SCHODAMI W DÓŁ

Dlaczego niektórzy boją się wchodzić do pomieszczeń znajdujących się w piwnicach?

Czy schodzenie schodami w dół przynosi pecha?

Jakiś czas temu otrzymałam ciekawą informację z salonu fryzjerskiego „Bo włos ma swój głos”, że są osoby, które za nic w świecie nie wejdą do sklepu czy żadnego innego pomieszczenia, które mieści się poniżej parteru. Od razu nasunęło mi  się pytanie: Czy jest to zwykły strach przed schodzeniem schodami w dół, czy też może wiąże się to z jakimś przesądem…

Powiem Wam, że wcześniej nie spotkałam się z takim problemem. Trochę więc poszperałam, popytałam i nie znalazłam na ten temat zbyt wielu informacji. Jedyne co udało mi się znaleźć, to to, że schodzenie schodami w dół, zwłaszcza poniżej parteru, może niektórym osobom kojarzyć się z dużym niebezpieczeństwem lub utratą pieniędzy. Tak przynajmniej interpretuje się sny związane ze schodami. Podobnie możemy interpretować problem ze schodami w rzeczywistości.  Chociaż może faktycznie ktoś ma niemiłe skojarzenie z tym faktem, więc unika schodzenia schodami w dół.

Dla tych, co mimo wszystko, prowadzą swoją działalność poniżej parteru mam dobre wieści. Schodzenie schodami do piwnicy przynosi szczęście. Może więc warto zrezygnować z tego zabobonu na rzecz szczęścia.

SCHODAMI W DÓŁ

Znam właścicieli kilku sklepów i salonów, które bardzo dobrze funkcjonują w piwnicy, a ich klienci schodzący schodami w dół mają szczęście, że trafili właśnie do takiego fantastycznego miejsca.

Wracając do pierwszej interpretacji – to całkowicie logiczne, że idąc do sklepu, czy też jakiegoś salonu stracimy pieniądze, bo na coś je wydamy. Co do nieszczęścia – na każdych schodach trzeba uważać, gdyż zawsze możemy się potknąć i upaść. Nie ma więc większego znaczenia, czy to będą schody do piwnicy, czy schody prowadzące z jednego piętra domu do drugiego.

Podsumowując:

Nie musimy obawiać się schodzenia schodami w dół. Wręcz przeciwnie – jak najczęściej schodźmy w dół, aby zapewnić sobie szczęście. Tak naprawdę to od nas samych zależy, w co będziemy wierzyć, nie dajmy się więc zmanipulować przesądom.

Jaką wobec powyższego przyjąć postawę wobec przesądów?

Walczmy z nimi, gdyż  wiara w przesądy pozbawia nas wolności, paraliżuje nasze myśli, co w konsekwencji może doprowadzić do nieszczęścia.

A co Wy o tym myślicie?

Czy ktoś z Was miał niemiły lub szczęśliwy przypadek ze schodami?

Opowiedzcie nam swoją historię, może faktycznie to ja się mylę.