ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Święta Bożego Narodzenia już za kilka dni… Czasu coraz mniej… Choinka ubrana? Potrawy zaplanowane? A wiecie już, gdzie postawić stół, aby zapewnić sobie szczęście na nadchodzący rok?

No właśnie, gdyż Święta Bożego Narodzenia są przede wszystkim świętami rodzinnymi. Teraz będzie inaczej… Mimo to, w tym szczególnym dla nas okresie, będziemy się starać, aby te święta były, chociaż namiastką tego, co wcześniej. Może i nie spotkamy się aż tak licznie i nie będziemy aż tyle jedzenia… Jednak zawsze coś musi być przygotowane, bo nigdy nie wiadomo…

Spędzając święta w ograniczonym gronie i tak warto dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować te święta, aby następny rok nie był taki sam jak ten. Warto zadbać o rodzinną atmosferę, jedzenie i zdrowie.

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Przygotowania do świąt

Przypuszczam, że choinka ubrana i stoi we właściwym miejscu. Jeśli nadal nie wiecie, gdzie ją ustawić, zapraszam do skorzystania z porady.

Gdy jednak okaże się, że jeszcze nie ma choinki, a będzie ona ubierana rodzinnie w dzień Wigilii, to warto sprawdzić, jaką ozdobę, jako pierwszą zawiesi na choince Wasze dziecko. Będzie to dla dziecka wróżba na całe życie. Może warto spróbować, aby przekonać się, jakie to nasze dziecko jest, jakie posiada uzdolnienia i charakter.

Prezenty też już pewnie kupione, a jeśli nie, to mamy jeszcze troszeczkę czasu, aby to nadrobić. Pamiętajmy jednak, że nie każdy prezent może być trafiony, więc może warto skorzystać z małej podpowiedzi zakupowej.

Teraz zajmę się wigilijnym stołem i jeszcze ważną sprawą. Może warto odejść od tradycji i przyozdobić nasz stół magią kolorów. Wszak nasze życie nie powinno być szare, jak te ostatnie dni, może warto coś zmienić w życiu i postawić na bogatszą gamę kolorystyczną tych świąt.

Mamy stół i co dalej…

Gdzie posadzić dziecko, a gdzie rodziców? Myślicie zapewne, że to nie ma większego znaczenia. Otóż nic bardziej mylnego. Każdy z domowników powinien w tym szczególnym dniu mieć swoje miejsce za stołem, aby mieć szczęście. Dlatego proszę skorzystać z porady i właśnie w taki sposób usadzić domowników.

Na koniec, proponuję zająć się potrawami. Wiem, że większość z nas ma swoje tradycyjne potrawy, które przygotuje, ale może warto poznać, w którym miejscu na stole powinny one stać, aby zapewniły nam dobry rok.

Mam nadzieję, że te święta Bożego Narodzenia będą jednak udane i spełni się wszystko, czego pragniecie. Ja ze swojej strony życzę Wam zdrowia i radości z możliwości wspólnego spędzenia tych kilku dni.