ELŻBIETA

To dyplomatyczny, lojalny i dosyć tajemniczy typ kobiety. Nie boi się wyzwań, gdyż jest odpowiedzialna, lubi swobodę myśli i działania. Jest też wielką miłośniczką przyrody i dobrych książek.

Imię Elżbieta wywodzi się z języka hebrajskiego: Elisabeth „Bóg jest moją przysięgą”. Jest jednym z najstarszych imion ludzkości, które dotrwały do dziś. W Polsce, począwszy od Średniowiecza, było to jedno z bardziej popularnych imion we wszystkich klasach społecznych.

HISTORIA ELŻBIETY

Elżbieta urodziła się w 1271 roku, była wnuczką króla Aragonii Jakuba I. Choć przyjście na świat dziecka pogodziło zwaśnionych ojca i syna, to dziadek osobiście zajął się wychowaniem wnuczki. Kiedy miała 12 lat, wydał ją za mąż za Dionizego, króla Portugalii. Ten, urzeczony urodą żony, niewiele miał z niej pożytku, gdyż dziewczyna była bardzo cnotliwa i religijna. Od rana do wieczora głośno odmawiała pacierze lub medytowała w milczeniu. Ciągle też biegała po domach i wspierała osoby chore i biedne. Dionizy podejrzewał, że żona go zdradza, ale mimo iż próbował złapać ją na zdradzie, nie udało mu się tego zrobić. Zakochanemu królowi udało się jednak dwa razy uczynić żonę brzemienną. I tak z tego związku urodziły się ich dzieci: Konstancja i Alfons. Niestety, Dionizy nie miał już siły czekać, aż żona się zmieni i zaczął sprowadzać sobie do zamku liczne kochanki. Elżbieta nie czyniła mu z tego powodu wyrzutów, a nawet opiekowała się jego dziećmi z nieprawego łoża. Do końca swych dni poświęcała się ubogim i schorowanym ludziom.

ELŻBIETA

Osobowość Elżbiety

Ceni sobie swobodę i wolność, więc nie zmusisz jej do niczego, chyba że sama też tego chce. Co Elżbieta robi, musi być doskonałe. A gdy coś postanowi, swojego dokona. Zawsze zna swój cel i realizuje go możliwie najkrótszą drogą. Nigdy też nie zmienia swojego zdania i bardzo rzadko zawiera kompromisy. Ma wiele energii, jest osobą raczej niepokorną i nieustępliwą. Zawsze daje sobie radę w życiu, nawet na stanowiskach, które są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Na drodze do sukcesu nie przeszkadzają jej ludzie, ani też drobne potknięcia. Potrafi również być bardzo wymagająca względem siebie. Chociaż nie zawsze się do tego przyznaje lubi, gdy otaczają ją mężczyźni, którym imponuje swoją tajemniczością. Nie ujawnia nikomu swoich osobistych spraw, gdyż nie chce, aby później wykorzystano te informacje przeciwko niej.

Umie cudownie przystosowywać się do każdej niemalże sytuacji, nawet tej najbardziej szokującej, biorąc na siebie najsilniejsze ciosy i nie tracąc spokoju – chyba że nadchodzi chwila zemsty.

Na zewnątrz jest pełna majestatu i wysoko nosi głowę. Jednak w głębi nie raz chciałaby się rzucić w ramiona tych, których kocha, ale dwoistość charakteru hamuje ją i blokuje. Zazwyczaj wówczas okazuje chłód i nie ma bliskiego kontaktu nawet z rodzicami. Wprawia w zakłopotanie nawet partnera, który będą w takiej niezręcznej sytuacji, nie bardzo wie, z kim ma do czynienia.

Numerologiczne znaczenie imienia Elżbieta

Liczbą jej imienia jest JEDEN – liczba samodzielności i indywidualizmu. To daje Elżbiecie praktyczność, samodzielność, trzeźwość oceny, nieustępliwość i odwagę zaczynania wielu rzeczy od samego początku. Są też świadome swojej wartości, dlatego trudno im się podporządkować zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Pragną pozostać niezależne i same określać, co chcą robić w życiu.

Znak zodiaku i Elżbieta

Imię Elżbieta najlepiej pasuje do znaków „twardych”, czyli Koziorożca lub Barana.

Bardzo dobrze też wibracje tego imienia wykorzysta kobieta spod znaku Wodnika, który jest indywidualistą i pełnego energii Strzelca.

Całkiem nieźle poradzi sobie również spod znaku Lwa, która jest energiczna i przedsiębiorcza.

Elżbieta ze znaku Skorpiona może przesadnie rozwinąć swoje marsowe cechy, a dziewczynki ze znaków Panny i Bliźniąt będą stale pewne, że coś wiedzą najlepiej.

Dużo mniej już to imię pasuje do dobrodusznych Raków, Wag i Byków.

Zbyt często imię Elżbieta nadaje się Rybom – które pod jego wpływem mogą się czuć zobowiązane do bardzo ambitnych zadań, a przy tym nieco zagubione w życiu.