AGATA

Osoba o tym wdzięcznym imieniu potrafi być uparta, ale za to jest szybka i pracowita. Zawsze znajduje czas, aby zadbać o swoje wnętrze i urodę.

Cóż to za kobieta z tej Agaty. Lubi czytać, ale nie byle co, dla niej liczy się uczta dla umysłu, więc to musi być naprawdę dobra książka. Zawsze elegancko ubrana, potrafi urządzić sobie życie i nie tylko sobie, gdyż zadba też o swoich bliskich i znajomych. A żeby było śmieszniej, to i samochód naprawi, jeśli będzie musiała. Oczywiście, wszystko to zrobi stanowczo, ale dyplomatycznie, aby nikt jej czegoś nie zarzucił. Do tego ma wyjątkowe poczucie humoru, dużą wagę przywiązuje również do własnego rozwoju duchowego.

Pochodzenia imienia

Agathe – z greckiego znaczy „dobra”. Mimo takiego znaczenia imienia, Agata wcale nie jest chodzącą dobrocią i wyrozumiałością. To nie taki typ osoby, że możesz ją do rany przyłożyć. Oj, nie! To raczej osóbka stanowcza i wymagająca. Często wie lepiej, czego jej potrzeba i działa w imię „czyjegoś dobra”. Potrafi być bezwzględna! Na szczęście, najczęściej ma rację, bo jest niezwykle inteligentna.

Agata

Historia Agaty

Jej patronka – święta Agata – była jedną z najbardziej czczonych męczennic chrześcijańskich.

Urodziła się około 250 roku w mieście Katania na Sycylii. Była śliczną i inteligentną dziewczynką, więc rodzice, chcieli, aby opanowała wszelkie umiejętności niezbędne do dobrego wyjścia za mąż. Kiedy Agata osiągnęła dojrzałość, oznajmiła rodzicom, że zamierza poświęcić się Chrystusowi, będzie żyła w czystości i żadna siła nie zmusi jej do zamążpójścia. Rodzice nie byli zadowoleni z tej decyzji, ale cóż mieli zrobić. Mieli tylko nadzieję, że dziewczyna zmieni kiedyś zdanie.

Niestety, śliczną Agatką, a przede wszystkim jej dużym posagiem, zainteresował się perfekt Katanii – Kwincjan. Oświadczył się dziewczynie i dostał kosza. Takiego upokorzenia mężczyzna nie mógł puścić płazem. To nie czasy dzisiejsze. A że były to czasy panowania cesarza Dioklecjana, jednego z najbardziej zagorzałych wrogów chrześcijaństwa, to los Agaty został przesądzony. Wściekły Kwincjan oddał niedoszłą żonę do domu publicznego, licząc na to, że zmieni ona zdania. Jednak na przekór jego oczekiwaniom, dziewczyna jakimś cudem zachowała dziewictwo. Rozsierdzony tym faktem Kwincjan skazał Agatę na tortury. Dziewczyna była chłostana, rozrywano jej ciało kleszczami, a nawet obcięto piersi. Mimo to i tak pozostała nieugięta w swojej wierze. Na koniec jej cierpienia wrzucono ją na rozżarzone węgla, gdzie zakończyła życie.

Numerologiczne znaczenie imienia Agata

Liczbą imienia Agata jest JEDYNKA. Oznacza to, że osoby o tym imieniu są samodzielne, stanowcze i niekiedy nawet – despotyczne. Agaty lubią nie tylko same decydować o sobie, ale i o innych również. Nie przeraża ich nawet perspektywa trudnego życia. Bardzo rzadko które imię ma tak silny wpływ na osobę, która je nosi. Agaty nawet jako dzieci nie znoszą sprzeciwu i dążą do celu jak najkrótszą drogą. Są niecierpliwe i nie lubią mazgajstwa. Według nich każdy człowiek powinien szybko się decydować, a nie godzinami zastanawiać się na konsekwencjami swojego czynu.

Osobowość kobiety o imieniu Agata

Kobieta o tym imieniu jest niezwykle rozsądna i praktyczna. Kiedy coś się jej zepsuje, to nie czeka na małżonka czy pracownika, tylko sama zakasuje rękawy i bierze się do naprawy. Zresztą, jak sama zauważa, to zawsze jakaś oszczędność dla budżetu domowego. Dla tej kobiety nie ma podziału na zajęcia damskie i męskie. Uważa, że wszystko jest dla ludzi niezależnie od płci. Nie cierpi też w życiu monotonii, dlatego uprawia sporty ekstremalne bądź inne ciężkie rzeczy wymagające sporego wysiłku.

Rodzina Agaty

Rodzina z Agatą to prawdziwe wyzwanie. Mąż i jej dzieci muszą przede wszystkim być cierpliwi i starać się z nią nie kłócić. Wówczas ich życie będzie przebiegało w miarę normalnie. Mężu Agaty – pamiętaj, że to kobieta, która jest wymagająca i to do niej zawsze musi należeć ostatnie słowo. Jeśli więc pragniesz stabilnego związku, to daj jej poczucie, że to ona jest „władcą” Waszego domu. Gdybyś jednak zdecydował, że nie – to musisz wiedzieć, że Agata potrafi być nieznośna i uprzykrzy Ci życie.

Horoskop i Agata

Skorpiony, Strzelce i Lwy z takim imieniem będą czuły się wyśmienicie. Znaki te pozwolą paniom pokazać, na co je tak naprawdę stać.

Także uparte i szanujące zasady Barany, usystematyzowane Panny i obdarzone ogromną wyobraźnią Wodniki – będą czuły się szczęśliwe, mając na imię Agata.

Natomiast kobieta Rak lub Ryba z takim imieniem nie będzie się czuła dobrze, gdyż może być zbyt surowa dla samej siebie.

Także Byk może nie poradzić sobie z ciężarem i silną energią tegoż imienia.

Z kolei Wagi, Koziorożce i Bliźnięta za sprawą tego imienia staną się bystre i da im ono zastrzyk ogromnej witalności.

Podsumowanie:

Jeśli pragniesz być Agatą, a masz inne imię, to zawsze możesz dołożyć je sobie, albo jako pseudonim, albo na bierzmowaniu i się nim posługiwać.

Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o swoim znaku zodiaku – zapraszam.