RUBIN – KAMIEŃ OBFITOŚCI I DYNAMIZMU

Kamień Szczęścia – Rubin

Rubin – jest bardzo dynamiczny, przywraca pasję i chęć do życia, dodaje energii, potrafi rozruszać człowieka. Powszechnie uważa się, że Rubin jest kamieniem przyjaźni i posiada moc przepowiadania losu.

Jeżeli kamień zaczyna ciemnieć, to można spodziewać się odmiany losu.

Rubin jest bardzo zaborczym klejnotem, dlatego zdecydowanie nie należy pożyczać go innym. Wówczas kamień odczuje to jako zdradę w przyjaźni.

Jego energia świetnie nadaje się do leczenia chorób związanych ze słabą cyrkulacją krwi np.: anemia, oczyszcza krew z toksyn i pobudza jej krążenie. Przywraca także odpowiedni poziom cukru we krwi. Jest również skuteczny przy leczeniu gorączki i usuwaniu wewnętrznych infekcji. Noszony blisko ciała sprzyja pozytywnemu myśleniu, radości, łagodzi stres i stany depresyjne, oraz zwiększa intuicję i pewność siebie.

Amulet z Rubinu chroni dom i domowników przed osobami, które mają na nas niekorzystny wpływ. W nocy, jeśli jest przy nas, potrafi zapewnić nam ochronę przed koszmarami i złymi snami.

W postaci Talizmanu przyciąga miłość, popularność, sukcesy, pomaga utrzymać pracę i bogactwo, oraz podejmować mądre decyzje finansowe, jest kamieniem o wysokiej energii.

Jeśli jesteś osobą potrzebującą więcej entuzjazmu, czujesz się wypalona i nie masz na nic ochoty… To jest to kamień z pewnością dla Ciebie!

Nie należy także zapominać o pielęgnacji tego wyjątkowego kamienia. Aby utrzymać go w dobrym stanie wystarczy opłukać Rubin zimną wodą. Następnie umieścić go na krótko w nasłonecznionym miejscu, aby naładował się energią słoneczną. Należy szczególnie uważać na miejsca z wysoką temperaturą, gdyż pod jej wpływem Rubin może stracić swoją barwę.

Idealny dla takich znaków zodiaku jak: Lew i Koziorożec.

Według horoskopu Majów Rubin patronuje osobom urodzonym pomiędzy:

3 kwietnia a 22 kwietnia.

Charakterystyka tych osób:

– posiadają twardy charakter

– zawsze zdecydowani, despotyczni, konsekwentnie dążący do osiągnięcia własnych celów

– kochają władzę i nie cofną się przed niczym, aby ją zdobyć

– niezmordowani w pracy

– opanowani, nawet w trudnych sytuacjach nie tracą głowy

– praktyczni i oszczędni, odznaczają się dużą zaradnością w sprawach codziennych.