizują naturę, rozwój i wprowadzają pozytywną energię. Ustawione na parapecie okiennym – zapobiegają uciekaniu dobrej energii z domu. W pomieszczeniu z dużą ilością sprzętu elektronicznego warto mieć paprotki, aby zniwelować nadmiar niekorzystnej energii.

 • Akwarium

Jest bardzo silnym remedium. Woda jest symbolem życia, ruchu i pomyślności, dlatego akwarium powinno się umieścić w rejonie bogactwa. Ryby i ruch wody są symbolem bogactwa. Bardzo ważna w akwarium jest też liczba ryb. Nigdy nie powinno się w akwarium umieszczać 4 ryb, najlepiej, jeśli macie w nim 8 ryb. Zawsze można mieć więcej.

Pozostałe remedia Feng Shui opiszę w następnym poście.

Remedia sposobem na szczęście.