JAK ZAPEWNIĆ SOBIE SZCZĘŚCIE W NADCHODZĄCYM ROKU? – część 1

Każdy z nas pragnie, aby następny rok był lepszy od poprzedniego.

Czy możemy mieć na to wpływ?

Nasze życie nie jest już tak bardzo uzależnione od tradycji jak dawniej. Większość ze starych zwyczajów została zapomniana, lub nawet nie ma czasu na ich kultywowanie. Trudno stwierdzić, czy to dobrze, czy źle. W większości jest to uzależnione od nas samych. Jednak powinniśmy wiedzieć, że tradycja, zwłaszcza ta dotycząca świąt, jest pełna głębokiej mądrości. Może warto więc tę wiedzę wykorzystać w celu polepszenia swego bytu.

Przecież magia świąt Bożego Narodzenia nie polega jedynie na dawaniu sobie prezentów, a na czymś więcej. Mianowicie na wspólnym spędzaniu tego czasu z najbliższymi i przestrzeganiu pewnych zwyczajów. Co ciekawe, nasza chrześcijańska religia, większość symboli i rytuałów przejęła z różnych religii pogańskich, czyli te obyczaje są poparte wiekami doświadczeń naszych przodków.

Chcę Wam pokazać, co może wnieść w nasze życie przestrzeganie świątecznego obrządku. Nie jest to jakiś wymóg, który należy stosować, to tylko możliwość skorzystania z wiedzy naszych przodków.

Jak zapewnić sobie szczęście w nadchodzącym roku? – Oto co jeszcze można zrobić.

Pojednanie

Wigilijna wieczerza to nie tylko stół zastawiony smakołykami. To przede wszystkim zebrani wokół niego ludzie, którzy psychicznie przygotowują się do tego, aby podczas wspólnego łamania się opłatkiem, wybaczyć sobie wszelkie urazy i życzyć sobie wszystkiego najlepszego. Jeśli postaramy się zrobić to szczerze, to atmosfera wokół nas ulega oczyszczeniu, a my stajemy się wobec siebie bliżsi.

Puste nakrycie dla niespodziewanego gościa

Ten zwyczaj w większości rodzin jest już niepraktykowany. Szkoda, gdyż niesie on w sobie duży ładunek pozytywnej energii. Wykazując symbolicznie chęć przyjęcia w swoim domu niespodziewanego gościa, występujemy w roli osób niosących pomoc, okazujących przyjaźń i troskę o innych. Bezinteresowne dawanie sprowadza na naszą rodzinę i nas samych pomyślność.

Ochronna moc jemioły

Umieszczona pod sufitem działa jak remedium, gdyż chroni nasz dom przed negatywną energią różnego pochodzenia i przyciąga obfitość w nadchodzącym roku.

Choinka

Zwyczaj strojenia bożonarodzeniowego drzewka jest jedną z najmilszych tradycji świątecznych, zwłaszcza dla małych dzieci. Wprowadza nastrój oczekiwania i magii. Przystrojona choinka działa na domowników niczym panaceum na wszelkie troski i kłopoty dnia codziennego. Kolorowe ozdoby i migoczące światełka w połączeniu z żywym drzewkiem pozytywnie energetyzują pomieszczenie i powodują, że stajemy się radośniejsi, pełni sił i optymizmu, a co za tym idzie – o wiele zdrowsi.

Czy już wiecie jak zapewnić sobie szczęście w nadchodzącym roku? Może warto wypróbować któryś ze sposobów…