BYK

BYK – ZNAK ZODIAKU

(20 kwietnia – 20 maja)

Hasło astrologiczne: POSIADAM

Cechy ogólne: zaradność życiowa, upór i silny instynkt posiadania

Szczęśliwe klejnoty: diament, szmaragd, agat, turkus, jadeit, chryzopraz

Szczęśliwy kolor: czerwony i niebieski

Najlepszy dzień na podejmowanie decyzji: piątek

Planeta patronująca temu znakowi: Wenus

 

BYK

 

BYK – CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ

Byk to typowy materialista o instynkcie posiadacza. Zarówno kobieta jak i mężczyzna spod tego znaku poszukują piękna i harmonii w rzeczywistości, a wcale nie jest to łatwe zdanie. Osoby te nie potrafią żyć bez zapewnienia sobie miejsca, gdzie będą mogły twardo postawić swoją stopę, gdyż ich spojrzenie na świat jest realne.  Często Byk chcąc osiągnąć stabilizację w życiu najpierw buduje dom, a później zdobywa bogactwo. Upór Byka jest godzien podziwu, nie ma drugiego takiego znaku, który byłby aż tak zaradny i zawzięty w swych dążeniach do celu.

Mimo tej swej upartości są to osoby, które potrafią być dobre, uprzejme, wrażliwe a nawet sentymentalne. Jednak pośród nich zdarzają się i takie, które potrafią być bardzo rozrzutne, chaotyczne w swym postępowaniu i leniwe.

Byk jest bardzo praktyczną osobą. Ta cecha pomaga mu zjednywać sobie ludzi , wspólników i pracowników. Posiada także duży instynkt samozachowawczy, dlatego bardzo rzadko zawodzi się na ludziach, gdyż zadaje się najczęściej z tymi odpowiednimi.

Cechy pozytywne to: odpowiedzialność, zaradność w życiu, kierowanie się zdrowym rozsądkiem, wytrwałe dążenie do celu.

Cechy negatywne to: upartość, nadmierny materializm, niechęć do wszelkich zmian.

PRACA W ŻYCIU BYKA

Byk nie będzie bał się pracy, jeśli uda mu się osiągnąć postawione w niej przez siebie cele. Potrafi być świetnym specjalistą bankowym, biznesmenem, nauczycielem, czy naukowcem. Niemalże w każdym zawodzie czuje się dobrze, jeśli przynosi mu satysfakcję wynikającą z jego systemu wartości. Często odradza się ludziom spod znaku Byka zawód kucharza, gdyż uwielbia dobre jedzenie, a w tym zawodzie mógłby się roztyć.

Kobieta spod znaku Byka

Zazwyczaj pani Byk jest dużo spokojniejsza od pana Byka. Zawsze też sama wybiera sobie dom i partnera. Dla niektórych osób potrafi być zimna, wymagająca, kapryśna i niedostępna. Wówczas lepiej zanadto się nią nie zachwycać. Tylko dla wybranych potrafi być miła i akceptować ich zachowania. Z natury rzadko miewa tylko jednego partnera i w dodatku jest bardzo zazdrosna.

Mężczyzna spod znaku Byka

To osoba bardzo pewna siebie, zwłaszcza jeśli chodzi o kontakty z płcią przeciwną. Rzadko też się prawdziwie zakochuje, ale będąc w formalnym związku potrafi zapewnić wybrance komfort i bezpieczeństwo pod każdym względem. Również w seksie nie idzie na ilość ale na jakość.

Aby osoby spod znaku Byka były szczęśliwe powinny znaleźć udanego partnera, założyć rodzinę, zbudować dom i mieć świadomość, że posiadają ziemię, po której mogą chodzić jak właściciel.

Poznaj także swój chiński zodiak lub horoskop według daty urodzenia.