REMEDIA, CZYLI JAK POLEPSZYĆ SWOJE ŻYCIE

Remedia jako środek zaradczy

W poprzednim poście podałam, jakie remedia stosować, aby polepszyć swoje życie. Dzisiaj opiszę pozostałe remedia, aby każdy z Was mógł je zacząć stosować i zmieniać swoje przeznaczenie.

Obiekty ruchome

  • Fontanny

Najczęściej używane są do generowania pozytywnej energii, zwłaszcza na zewnątrz domu. Fontanny używane są do uwalniania i odwracania energii. Wewnątrz mieszkania także możemy umieścić miniaturkę fontanny, gdyż szum przepływającej wody działa na człowieka wyciszająco i uspokajająco.

  • Wiatraki

Modyfikują przepływ energii w prostych liniach, dlatego warto je umieszczać w korytarzach.

Przedmioty ciężkie

Używa się ich w celu zatrzymania i zakotwiczenia energii w określonym miejscu. Jeśli więc chcecie, aby Wasz związek był stabilny, umieszczamy posążek czy inny przedmiot w strefie związków w sypialni. Chcesz szybko stanąć na nogi? W strefie kariery postaw duży fotel, posąg lub wazę, aby ustabilizować sytuację. Ale jeśli w Waszym życiu jest zastój, to sprawdź, czy przypadkiem w strefie odpowiadającej zastojowi, nie ma ciężkiego przedmiotu. Ciężkie przedmioty działają w dwie strony.

REMEDIA, CZYLI JAK POLEPSZYĆ SWOJE ŻYCIE

Obiekty zasilane elektrycznością

  • Sprzęt stereofoniczny

Dźwięki płynące z radia, TV czy innego sprzętu potrafią wytwarzać energię w każdym miejscu, w którym te urządzenia są umieszczone. Ważny jest też rodzaj muzyki, dźwięków jaki płynie z tych urządzeń. To już musicie sami sprawdzić, jakie dźwięki działają na Was pozytywnie.

Flety bambusowe

Podnoszą poziom energii lub ułatwiają jej przepływ. Najczęściej flety podwiesza się pod belkami, nad łóżkiem, miejscem do jedzenia. Często także sprzedawcy umieszczają flety nad drzwiami swojego sklepu, aby zwiększyć „przepływ” klientów. Jeśli w Waszym związku jest za mało seksu, to warto umieścić flety w strefie związków. Należy pamiętać, aby bambusowy flet przewiązać czerwoną wstążką i zawiesić pod kątem 45 stopni ustnikiem do dołu.

Kolory

Kolor w Feng Shui odgrywa bardzo ważną rolę. Najczęściej koloru używamy do wygenerowania pozytywnej energii. Musimy jednak uważać na kolory, gdyż za dużo jednego koloru może wpływać niekorzystnie a tym samym przynieść więcej złego niż dobrego. Na przykład używając zbyt dużo czerwieni, możemy czuć się niekomfortowo w danym pomieszczeniu, ale użycie czerwieni w rozsądny sposób, może pomóc dodać życia w interesach i w domu. Czerwone ściany w restauracji pomagają podnieść dobrą energię, powodując w ten sposób szybszy przepływ ludzi przy stolikach. Natomiast w domu, chcąc wzmocnić swoją strefę kariery, zawieście w strefie kariery dzwonki wietrzne w kolorze czarnym.

Podsumowanie:

Wymienione w obydwu postach remedia – to Tylka kilka przykładów przedmiotów, jakie możemy używać w celu przyciągania dobrej energii. Niemalże każdy przedmiot może nam posłużyć jako remedium, ale musi się on nam dobrze kojarzyć. Zwykły karmnik przyciąga do nas ptaki, a ich ruch generuje dobrą energię. Jeśli macie problem z przyswajaniem nauki, to w strefie wiedzy można powiesić obraz, który będzie symbolizował wiedzę. Zamiast obrazu możemy powiesić zwykły plakat z książkami bądź możemy w tym miejscu ustawić książki. Jeśli zaś pragniecie trwałego związku, to w sypialni w strefie związków umieszczamy plakat przedstawiający zakochaną parę lub dwa pluszowe misie, dwa świeczniki… Pomysłów może być wiele, tylko muszą być ustawiane parami.

Jeśli chodzi o zastosowanie remediów – każdy może zrobić to po swojemu . Wystarczy trochę kreatywności i samemu można stosować różne przedmioty.