BARAN

BARAN – ZNAK ZODIAKU

(21 marca – 19 kwietnia)

Hasło astrologiczne: JA JESTEM. PRZEWODZĘ

Cechy ogólne: prostolinijność, szczerość, waleczność

Szczęśliwe klejnoty: akwamaryn, diament, kwarc różowy i rubin

Szczęśliwy kolor: czerwony

Najlepszy dzień na podejmowanie decyzji: wtorek

Planeta patronująca temu znakowi: Mars

 

BARAN

 

BARAN – CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ 

Baran jest osobą impulsywną i energiczną, lubi dyskutować a nawet czasem chętnie się pokłóci. Barany nie potrafią obejść się bez zaczepności a nawet niekiedy złośliwości, często nie do końca przez nich zamierzonych. Osoby wrażliwe często źle się czują w otoczeniu osób spod znaku Barana. Mimo tych niedoskonałości, Barany i tak są lubiane przez otoczenie, gdyż są prostolinijne i nie ulegają wpływom otoczenia. Posiadają własne zdanie, chociaż nie zawsze dobre, o które potrafią walczyć do upadłego. Szybko też potrafią wybaczać krzywdy, które inni im wyrządzili. Nie należą do ludzi próżnych, chociaż lubią być chwaleni.

To niepoprawni idealiści, którzy zawsze walczą o swoje cele, chociaż mogą być one złe. Mimo, iż to silne jednostki, to jeśli napotkają na trudności, potrafią bardzo silnie przeżywać swoje porażki. Ich szczerość nie zawsze jest mile widziana przez otoczenie. Często rozmówcy obrażają się na nich, dlatego Barany powinny czasami uważać na to co mówią.

Cechy pozytywne to: przebojowość, wiara i duża pewność siebie, a przede wszystkim – niezależność.

Cechy negatywne to: nieposłuszeństwo, niestałość i zbyt duża pewność siebie, która może przerodzić się w arogancję.

PRACA W ŻYCIU BARANA

Najlepszy zawód dla tego znaku to taki, który będzie sprawiał mu przyjemność i w którym będzie mógł wydawać rozkazy. Praca w życiu tych osób odgrywa bardzo dużą rolę, nie wyobrażają sobie oni, aby zbyt długo siedzieć w domu i się nudzić. Dobrze sprawdza się w zawodach związanych z wojskiem i medycyną. Odpowiednim dla niego zawodem będzie również praca humanisty, która pozwoli mu na rozwinięcie swoich aktorskich predyspozycji.

Kobieta spod znaku Barana

To osoba aktywna, która potrafi zadbać o siebie, ale zdarza się, że może nie wytrzymać zbyt długo w jednym związku. Trzeba jej przyznać, że ma duże powodzenie u płci przeciwnej. W towarzystwie zawsze wesoła i potrafi się bawić w każdym niemalże gronie. Na partnera życiowego szuka mężczyzny silnego pod każdym względem. Jeśli jednak znajdzie słabego, to wówczas dochodzi do rozwodu.

Mężczyzna spod znaku Barana

Nie powinien zbyt wcześnie się żenić, gdyż faktycznie szybko się zakochuje, ale jeszcze szybciej potrafi się odkochać. Wierność – to nie jest jego najmocniejsza strona, jeśli nadarzy mu się okazja – zdradzi. Potrzebuje on partnerki o silnych nerwach i bardzo wyrozumiałej, która będzie w stanie wiele mu wybaczyć.

Aby osoby spod znaku Barana były szczęśliwe powinny zrozumieć, że inni też mogą mieć własne zdanie, które należy respektować.

Poznaj także swój chiński zodiak lub horoskop według daty urodzenia.