WODNIK

WODNIK – ZNAK ZODIAKU

(20 stycznia – 18 lutego)

Hasło astrologiczne: MOGĘ, WIEM

Cechy ogólne: niezależność, niestereotypowość, pomysłowość, oryginalność, unikalność

Szczęśliwe klejnoty: ametyst, akwamaryn, opal, kwarc, awenturyn

Szczęśliwy kolor: zielony

Najlepszy dzień na podejmowanie decyzji: sobota

Planeta patronująca temu znakowi: Uran i Saturn

 

WODNIK

 

WODNIK – CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ

Wodnik jest na ogół osobą ruchliwą umysłowo i dość zdecydowaną w działaniu. Zasadniczą jego cechą jest doskonała zdolność widzenia spraw ludzkich i samych ludzi. Dzięki temu jest osobą bezstronną bez uprzedzeń i zawiści. Posiada wrodzoną pogodę ducha i życzliwość, jest wolny od próżności i egoizmu. Potrafi uczyć się od każdego, gdyż wychodzi z założenia, że człowiek nigdy nie wie zbyt wiele.

Typowy Wodnik jest towarzyski, ale hołduje swoim zasadom, lubi być altruistą i często nim jest. W kontaktach z ludźmi, którzy są mu życzliwy, potrafi się otworzyć, staje się wówczas osobą odważną, która w sprzyjających warunkach wyzwala w nim pasje i wielkie możliwości. Inspiruje wtedy wszystkich wokół siebie, pobudzając do działania własnym przykładem. Natomiast w warunkach niesprzyjających, staje się nierozsądny i ślepo zazdrosny.

Różnorodność osób spod znaku Wodnika jest tak duża, że na równi z Wodnikiem – aniołkiem można spotkać Wodnika – diabełka. Także rozpiętość możliwości Wodnika jest ogromna, gdyż można go spotkać zarówno przy zamiataniu ulic, jak i wysoko postawioną osobę. Jedyne co można stwierdzić to to, że nie ma dwóch podobnych do siebie Wodników, każda osoba spod tego znaku jest inna.

Wodniki posiadają jednak wspólne właściwości, które ich wyróżniają spośród innych znaków, mianowicie to, że wyprzedzają swoje otoczenie o około 70 lat. Oznacza to, że jeśli urodzą się w biednej rodzinie, to i tak znajdą sposób, aby się wybić, a tym samym udowodnić rodzinie i otoczeniu, że są najlepsi.

Powinno się jednak pamiętać, że swobodna natura Wodnika niechętnie znosi ograniczenia i konieczność podporządkowywania się innym. Umiłowanie własnej wolności jest u niego bardzo duże, dlatego jeśli ktoś chce go udomowić, to tak jakby pozbawił go życia.

Cechy pozytywne to: pomysłowość, oryginalność, nieszablonowość, niezależność.

Cechy negatywne to: zawziętość, nietolerancja, niezdecydowanie.

PRACA W ŻYCIU WODNIKA

Stosunek Wodnika do pracy wiąże się z jego charakterem oraz z jego specyficznym stylem życia.  Wszędzie się dobrze czuje, gdziekolwiek by się nie znalazł. Do domu wraca tylko po porażkach życiowych.

Praca natomiast jest sposobem Wodnika na wolność. Wodnik nie pracuje, on działa. Potrafi w ciągu kilku dni zrobić tyle, co inni w ciągu kilku miesięcy. Dzięki pracy Wodnik stara się zdobyć przewagę mentalną i duchową nad otoczeniem, bez której nie jest w stanie istnieć. Wodnik w pracy jest dociekliwy, krytyczny i niebanalny. Bardzo rzadko można spotkać Wodnika w roli przełożonego, raczej stara się pracować dla siebie i być niezależnym od innych. Jednak jeśli zostanie szefem to pracuje z dużą intuicją, a dla pracowników  jest bardzo życzliwy, koleżeński i lojalny. Zawsze docenia to, co nowe. Nie cierpi wprost rutyny, głupoty i wszelkich ograniczeń. Najczęściej zajmuje się nauką, polityką, pisarstwem i dziennikarstwem.

Kobieta spod znaku Wodnika

Pani Wodnik jest osobą kapryśną i zmienną. Nie jest również najlepszą gospodynią, gdyż dom traktuje trochę jak „więzienie”, gdzie trzeba posprzątać i ugotować. Jest inteligentna, nie ma też problemów ze zdobywaniem wiedzy, ale ciągnie ją raczej do tego, co niezwykłe i oryginalne. Posiada dużo osobistego wdzięku i energii. Należy do osób przedsiębiorczych.

Kobieta Wodnik dość szybko wychodzi za mąż, gdyż pragnie jak najszybciej wyjść z domu. Jest typem kobiety na pozór łatwej do zdobycia, ale to tylko pozory, jednak mężczyznom to się podoba. Myślą, że wreszcie mają kobietę, którą mogli zdobyć. Czują się wówczas spełnieni jako mężczyźni.

Płeć piękna spod znaku Wodnika ma skłonności do częstego tracenia głowy i ogólnej dezorientacji, szczególnie w utarczkach słownych.

Mężczyzna spod znaku Wodnika

Pan Wodnik nie żeni się tak szybko, pragnie najpierw poużywać życia, zanim założy rodzinę. Jeśli jednak zdecyduje się na wcześniejszy związek, to jest dobrym mężem i ojcem, ale kiedy nie wszystko idzie po jego myśli, to potrafi być nieprzyjemny. Jeżeli pan Wodnik stwierdzi, że nie spełnił się w roli ojca i męża to zazwyczaj odchodzi od rodziny. Kobiety często traktuje jako istoty mniej wartościowe. Mimo, iż nie lubi samotności, to preferuje wolne związki. Mężczyzna spod znaku Wodnika ma zdecydowane poglądy. Nie przepada też za sprawami przyziemnymi. Często podróżuje, szczególnie za granicę, daje mu to poczucie wolności.

Aby osoby spod znaku Wodnika były szczęśliwe muszą żyć w harmonii ze swoją podświadomą naturą. Dlatego tak wysoko ceni ą sobie wolność. Daje im to poczucie lepszego zrozumienia siebie i innych.

Poznaj także swój chiński zodiak lub horoskop według daty urodzenia.