TALIZMAN

 

 

Talizman – co to jest i do czego służy?

Zadaniem Talizmanu jest chronić osobę, która go nosi przed tym, czego się obawiamy, lub negatywnymi zewnętrznymi wpływami.

Talizman to przede wszystkim symbol z którego został wykonany.

Jest więc przedmiotem o bardzo specyficznym przeznaczeniu, służący jednemu konkretnemu celowi, np.: zdobyciu pieniędzy. Należy do rzeczy bardziej osobistych i dlatego powinno się go nosić blisko ciała. Jednak w taki sposób, aby nikt z otoczenia nie mógł go zobaczyć, a zwłaszcza nie powinien go nikt móc dotknąć. Jeśli nie chcemy, aby podczas snu był on z nami, to powinniśmy go dobrze zabezpieczyć przed ingerencją innych osób.

Moc Talizmanu i jego właściwości, zależą przede wszystkim od celu, do jakiego chcemy go przeznaczyć, jego kształtu, oraz tworzywa z jakiego został wykonany. W dobie dostępu do Internetu nie jest trudno kupić dla siebie Talizman. Mimo to, podobnie jak w przypadku Amuletu, preferuję, aby każdy sam go zrobił. To nie jest takie trudne i każdy może dla siebie przygotować coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Nie zawsze jednak musimy wykonać Talizman samodzielnie. Możemy też wybrać sobie na Talizman jakąś osobistą rzecz np.: kamień, maskotka, nawet breloczek. Musi to być jednak coś nowego, coś co otrzymaliśmy od osoby nam życzliwej.

Tak samo jak w przypadku Amuletu, każdy Talizman należy naładować pozytywną energią (zobacz: Amulet).

Talizman jest o tyle wyjątkowy, że w sposób ciągły oddziałuje  na osobę noszącą go, także jeśli leży sobie na dnie szuflady, to i tak jest aktywny. 

Ważne:

Jeszcze jedna ważna sprawa, nie noście naraz kilku Talizmanów, czy Amuletów, gdyż to zaburza przepływ energii. Podobnie jest z życzeniami, najwygodniej jest mieć tylko jedno, aby móc się na nim skupić. Później zróbcie sobie Talizman lub Amulet, w zależności czego oczekujecie. Przykładowo chcesz, aby Twój Talizman pomógł Ci znaleźć miłość, to zawieś na sercu przedmiot, który Ci się z tym kojarzy (np.: serce z magnetytu lub różowego kwarcu) i noś go, jednocześnie próbując koncentrować swoje myśli na tym problemie.

Co jakiś czas możesz swój Talizman wziąć w ręce, rozgrzać go tak, aby był ciepły i przypomnieć mu swoje pragnienie. Zawsze też pamiętaj, aby podziękować za otrzymane życzenie, nawet jeśli tego jeszcze realnie nie ma. Z Talizmanem obchodzimy się tak samo jak z Amuletem.

Co wybrać?

Nie zawsze łatwo jest powiedzieć co jest Amuletem, a co Talizmanem, dlatego polecam, aby nie sugerować się opisami, a tym, co chcecie otrzymać i sercem. Jeśli już podejmiecie decyzję, że to Amulet, to niech tak zostanie, nie zmieniajcie zdania. Jeśli chcecie Talizman, to zróbcie nowy. Uważam, że każda rzecz wykonana przez Was lub Wam podarowana, jest więcej warta niż gotowa, więc każdy ma szansę stworzenia czegoś dla siebie.

Wszystkie Talizmany, które będziecie wytwarzać, robicie na własną odpowiedzialność, Nie ma jednego, idealnego sposobu na zapewnienie sobie szczęścia. To w dużej mierze jest uzależnione od naszego nastawienia i tego, co się dzieje w naszym umyśle.

 

WYKAZ  TALIZMANÓW

AKWAMARYN          AMETYST          BURSZTYN          CHALCEDON          DIAMENT          FLUORYT

GRANAT          JADEIT          JASPIS          KARNEOL          KORAL          KRYSZTAŁ GÓRSKI

KRZEMIEŃ PASIASTY          KWARC RÓŻOWY          LAZURYT          MALACHIT          ONYKS       

OPAL          PERŁA          RUBIN          SELENIT          SODALIT          SZAFIR          SZMARAGD       

TOPAZ          TURKUS          TYGRYSIE OKO   

Wybierz swój Talizman i sprawdź jego znaczenie.