TAJEMNICA BRANSOLETKI – twórcy okładek

Kim są twórcy okładek do poszczególnych części „Tajemnicy Bransoletki”? Poznajcie ich bliżej.

Jak sami widzicie ta moja pisanina nie zakończyła się na pierwszej części „Tajemnicy Bransoletki”. Po dwóch latach powstała część druga i za chwilę wyjdzie część trzecia. Nie o tym jednak chcę napisać. Nie sama treść jest ważna w książce, ale i okładka. Wiele razy słyszałam i czytałam, że nie osądza się książki po okładce, ale… No właśnie. Nie zawsze tak się dzieje. Ja sama też mam coś takiego, że „ładna” okładka przyciąga mój wzrok. Niestety. Chyba, że lubię pisarstwo jakiego autora, wówczas okładka nie odgrywa dla mnie większej roli.

TAJEMNICA BRANSOLETKI – twórcy okładek

 

Wracając do okładek „Tajemnica Bransoletki”

Motywem przewodnim wszystkich trzech książek jest bransoletka, która na pięknym niebieskofioletowym sznurku ma dwa rubiny. Niby nic nadzwyczajnego, oprócz wartości kamienia… Ale to nie całkiem tak.

Bransoletka jest talizmanem, a jak zapewne wiecie zadaniem talizmanu jest chronić osobę, która go nosi przed tym, czego się obawia, lub negatywnymi wpływami zewnętrznymi. Najprościej było stworzyć okładkę do pierwszej części, bo nie zamierzałam pisać następnych. Projekt do okładki wymyśliła córka – Asia, ale nie potrafiła wykonać jej graficznie. Pomógł jej w tym Michał Waleriańczyk, który sprawnie przelał jej pomysł na grafikę. Okładka wyszła świetnie, nawet ja byłam pod wrażeniem umiejętności graficznych Michała.

Tajemnica Bransoletki 2

Kiedy po dwóch latach powstała druga część „Tajemnicy Bransoletki” też nie miałam pomysłu na okładkę. Po przeczytaniu książki także i w tym przypadku z pomocą przyszła mi Asia i opracowała projekt. Podobnie jak przy pierwszej części, tak i teraz musieliśmy poszukać grafika. I udało się! Asia znalazła Cezarego Moskę, który obecnie jest adeptem sztuki na kierunku Environment Game Artist (Game Desing) w Londynie. Jak sami możecie zobaczyć, chłopak jest naprawdę dobry. W Londynie zdobywa wiedzę i umiejętności, które pozwolą mu na bycie profesjonalnym modelerem w grach komputerowych. W przyszłości zdobyta wiedza ma umożliwić mu tworzenie modeli do gier komputerowych.

Jak do tego doszło? – Twórcy okładek „Tajemnicy Bransoletki”

Cezary od zawsze był utalentowany, ale jego rozwój artystyczny przechodził różne fazy. Wyobraźcie sobie, że zaczynał od malarstwa wielkoformatowego w formie street artu i sztuki w przestrzeni publicznej – tzw. murale. Obecnie Cezary interesuje się drukiem oraz grafiką płaską i tworzy modele 3D oraz światy w silnikach gier komputerowych.

Samo pisanie nic Wam nie powie, dlatego przedstawię Wam, czym zajmuje się Cezary Moska.

Oto prace Cezarego.

 

Tajemnica Bransoletki 3

I wreszcie dochodzimy do trzeciej części „Tajemnicy Bransoletki” do której okładkę w całości zaprojektowała i wykonała Asia Szczepaniak.

Obecnie Asia jest specjalistką ds. wizerunku. Jednak głównie zajmuje się pisaniem tekstów na własne lub zlecone tematy. Dodatkowo opracowuje strategie rozwoju marek i pomaga nakierować na zarządzanie zorientowane na cele w firmach. Jest również szkoleniowcem w tematach umiejętności miękkich. Uwielbia robić zdjęcia i je przerabiać tworząc z nich nowe kształty. To wcale nie koniec jej zainteresowań. Od niedawna zaczęła też kręcić filmy, vlogi oraz podcasty. Muszę przyznać, że całkiem nieźle jej to wychodzi. Stworzyła też dla mojej książki film reklamowy, który jest naprawdę świetny.

To nie koniec działań, jakie podejmuje Asia. Nie dosyć, że jest cudowną matką swojej córeczki Laury to także jest współwłaścicielką salonu oraz marki bloga „Bo Włos Ma Swój Głos”.

Swoim doświadczeniem dzieli się z innymi na swoim kanale „Matka, Żona, Kobieta” na YouTube, którego powołała do życia z potrzeby luźnych „rozmów” z innymi kobietami.

Asia jest osobą, która nie potrafi się nudzić. Oby tak dalej!

To właśnie byli twórcy okładek „Tajemnicy Bransoletki”.

Dziękuję im.