MAGIA LUSTER

Nie ma dnia, abyśmy nie spojrzeli w lustro. Jednak nikomu z nas nie kojarzy się ono z nieszczęściem czy magią. No właśnie… A jednak lustra mają w sobie dziwną, tajemniczą moc.

Od dawien dawna wiedziano, że za pomocą luster można przyciągnąć dobry los, miłość, przywołać zmarłego, zmienić swoją osobowość, chronić dom przed negatywną energią, a nawet przepowiadać przyszłość. Ale przede wszystkim magię luster wykorzystywano do wzmacniania energii odbijającego się w nich obrazu.

Czy w lustrze można zobaczyć ducha?

Nie praktykowałam tego, ale poznałam kilkoro osób, które twierdziły, że to prawda. Otrzymałam nawet wytyczne, jak się do tego zabrać, ale jakoś zabrakło mi odwagi. Może kiedyś wypróbuję ten sposób i podzielę się nim z Wami. Na chwilę obecną nie podaję tego przepisu.

Zwyczaj związany z lustrami

Nie wiem, czy to się jeszcze praktykuje, ale pamiętam z dzieciństwa, że gdy w domu ktoś umarł, to zasłaniano czarnym suknem wszystkie lustra w domu. Wierzono, że jeśli w tafli lustra odbije się dusza zmarłego, to będzie się on błąkał między światem żywych i umarłych. Obecnie nie zauważyłam, aby ten rytuał stosowano, ale podejrzewam, że w niektórych rejonach kraju jeszcze jest praktykowany.

Jakiś czas temu przeczytałam (nie pamiętam gdzie), że jakiś amerykański badacz zajmujący się życiem po śmierci, przeprowadził eksperyment w obecności wielu zainteresowanych i przywołał do lustra swoją zmarłą babcię. I udało mu się to. Od tej pory pomaga tym, którzy nie pogodzili się ze śmiercią najbliższych i przywołuje ich do lustra.

MAGIA LUSTER
Może śmierć faktycznie jest tylko ucieczką do innego wymiaru?

Takie podejście do śmierci pozwoli wielu z nas patrzeć w przyszłość bez dręczącego lęku o to, co się z nami stanie po tym, gdy umrzemy.

Przywoływanie szczęścia

A teraz coś dobrego.

Za pomocą lustra możemy także przyciągnąć do siebie szczęście. Nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy zdjęcie, na którym jesteście uśmiechnięci i zadowoleni, dwa stoliki, owalne lustra i czarna tkanina. Brzmi trochę jak scena z horroru, ale tak nie jest. Jeden ze stolików nakrywamy czarną tkaniną i stawiamy na nim pionowo lustro. Na drugim stoliku należy postawić swoją fotografię, ale w taki sposób, aby cała odbijała się w lustrze. Następnie siadamy sobie wygodnie i przez kilka minut spoglądamy raz na fotografię raz na jej odbicie w lustrze. W tym czasie próbujemy przypomnieć sobie, dlaczego byliśmy tacy radośni, co się wtedy działo i jak się wówczas czuliśmy. Gdy wreszcie uda nam się to wszystko sobie przypomnieć, to przesuwamy się w taki sposób pomiędzy lustra, aby mieć zdjęcie za plecami i teraz wpatrujemy się w swoje odbicie.

Trzeba to robić z przekonaniem!

Kiedy poczujecie, że ogarnia Was szczęście z tamtego dnia, będzie to oznaczało, że Wasze dobre uczucia dotarły do lustra. A lustro je wzmocniło i odbiło z powrotem do Was. Wasza chęć zmiany może być tak ogromna, że zmieni rzeczywistość a tym samym wasze życie.

Lustro na miłość

Magia luster działa dobrze także na miłość. Tylko trzeba o północy, w świetle księżyca, małe okrągłe lusterko postawić pionowo na nakrytym na czarno stole. Po obu stronach lustra umieszczamy dwie zapalone różowe świece. Następnie bierzemy do ręki czerwoną różę i siadamy przed lustrem, ale w taki sposób, aby w każdej chwili móc zobaczyć swoje odbicie. Następnie zamykamy oczy, wąchamy różę i wyobrażamy sobie, że jesteśmy zakochani z wzajemnością. Przypomnijcie sobie uczucia namiętności i szczęścia. Gdy poczujecie, że już przepełnia Was szczęście, zacznijcie wpatrywać się w swoje odbicie. Tak długo się wpatrujcie w lustro, aż poczujecie, że to uczucie słabnie. Wówczas wypowiedzcie zaklęcie typu: „Lśnij lustro, lśnij i odbijaj promienie miłości, co wzbierają w moim sercu i w tym kwiecie radości”. Oczywiście, można ułożyć własne zaklęcie lub wypowiedzieć słowa, które tkwią w waszym sercu.

Myślę, że stosując magię luster, naprawdę można wywróżyć dla siebie szczęście bądź miłość. Warto zastosować, bo któż to wie… W końcu to w nas tkwi niewyobrażalna magia, wystarczy tylko zechcieć ją uwolnić.

Za tydzień podpowiem, co zrobić, gdy pęknie nam lustro i gdzie najlepiej umieścić lustro.