BARTŁOMIEJ

Wielbiciel kobiet z dużą siłą przebicia i ciętym dowcipem. Potrafi doskonale radzić sobie w trudnych sytuacjach. Ma duży refleks, szybko podejmuje decyzje i często gwałtownie reaguje na zmianę sytuacji.

Bartłomiej to imię pochodzenia aramejskiego. Wywodzi się od dwóch słów: bar – czyli syn i tholomai – co oznacza oracza lub wojownika. Imię to można zinterpretować jako: syn oracza lub syn wojownika.

Historia Bartłomieja

Będąc jeszcze nastolatkiem, Bartłomiej łowił ryby na Jeziorze Galilejskim. Należał do osób, które nie ufały ludziom, zwłaszcza obcym. Pewnego dnia podszedł do niego Apostoł Filip i oznajmił mu, że w okolicy pojawił się Mesjasz z Nazaretu i warto byłoby się z nim spotkać. Bartłomiej nie był zadowolony z tej propozycji, bo nie znał człowieka. Jednak dał się Filipowi namówić na spotkanie z Jezusem. Kiedy ten powtórzył mu, słowo w słowo, o czym rozmawiali z Filipem, Bartłomiej uwierzył, że ma do czynienia z Synem Bożym. Od tej chwili stał się jego uczniem. Wędrował po świecie i nawracał ludzi.

Nawrócenie

W swej wędrówce zatrzymał się też w stolicy Armenii. Ówczesny król miał poważny problem z córką, która została opętana przez diabła. Wystarczyła krótka chwila rozmowy z Bartłomiejem, a księżniczka wyzdrowiała. Król chciał zapłacić złotem Bartłomiejowi, ale on nie przyjął zapłaty. W zamian za wypędzenie czarta chciał, aby tamtejsza ludność uwierzyła w Jezusa i przeszła na chrześcijaństwo. Stolica Armenii i jeszcze 12 największych miast nawróciło się na chrześcijaństwo.

Pogańscy kapłani pozbawieni wpływów i dochodów okrutnie zemścili się na Bartłomieju. Zwabili go do Albany i tam żywcem obdarli ze skóry, a na koniec ścieli.

Osobowość Bartłomieja

Imię Bartłomiej sprawia, że człowiek, który je nosi, jest mądry, praktyczny i obrotny. Dobrze też radzi sobie w życiu i bez większego problemu osiąga sukces. Lubi trochę popisywać się przed innymi, a zdolności aktorskie sprawiają, że całkiem nieźle mu to wychodzi. Zauroczony rozmówca nawet nie zauważa, że jest ofiarą błyskotliwej autoreklamy Bartłomieja.

Obok nieustannych przechwałek u Bartłomieja może też dominować – konserwatyzm, a to dlatego, że jest on osobą bojącą się nagłych zmian i podejrzliwą. Jednego nie można mu zarzucić, mianowicie tego, że jest osobą bardzo szlachetną i obowiązkową. Kobiety traktuje z ogromnym szacunkiem, natomiast rodzina, to dla niego – rzecz święta. Często przekłada ją nawet ponad własną karierę.

Numerologiczne znaczenie imienia Bartłomiej

Liczbą tego imienia jest TRÓJKA, która oznacza przedsiębiorczość, pewność siebie i ogromną siłę przebicia. Bartek jest też sceptykiem, ale w granicach zdrowego rozsądku i zazwyczaj ma cięty dowcip. Potrafi rozśmieszyć otoczenie do łez, a to dzięki swojemu darowi naśladowania i przedrzeźniania innych.

Niestety, liczba TRZY sprawia również, że zbyt wiele czasu spędza na różnego rodzaju rozrywkach i imprezach towarzyskich.

Znak zodiaku i Bartłomiej

Najlepiej z tym imieniem będzie się czuł pogodny i dumny Lew.

Także przebojowy Strzelec, rozrywkowe Bliźnięta i ceniący dobrą zabawę Baran nie będą mieli powodu do narzekania.

Również Wodnik – umiejący dobrze się bawić miłośnik podróży, będzie dobrze się czuł z tym imieniem.

Skorpion, Waga i Byk – nie będą narzekać, jeśli otrzymają na imię Bartłomiej.

Natomiast sumiennej Pannie, solidnemu do przesady Koziorożcowi czy ponuremu Rakowi – imię to doda nieco więcej wiary w siebie.

O nieco skomplikowanym charakterze i bogatej osobowości Rybom – Bartłomiej spowoduje, że osoby spod tego znaku w każdej sytuacji zaczną nieść pomoc innym.