FILIP

Filip to niezwykle uroczy i wrażliwy mężczyzna. Nie lubi nudy i panicznie boi się, aby nie popaść w rutynę. Należy do ludzi towarzyskich, dowcipnych i przeznaczonych do tego, aby cieszyć się życiem.

Filip lubi luksus, podróże i dobrą zabawę. Niestety, do tego przydają się pieniądze, ale Filip jak mało kto potrafi je zarabiać. W pracy doskonale odnajduje się w roli szefa, którego wszyscy cenią za konsekwencję, dbałość o swój zespół i odpowiedzialność. W dodatku jest pomysłowy i nieprzeciętnie pracowity.

Historia Filipa

Pewnego dnia, podczas wędrówki do Galilei, Chrystus na swojej drodze spotkała Filipa z Bestaidy. Był to biedny rybak, który miał żonę i dzieci. Kiedy stanęli naprzeciw siebie, Chrystus spojrzał na Filipa i powiedział do niego: „Pójdź za mną”. Początkowo mężczyzna nie wiedział, o co chodzi, ale kiedy rozpoznał w swoim rozmówcy Chrystusa, postanowił pójść za nim i głosić jego słowa. Filip nigdy nie zawiódł swego Pana i nigdy też się go nie zaparł. Raz tylko podczas Ostatniej Wieczerzy popełnił nietakt, zwracając się do niego słowami: „Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy”. Chrystus nie obraził się na niego, ale Jego odpowiedź była dosadna. Poza tym niechlubnym incydentem apostoł Filip cieszył się wielkim zaufaniem Chrystusa.

Po śmierci Chrystusa filip poświęcił się nawracaniu niewiernych. Dzięki głębokiej wierze udało mu się przekonać do wiary Chrystusowej ogromną liczbę pogan. Za swoje poglądy był prześladowany, ale zawsze udawało mu się uciec. Niestety, kiedy głosił Słowo Boże w Hierapolis, pojmano go i wtrącono do więzienia. Następnie, tak jak to odbywało się w tamtych czasach, w ekspresowym tempie skazano go na śmierć poprzez ukrzyżowanie. Chcąc przedłużyć męczarnie, najpierw wychłostano świętego Filipa, potem przybito go do krzyża głową w dół. Na końcu pozwolono tłumowi go ukamienować.

Filip

Pochodzenie imienia Filip

Imię Filip pochodzi od greckiego słowa „Philippos”, czyli „miłośnik koni”. W starożytności nosili je wielcy wojownicy, którzy podróżując z od bitwy do bitwy, pół życia spędzali w siodle. Spośród nich na największą uwagę zasługuje Filip – król Macedonii, ojciec słynnego wodza Aleksandra, który podbił Grecję.

Osobowość Filipa

Filip to człowiek o dużej wrażliwości i talencie dyplomatycznym. Śmiertelnie boi się monotonii i rutyny. Przeraża go wizja tkwienia za tym samym biurkiem do emerytury, mając jakikolwiek wybór, woli być nawet korespondentem wojennym i ryzykować własne życie i zdrowie, niż tkwić w jednym miejscu. Nie brakuje mu odwagi, a tym bardziej uroku. Osoby o tym imieniu to bardzo często bardzo przystojni mężczyźni.

Każdy Filip zazwyczaj zna się na sztuce, jest oczytany, elokwentny i muzykalny, choć nie zawsze musi grać na instrumencie. Zna się na modzie i wie, co w danej chwili jest modne. Ma wspaniałe podejście do kobiet – rozumie ich potrzeby i zainteresowania. Zdarza się też, że na wspólnych zakupach to Filip spędza więcej czasu w przebieralni niż jego towarzyszka.

Niestety, wierność tych mężczyzn nie jest ich mocną stroną. Żądza rozrywki i strach przed monotonią sprawiają, że dość często zmieniają kobiety.

To też wspaniały przyjaciel, który zawsze pomoże, wesprze i doradzi. Dostrzega wartość ludzi wokół siebie i jest wrażliwy na ludzką krzywdę. Można na nim polegać. Posiada dużo energii oraz pomysłowości. A co najważniejsze, często w życiu dopisuje mu szczęście, dzięki któremu szybko wychodzi z ewentualnych opresji.

Numerologiczne znaczenie imienia Filip

Filipowi patronuje Trójka. Większość z osób noszących to imię lubi i potrafi się dobrze bawić i cieszyć życiem. Ich zamiłowanie do podróży, eleganckie maniery i niespotykana otwartość przysparzają im serdecznych przyjaciół. Gdzie nie pojadą, zazwyczaj zostają dobrze powitani, a nawet mogą się tam przespać.

Znak zodiaku i Filip

Imię to najbardziej pasuje do lubiącej luksusy Wagi, wiecznie zakochanego Byka oraz żyjącego w ciągłym pędzie Strzelca.

Całkiem dobrze zgodzą się z tym imieniem inni miłośnicy przygód, czyli Bliźnięta i Wodniki oraz spragnione nowych wyzwań – Barany i Lwy.

Natomiast Skorpiony i Ryby nosząc to imię, zrobią się bardziej beztroskie, a Raki zyskają nieco więcej optymizmu.

Twardo stąpające po ziemi Panny i Koziorożce nie zaprzyjaźnią się z imieniem Filip.

Dodatkowo:

Jak obliczyć, jaką liczbą jesteś? Zajrzyj tutaj: Numerologia.

Czekasz na miłość? – pomóż sobie i sam/sama znajdź miłość.