JAKIM JESTEŚ KOLOREM? – c.d.

Kolory są obecne w naszym życiu na co dzień. Otaczają nas  wszędzie zarówno w otoczeniu, jak i w ubiorze.

Są odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym wnętrzu. Stanowią także bodziec zewnętrzny, który powoduje zmiany wewnątrz nas i w naszym otoczeniu. Nie wiem, czy zauważyliście, ale często to, co na siebie zakładamy, jest uzależnione od naszego nastroju. Chcąc czuć się lepiej w deszczowy poranek, ubieramy bluzkę w kolorze np.: czerwonym, aby w tym dniu poczuć w sobie więcej energii.

Kolory, jakie nosicie na co dzień, są odzwierciedleniem Waszych emocji i uczuć. Właśnie na podstawie koloru, jaki przeważa w Waszej garderobie, można dosyć dokładnie scharakteryzować Waszą osobę.

Poniżej przedstawiam następne kolory, które najczęściej występują w Waszym ubiorze.

Kolor ciemnoniebieski

To barwa ludzi kompetentnych. Osoby lubiące ten kolor obdarzone są dużą intuicją i jeśli potrafią jej słuchać, rzadko popełniają błędy. Ich wrodzona mądrość często pomaga innym w rozwiązywaniu ich problemów. Lubią się uczyć, ale tylko tego, co ich interesuje. W życiu dorosłym osoby te dosyć często wybierają pracę, która jednocześnie jest ich pasją. Jeśli nie uda im się znaleźć takiej pracy, to najczęściej są bardzo nieszczęśliwi.

Kolor fioletowy

Ludzie wybierający fiolet są wrażliwi i czują się nieco odmiennie od pozostałych. To typowi ekscentrycy, którzy kochają wszystko, niecodzienne, nietypowe lub niebezpieczne. Posiadają ogromną potrzebę wolności, dlatego okres spędzony w szkole był dla nich koszmarem. Osoby lubiące kolor fioletowy są niezmiernie dociekliwe, lubią też rozwiązywać zagadki otaczającego ich świata. Zazwyczaj wybierają nietypowe studia, które dają im możliwość zostania wybitnymi naukowcami.

JAKIM JESTEŚ KOLOREM? – c.d.

Kolor zielony

Przypisuje się go ludziom upartym i niezbyt otwartym na pomysły innych. Osoby lubiące zieleń, we wczesnej młodości są dość lekkomyślni, ale za to bardzo towarzyscy. Jednak wraz z upływem czasu poważnieją i coraz bardziej zamykają się w sobie. Trzeba przyznać, że osoby te zawsze pozostają wierne wobec starych przyjaciół i lubią obdarowywać ich wyszukanymi prezentami. Ponadto mają wysoko rozwinięty zmysł estetyczny. Dosyć często osoby zielone spotyka się w zawodach, które łączą w sobie sztukę i możliwość zarobienia dużych pieniędzy.

Kolor szary

Należy do osób niespokojnych, które nie potrafią usiedzieć spokojnie w jednym miejscu. Potrafią też szybko myśleć i szybko działać. Jednak z natury to bardzo wrażliwi ludzie, choć nieco nieśmiali. W życiu za wszelką cenę starają się unikać kłopotów, ale kiedy kłopoty ich zaskoczą, to starają się stawić im czoła. Jeśli Waszym ulubionym kolorem jest ciemnoszary – to należycie do osób niezmiernie skrupulatnych, lubiących porządek i dbających o to, aby każda rzecz zawsze stała na swoim miejscu. Dlatego ciemnoszarzy powinni dać sobie więcej luzu i bardziej korzystać z życia. Ogólnie osoby lubiące kolor szary dzięki swej wrażliwości dobrze rozumieją psychikę i odczucia innych ludzi. Dzięki temu idealnie sprawdzą się w zawodzie lekarza czy pielęgniarki.

Kolor brązowy

Zazwyczaj są to osoby bardzo sumienne i odpowiedzialne, ale zamknięte w sobie. Odstraszają innych ludzi od siebie swą nadmierną surowością i pewnością siebie. Lubiący kolor brązowy częściej koncentrują się na nauce i pracy. W ich życiu nie ma zbyt wiele miejsca na uczucia i miłość. Ten ich chłód bardzo często bierze się ze strachu przed uzależnieniem się od drugiej osoby, a tym samym utratą kontroli nad własnym życiem. Ludzie lubiący brąz nie są spontaniczni, czasami bywają niezdecydowani, ale z pewnością można na nich polegać. Sukcesy osiągają w zawodach związanych z finansami i niewymagających nadmiernego kontaktu ze zbyt dużą grupą ludzi.

Oczywiście, to co opisałam, nie jest wytyczną, że tak jest i nie może być inaczej. Ta symbolika kolorów może Wam jednak posłużyć do skomponowania własnego ubioru i choć trochę do poznania własnego wnętrza.

Jakim jesteś kolorem – część 1.

Kolory w snach też mają znaczenie. Jakie? Zajrzyj tutaj.