WPŁYW KSIĘŻYCA NA LUDZI

Według starych legend Księżycowi przypisuje się szczególne znaczenie. Uważa się, że skrywa on w sobie niejedną tajemnicę.

Jaka jest prawda…

W każdej legendzie jest ziarnko prawdy. Uważam, że Księżyc faktycznie oddziałuje na ludzi z wielką mocą fizyczną i psychiczną. Weźmy, chociażby pełnię Księżyca. Wiążą się z nią przeróżne przesądy. Znamy przecież legendy o wampirach, lunatykach czy innych dziwnych zjawiskach. Ale nie o tym będę dzisiaj pisała.

Wiadome jest, że każdy dzień miesiąca niesie określone wibracje, które korzystnie lub źle wpływają na nasze życie. Dlatego znajomość cyklu Księżyca pozwoli nam dostosować się do rytmu natury i pozostawać z nią w harmonii. Dzięki temu unikniemy wielu kłopotów.

Co można robić, a czego lepiej nie robić w poszczególne dni miesiąca księżycowego.

Czas obiegu Ziemi przez Księżyc wynosi 29 dni, 12 godzin, 44 minuty i niecałe 3 sekundy. Tyle czasu potrzeba, aby Księżyc obiegł Ziemię o 360 stopni.

Jakie znaczenie ma wpływ Księżyca na ludzi?

Pierwszy dzień cyklu obiegu Ziemi przez Księżyc zaczyna się od nowiu, czyli wówczas, kiedy jest on niewidoczny. Od nowiu też rozpoczynamy naszą wędrówkę po dniach księżycowych.

WPŁYW KSIĘŻYCA NA LUDZI

 

Dzień 1 – nów

Jest to bardzo dobry moment na planowanie całkowicie nowych i ważnych przedsięwzięć. Można też w tym dniu usiąść w zaciszu pokoju i przemyśleć kilka spraw z przeszłości, które nam nie wyszły. W tym dniu powinniśmy powstrzymać się od nadmiernej aktywności fizycznej, gdyż nasz organizm jest słaby. Jeśli chcemy komuś wybaczyć coś złego, to właśnie dzisiaj jest do tego najlepsza okazja.

Osoba urodzona w nowiu zazwyczaj dożyje sędziwego wieku.

Jeżeli śniło się Wam coś tej nocy, to warto to zapamiętać, gdyż sen w nowiu rokuje radosne zdarzenie.

Dzień 2

W tym dniu uważnie przemyśl wszystko, czego się dowiesz i zastanów się, jakie korzyści możesz wyciągnąć dla siebie z tej informacji. Jeśli coś sobie zaplanowałaś/eś, to właśnie dzisiaj zacznij to realizować. Wszystkim napotkanym osobom okaż wyrozumiałość i bezinteresowność. Nie pozwól sobie nawet na najmniejszy objaw skąpstwa czy agresji, bądź dobrym człowiekiem.

Kto urodził się tego dnia, będzie miał szczęśliwe życie.

Natomiast o snach można zapomnieć, gdyż i tak się nie spełnią.

Dzień 3

Dzisiaj wreszcie możesz iść na siłownię i ostro poćwiczyć. Z pewnością nie zabraknie Ci siły ani ochoty do wysiłku fizycznego. Ogromne znaczenie ma dziś Twoja wytrwałość w dążeniu do upragnionego celu. Pamiętaj, że dzisiaj wyłącznie możesz polegać na sobie. Nie pozostawaj bierną osobą, gdyż masz za dużo do stracenia. Postaraj się też zbierać energię do samoobrony – może się przydać.

Urodzonych w tym dniu czeka dość burzliwe życie, pełne przy tym niespodzianek.

Cokolwiek Ci się śniło w nocy – nie przejmuj się, Twój sen jest bez znaczenia.

Dzień 4

W miarę możliwości postaraj się ten dzień spędzić w samotności. Potrzebujesz tego, aby przemyśleć w ciszy kilka spraw. Ważne jest przy tym zrozumienie siebie oraz motywów własnego postępowania. W tym dniu nie podejmuj ważnych decyzji, gdyż jest to nieodpowiedni czas na to. Nie wolno też w tym dniu zrywać kwiatów i ścinać drzew.

Osoba urodzona tego dnia jest człowiekiem konfliktowym i samolubnym.

Jeśli chodzi o sny – to dobrze je zapamiętaj, gdyż przyniosą Ci jakąś wiadomość.

Dzień 5

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu – to zacznij od dzisiaj. To wprost idealny moment dla osób zmęczonych życiem, chcących coś zmienić w swoim otoczeniu. Wyjdź na spacer i przemyśl swoje postępowanie. Postaraj się w tym dniu nie jeść mięsa, gdyż źle to wpłynie na Twój organizm. Uważaj też, aby Twoja próżność nie została ukarana.

Osoba urodzona w tym dniu jest bardzo cierpliwa i zrównoważona.

Sny tego dnia nie mają większego znaczenia.

Dzień 6

To bardzo dobry czas na przyswajanie pozytywnej energii i na miłość. Dzisiaj Twoja intuicja będzie stała na wysokim poziomie, więc możesz na nią liczyć. To także idealny dzień na czas dla siebie, na pójście do SPA i wykonanie zabiegu odmładzającego.

Urodzony dzisiaj będzie miał długie i szczęśliwe życie.

Twój sen spełni się, ale pod warunkiem, że nikomu o nim nie powiesz.

Dzień 7

Pora poważnych prowokacji i przygód. Słowo wypowiedziane dzisiaj ma niezwykle ogromną moc. Jeśli musisz rozwiązać jakieś problemy – to nie spieraj się, idź na kompromis. To dobry czas na praktykowanie białej magii. Postaraj się nie jeść dzisiaj jaj i mięsa. Nie wskazane są także dzisiaj wszelkie zabiegi stomatologiczne, chyba że boli Cię ząb.

Urodzony w tym dniu cieszy się doskonałym zdrowiem i prowadzi aktywny tryb życia.

Twój dzisiejszy sen będzie zwiastował pomyślne zdarzenie.

Dzień 8

Dzisiaj jest dzień skruchy i oczyszczania. Właśnie od dzisiaj możesz rozpocząć kurację odchudzającą lub odtruć swój organizm z toksyn. Nie myśl też o starych niezałatwionych sprawach bądź od tego wolna/y. Spróbuj zmienić swoje życie na lepsze. Nie ulegaj też nadmiernemu egoizmowi.

Osoba urodzona tego dnia to takie przysłowiowe „brzydkie kaczątko”, które z biegiem czasu przeistoczy się w pięknego łabędzia.

Sen z tej nocy jest bez większego znaczenia.

Dzień 9

Dzisiaj będziesz rozdrażniona/y, gdyż dziś jest kumulacja niszczycielskiej energii. Może Cię ciągnąć do wyrządzenia komuś czegoś złego, dlatego spróbuj zapanować nad tymi negatywnymi emocjami. Dzisiaj Twój organizm jest podatny na wszelkiego rodzaju zatrucia i lęki. Nie patrz zbyt często w lustro. Nie angażuj się w nowe sprawy, bo i tak nic z tego nie będzie. Postaraj się naprawić błędy i krzywdy wyrządzone wcześniej. Przebacz osobom, które wyrządziły Ci krzywdę.

Urodzonych dziś czeka długie życie.

Sen tej nocy powinien Ci się spełnić.

Dzień 10

Wprost wymarzony dzień na relaks i odkrywanie w sobie nowych źródeł energii. Postaraj się ten dzień spędzić na spokojnie w miłym towarzystwie. Pojedź nad jezioro, idź na spacer lub zostań w domu. Jeśli jednak się nudzisz, to możesz dzisiaj rozpocząć remont lub budowę nowego domu.

W tym dniu rodzą się osoby lubiące podróżować.

Dzisiejszy sen może ujawnić obrazy z twojego poprzedniego wcielenia.

Dzień 11

Niespokojne, szalejące energie mogą Ci dzisiaj zakłócić spokój. Nie przeciążaj organizmu, gdyż nadmierna aktywność może okazać się zgubna. Postaraj się wyciszyć, posłuchaj muzyki, idź na spacer do lasu, aby zachować wewnętrzny spokój. Zaczęte wcześniej sprawy postaraj się jednak doprowadzić do końca.

Urodzony dzisiaj będzie miał długie życie i wyjątkowe zdolności umysłowe.

Dzisiejszy sen może zwiastować jakieś nieprzyjemności.

Dzień 12

To następny dzień dobry do oczyszczenia się. To także czas rozwijania w sobie zdolności do empatii, poświęcenia i kontrolowania swoich emocji. Dzisiaj bądź dobrą osobą, rozdawaj prezenty, pomagaj ludziom potrzebującym.

W tym dniu zazwyczaj rodzą się osoby sumienne i spokojne.

Sen tej nocy na pewno się spełni.

Dzień 13

To wyjątkowo magiczny dzień. Dzisiaj możesz zainteresować się magią, okultyzmem czy reinkarnacją. Dobry dzień na nawiązywanie kontaktów z istotami z innego wymiaru. Dziś możesz zacząć rozwijać swoje zdolności medialne. Także talizmany zrobione tego dnia mają niezwykłą moc.

Przed dzisiaj urodzonymi długie życie.

Sen dzisiejszej nocy ujawni Ci prawdę.

Dzień 14

Niesie ze sobą siłę celowego działania, potęgę myśli oraz dar umiejętnego wykorzystania informacji. Dzisiaj pod żadnym pozorem nie wolno zajmować się magią, dobrze też jest nie używać perfum i nie spoglądać w lustro. Za to ten dzień stwarza idealne warunki do rozpoczęcia nowego przedsięwzięcia.

Przed urodzonymi tego dnia wyjątkowo wspaniała przyszłość.

Twój sen będzie zapowiedzią wielkich zmian w życiu.

Dzień 15

W tym dniu uaktywnia się nasza druga natura. To również czas pokus. Możesz okazać się tego dnia niezwykle twórczą osobą, ale pod warunkiem, że zapanujesz nad swoim umysłem. Powinieneś poskromić w sobie wszelkie żądze. Postaraj się osiągnąć stan wewnętrznej równowagi. Nie jedz dzisiaj jabłek, mogą Ci zaszkodzić.

Urodzonych dzisiejszego dnia czeka wspaniała przyszłość.

W tym dniu rodzi się bardzo dużo osób kochliwych oraz mających nietypowe upodobania seksualne.

Dzisiejsze sny są odzwierciedleniem Waszych pragnień.

Dokładne fazy Księżyca znajdziecie na stronie Kalbi.

Dzień 16 – 30 znajdziecie pod tym linkiem.

Sprawdź także datę swojego urodzenia.

Kiedy sny się sprawdzają – zajrzyj tutaj.