PANNA

PANNA – ZNAK ZODIAKU

(23 sierpnia – 22 września)

Hasło astrologiczne: ANALIZUJĘ, OCENIAM

Cechy ogólne: rozsądek, systematyczna praca, krytycyzm

Szczęśliwe klejnoty: szafir, tęczowy agat, awenturyn, sardonyks

Szczęśliwy kolor: ciemno-żółty

Najlepszy dzień na podejmowanie decyzji: środa

Planeta patronująca temu znakowi: Merkury

 

PANNA

 

PANNA – CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ

Wnikliwa ocena ludzi i sytuacji jest często powodem kłopotów Panny. Jej krytyczny umysł i spostrzegawczość powodują, że jest ona mistrzem w wykrywaniu cudzych słabostek. Takie podejście przysparza jej jawnych i ukrytych wrogów. Jej przyjaciele i rodzina wiedzą, że ten nadmierny krytycyzm, przede wszystkim kieruje ona do siebie samej, analizując tym samym wszystkie swoje słabości i braki. Niestety, analiza ta, nie zawsze ją satysfakcjonuje, co często staje się dla niej dużym problemem.

Pomimo swojego trudnego charakteru Panna ma dużo przyjaciół i jest popularna wśród tych, którzy ją dobrze poznali.

Systematyczna praca jest jej prawdziwą domeną, w której porusza się niczym ryba w wodzie. Jest przy tym skrupulatna, dokładna i bardzo rozsądna. Drobne sprawy często pochłaniają tyle jej energii, że nie zawsze potrafi wszystko złożyć w jedną całość. Często te właśnie sprawy nudzą ją, dlatego woli odpuścić sobie niż się do czegoś przymuszać.

Przez swój nadmierny krytycyzm, Panny często mają nie tylko problem we wspólnym pożyciu z partnerem, ale też są źródłem własnych kłopotów psychicznych. To właśnie przez własny krytycyzm często wpadają w depresję, niekiedy nawet bardzo ciężką i długotrwałą. Dlatego, dla własnego dobra psychicznego, Panna powinna zwalczać zbyt ostre przejawy krytycyzmu wobec własnej osoby. Nie można przecież osiągnąć sukcesów życiowych bez wiary w siebie i we własne możliwości. Jeśli Panna nie skupi się na wzmocnieniu własnego „ja” i nie zwiększy zaufania do siebie samej, to wcześniej czy później, popadnie w różnego rodzaju choroby. Najczęściej chorobami właśnie reaguje ona na niepowodzenia życiowe, a w szczególności na niepowodzenia związane z wykonywanym przez nią zawodem. Choroba jest dla Panny ucieczką od wszystkich kłopotów.

Panna przez całe życie doskonali się. Swoje cele zawodowe osiąga rzetelnością i systematycznym wysiłkiem.

Żadna Panna nie potrafi jednak żyć tylko i wyłącznie dla miłości. Uważa, że romantyczne uniesienia burzą jej spokój.

Cechy pozytywne to: dowcip, systematyczność, oszczędność, ład, porządek.

Cechy negatywne to: złośliwość, dokuczliwość, skąpstwo.

PRACA W ŻYCIU PANNY

Panna to radość z pracy, jednak nie lubi tam ryzyka. Jest osobą niezwykle cenioną i raczej sprawdza się we wszystkich zawodach, zwłaszcza takich, które wymagają od niej zdolności analitycznego myślenia i talentów organizatorskich. W tym co robi jest konsekwentna, dokładna i perfekcyjna. Często dla swojego szefa jest osobą niezastąpioną. Potrafi też sama być dobrym i sprawiedliwym szefem. Nie lubi jednak pracować z ludźmi o dużej fantazji, woli współpracowników rzetelnych i konsekwentnych.

Całkiem nieźle radzi sobie jako chemik, lekarz, pisarz, farmaceuta, nauczyciel, naukowiec, a nawet pilot. Należy też podkreślić, że panie spod tego znaku są wspaniałymi gospodyniami. Panny, mimo swojego naukowego umysłu, bywają także wspaniałymi i cenionymi ludźmi sztuki.

Kobieta spod znaku Panny

Pani Panna jest oszczędna i bardzo pracowita, a swój dom prowadzi bez zarzutu. Wszystko w nim ma swoje miejsce i nie lubi, gdy ktoś coś poprzestawia. Jest także bezpretensjonalna. W związku małżeńskim raczej nie urządza burzliwych scen, chyba, że zostanie do tego zmuszona. Należy raczej do osób rozsądnych, co często odstrasza mężczyzn liczących tylko na seks.

Mężczyźni spod znaku Panny

Pan Panna należy do osób lojalnych, spokojnych i zrównoważonych. Lubi jednak zamykać się w czterech ścianach swego domu, gdzie może spokojnie pracować nad osiągnięciem swojego celu. Jego przesadna pedanteria i zamiłowanie do ładu, rzadko kiedy bywa zaakceptowane przez domowników. Dlatego właśnie często zamyka się w swoim pokoju, który jest dla niego azylem i ukojeniem jego nadszarpniętej psychiki.

Aby osoby spod znaku Panny były szczęśliwe, potrzebują pracy i odnoszenia w niej sukcesów. Dlatego osoby te powinny nauczyć się przezwyciężać swój lęk przed klęską i zmienić strategię obrony przed domniemanym niepowodzeniem. Obrona taka polegałaby na konieczności przewidzenia każdej możliwej sytuacji w najdrobniejszym szczególe. Dobrze byłoby również, aby Panna nauczyła się bycia mniej krytyczna wobec siebie samej.

Poznaj także swój chiński zodiak lub horoskop według daty urodzenia.