ARKADIUSZ

To mężczyzna z określoną misją do spełnienia. Trudno jednak poznać szczegóły tej misji, gdyż należy do osób bardzo skrytych. Jest bardzo rodzinny i nigdy nie zapomina o swoich najbliższych. Boi się porażek, gdyż powodują one u niego paraliż.

Imię Arkadiusz pochodzi od greckiego słowa arkadikós lub łacińskiego Arcadicus i Arkadilius co oznacza szczęśliwy jak Arkadyjczyk.

Historia Arkadiusza

Arkadiusz z Mauretanii urodził się w ok. 284 roku w Cezarei Mauretańskiej, obecnie Szirszal w Algierii. Prawdopodobnie z pochodzenia był Włochem. Żył za czasów panowania Dioklecjana, który pastwił się nad chrześcijanami z powodu ich wiary. Aby ujść z życiem, Arkadiusz musiał uciekać poza miasto. Gdy minął termin oddawania czci bożkom, starosta nakazał odnaleźć Arkadiusza i ukarać go za uchylenie się od tego obowiązku. Ponieważ nie zastano go w domu, uwięziono jego rodzinę.

Jednak na wieść o aresztowaniu jego rodziny powrócił do miasta i stawił się przed sędzią. Był namawiany do dobrowolnego porzucenia chrześcijaństwa. Odmówiwszy, trafił do więzienia, gdzie poddano go okrutnym torturom, odcinając mu po kawałku obie ręce i nogi. Mimo okrutnego traktowania zagrzewał współtowarzyszy męki do wytrwania w wierze chrześcijańskiej. Nie mogąc przekonać go do zmiany wiary, został ukrzyżowany. Prawdopodobnie zmarł na krzyżu 12 stycznia 305 roku.

ARKADIUSZ

Numerologiczne znaczenie imienia Arkadiusz

Liczbą imienia Arkadiusz jest 9. Symbolizuje doskonałość, przynajmniej takie odnosi się pierwsze wrażenie, przebywając w towarzystwie 9. To osoba odkrywcza, a jednocześnie nowatorska, co powoduje, że ciągle w swoim życiu zdobywa, może nie zawsze, ciekawe doświadczenia. Liczba ta wzmacnia też u takiej osoby umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dziewiątka to bardzo zaradna osoba, nigdy nie przyzna się, że nie potrafi czegoś zrobić. Typowa Dziewiątka to również dobry psycholog i znawca ludzkich charakterów, a także urodzony humanista. Ta liczba imienia podkreśla wysoki poziom rozwoju duchowego. Zasady moralne i ich przestrzeganie wpisują się w jej motto życiowe. Numerologiczna Dziewiątka ma zadatki na to, aby wieść wygodne i bogate życie.

Osobowość Arkadiusza

Arkadiusz o wiele lepiej czuje się w otoczeniu innych ludzi, trudno mu funkcjonować, gdy jest osamotniony. Charakterystycznymi cechami mężczyzn o tym imieniu jest szybka i głośna mowa, a także utrzymywanie kontaktu wzrokowego w trakcie rozmowy. Chętnie też niesie pomoc słabszym i nie kieruje się przy tym emocjami, ale poczuciem sprawiedliwości. Jest delikatny, chociaż ma duszę rycerza, zawsze gotowego stanąć do walki o słuszną sprawę. Zawsze sprzeciwia się każdej krzywdzie oraz dyskryminacji, ale z pewnością nie jest obłudny. Kierują nim głębokie przekonania. Czasem odcina się od ludzi, aby odpocząć i zebrać myśli. Nieustannie poszukuje ideału w świecie i w sobie. Lubi też ponarzekać na otaczającą go rzeczywistość, ale nie jest pesymistą. To dobrze ułożony i wychowany mężczyzna, pełen uroku osobistego, a przy tym niejednokrotnie przystojny. Nie sposób go nie lubić. Jest przy tym pełen entuzjazmu i niebanalnych pomysłów.

Arkadiusz i rodzina

Przede wszystkim to typowy domator. Kocha rodzinę i chętnie jej pomaga w obowiązkach. Lubi dostatek i wygody, dlatego często wywalczy o nieco wyższy poziom społeczny. Jest optymistą i bardzo wesołym człowiekiem. Zrobi wszystko, aby jego dom był ciepłym i bezpiecznym miejscem, zarówno dla rodziny, jak i dla niego. Mimo dobrych chęci jest dość leniwy i naprawdę ciężko zmotywować go do wstania z kanapy. Musi to być coś ważnego, aby raczył się podnieść. A ile przy tym ponarzeka, ale robi to raczej dla zasady, aby na przyszłość nie kazać mu wstawać. Kiedy odpoczywa i rozmyśla, to lepiej nie przeszkadzać, jeśli będzie gotów, sam wstanie i pójdzie do pracy. W miłości jest oddany i wierny, tego też oczekuje od drugiej osoby. Należy do tych, którzy oddadzą życie w zamian za ochronę ukochanych mu osób. Największym jego problemem jest znalezienie drugiej osoby, która miałaby podobne poglądy i upodobania. Jeśli poczuje się kochany i akceptowany – odda swe serce, ale nie da się oszukać. Jest czuły i spragniony czułości – potrafi się rozpłakać, kiedy coś go wzruszy. Swą naturą ujmuje kobiety i niejedna o nim marzy.

Znak zodiaku i Arkadiusz

Jest to najodpowiedniejsze imię dla osób spod znaku Wodnika, dlatego że także cechuje ich podobna witalność.

Doskonale też sprawdza się w przypadku osób urodzonych w znaku Bliźniąt i Lwów, gdyż mają podobne cechy osobowościowe.

Koziorożcom i Skorpionom doda ono pewnego luzu i umiejętności nieprzejmowania się tym, czym nie trzeba.

Rybom doda energii i wiary w siebie.

Dobrze z tym imieniem będą czuły się Byki, Raki, Panny i Strzelce.

Nie zaleca się dawania tego imienia Baranom i Wagom.

Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o swoim znaku zodiaku – zapraszam.