WARTOŚĆ POZYTYWNEGO MYŚLENIA

W jaki sposób ustalić wartość pozytywnego myślenia? Czy w ogóle da się to zrobić?

Nie każdy wie, w jaki sposób ustalić wartość pozytywnego myślenia. Jest to możliwe do zrobienia. Nie od dziś wiadomo, że pozytywne myślenie pomaga, a negatywne – blokuje. Dlatego tak ważne w naszym codziennym życiu jest pozytywne myślenie.

Coraz częściej otrzymuję od moich Czytelników informacje, że życie ich od jakiegoś czasu stało się nie do zniesienia. Popadli w długi bądź odszedł ktoś bliski i nie dają sobie rady ze swoim życiem. Najgorsze jest to, że nie mając perspektyw na dalszą egzystencję, popadają w depresję. Rozumiem ich. Sama swego czasu miałam trudną sytuację i też borykałam się z problemem negatywnego myślenia. Niestety, oprócz rodziny, nie miałam nikogo, kto mógłby mi pomóc. Sama borykałam się ze swoimi problemami i sama musiałam znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji. Nie było to proste. Jednak moja podświadomość, co jakiś czas wysyłała mi sygnały, że dam radę. Trwało to jakieś dwa lata, zanim odkryłam wartość pozytywnego myślenia. Sama nauczyłam się, co i jak robić, aby stanąć na nogi.

WARTOŚĆ POZYTYWNEGO MYŚLENIA

Czy stosowałam afirmacje?

Nie! Niewiele wówczas wiedziałam o afirmacjach, ale czułam, że zmiana myślenia mi pomoże i pomogła. Sama intuicyjnie wymyśliłam zdania, które codziennie powtarzałam do znudzenia. W końcu dojrzałam światełko w tunelu. To był dla mnie sygnał, że coś drgnęło w moim życiu i to powtarzanie tej afirmacji zaczyna mi pomagać. Trudno powiedzieć, czy stosowanie afirmacji mi pomogło, czy też nie. Jednego jednak byłam pewna. To ciągłe mówienie spowodowało pozytywne myślenie, a co za tym idzie – zmianę mojego życia. Od tego momentu wiedziałam już, że negatywne myśli potrafią spowodować w naszym umyśle ogromne spustoszenie. I jeśli ciągle będziemy sobie wmawiać, jak źle się nam żyje, to niezmiernie ciężko będzie to zmienić.

Zmiana myślenia zawsze zaczyna się w Tobie.

Mając wokół siebie osoby pozytywnie nastawione do życia, łatwiej jest nam dostosować się do ich myślenia i czerpać od nich dobrą energię. O wiele trudniej jest egzystować w środowisku negatywnie nastawionym do świata. W takim przypadku potrzeba naprawdę wiele silnej woli, aby zmienić swoje myślenia. Nie znaczy to jednak, że się nie da. Każdy człowiek posiada silną wolę i każdy potrafi uwolnić się z marazmu, który go otacza.

Podsumowując:

Z powyższego wynika, że wartość pozytywnego myślenia jest bezcenna. Nie da się jej oszacować. To w naszym umyśle tkwi całe bogactwo naszego życia. Nasze myśli, wiara, wyobrażenia i uczucia są kapitałem, który inwestujemy w naszą podświadomość. Warto sobie zapamiętać, że wiara działa jak czary. Im głębiej wierzysz, tym realniejszą masz szansę na „wyczarowanie” sobie takiego życia, jakie chcesz. My sami, naszym pozytywnym myśleniem, tworzymy dobre okazje. Tylko nie zawsze potrafimy z nich korzystać.

Czego nie powinno się robić podczas pracy nad pozytywnym myśleniem?

Przede wszystkim ani w mowie, ani w myślach:

  • Nigdy nie zazdrościć innym.
  • Nie odnosić się z niechęcią do dobrobytu innych osób.
  • Nie życzyć drugiemu człowiekowi źle.

Czyniąc to, krzywdzisz samą/samego siebie. Pozbawiasz się życiowej szansy na osiągnięcie czegokolwiek dobrego w życiu.

Przeczytawszy ten artykuł, od razu zmień swoje myślenie na pozytywne i zacznij żyć dla siebie, a nie dla innych. To TY jesteś najważniejszą osobą w tym świecie i należy Ci się wszystko, co najlepsze. Zawsze staraj się życzyć wszystkim tego, co sama/sam chciałabyś otrzymać. To naprawdę działa.

Jeśli masz problem ze stworzeniem dla siebie afirmacji, to napisz do mnie, a wyślę Ci darmowy e-book, który zawiera podstawowe afirmacje z różnych dziedzin życia. Możesz też napisać w komentarzu, że chcesz e-booka i go dostaniesz.

Powodzenia w tworzeniu pozytywnego obrazu własnego świata.

Zobacz też, jakie wiadomości wysyła do Ciebie podświadomość.

Jak zaczarować powodzenie?