RYBY

RYBY – ZNAK ZODIAKU

(19 lutego – 20 marca)

Hasło astrologiczne: WYOBRAŻAM SOBIE, MAM NADZIEJĘ

Cechy ogólne: subtelne i wrażliwe, potrafią poświęcać się dla innych 

Szczęśliwe klejnoty: krwawnik, akwamaryn, lazuryt, agat, cyrkon, jaspis, ametyst

Szczęśliwy kolor: srebrnoszary

Najlepszy dzień na podejmowanie decyzji: czwartek

Planeta patronująca temu znakowi: Neptun i Jowisz

 

RYBY

 

RYBY – CHARAKTER I OSOBOWOŚĆ

Ryby mają skomplikowany charakter, a do tego są bardzo podatne na wpływ otoczenia. Jednak najważniejszą rolę w ich życiu pełni harmonia, dla której są w stanie wiele poświęcić. Ryby często interesują się zjawiskami paranormalnymi i obrzędami religijnymi. Do innych „wodnych” znaków upodabnia je nie tylko podatność na zranienia, ale także wyjątkowa wrażliwość.

Ryby posiadają ogromną intuicję, potrafią idealnie wprost wyczuwać nastroje innych. Są pełne litości wobec osób cierpiących i potrzebujących. W związku z tym, często sami cierpią wskutek różnych napięć i agresji, których nie brakuje w ich otoczeniu. Aby się dobrze czuć, Ryby potrzebują kontaktów z innymi ludźmi, jednak rodzina i przyjaciele są dla nich najważniejsi.

Większość osób spod znaku Ryb, chętnie żyje w świecie marzeń, gdzie może zapomnieć o swoich codziennych problemach.  Stanowi to dla nich pewnego rodzaju odskocznię od realnego życia.

Ryby wprost cudownie czują się tylko wtedy, gdy ich związek jest udany. Wówczas, najchętniej spędzałyby całe dnie na przytulaniu się do ukochanej osoby i szeptaniu jej czułych słówek. Zdarza się nawet, że popadają w przesadę, wtenczas zamęczają swojego partnera nadmierną czułością. Dlatego, aby nie zatracić się w tych swoich marzeniach, Ryby potrzebują u swego boku partnera twardo stąpającego po ziemi.

Cechy pozytywne to: elastyczność, fantazja, empatia, uczuciowość, delikatność, marzycielstwo.

Cechy negatywne to: podatność na wpływy, zmienność, nieżyciowość, nieprzystępność.

PRACA W ŻYCIU RYB

Ryby to osoby twórcze, posiadające duży potencjał intelektualny. Całkiem dobrze sprawdzają się także w zawodach wymagających intuicji i fantazji. Mają opinię dobrych pracowników. Są sumienni i obowiązkowi. Bardzo dobrze radzą sobie również w roli szefa, gdyż są bardzo skrupulatni. Często intuicyjnie dobierają sobie współpracowników, których niezwykle rzadko krytykują. Potrafią zmobilizować ich do pracy bez żadnego krzyku i prawienia morałów. Zanim podejmą decyzję, długo rozważają jej ewentualne konsekwencje, potrafią nawet zrezygnować, jeśli do końca nie są pewni zwycięstwa. Jeżeli jednak podejmą już decyzję, to szkoda czasu na przekonywanie ich do tego, że to jednak złe postanowienie. Wówczas upierają się przy swoim niczym Lew.

Najczęściej Ryby można spotkać w zawodzie lekarza, aktora, pisarza, radiestety, marynarza, kosmetyczki, a nawet fryzjera. Ponieważ często nierzeczywistość biorą za rzeczywistość, to idealnie nadają się również do takich zawodów, które wymagają od nich abstrakcyjnego myślenia i wyobraźni.

Jednak, aby osiągnąć sukces często muszą pracować więcej niż pozostali. Spowodowane jest to tym, że nie potrafią szybko skorzystać z nadarzającej się okazji. Jeśli jednakże da się im szansę, to wyniknie z tego miła niespodzianka.

Kobieta spod znaku Ryb

Panie Ryby lubią mieszkać w małym domku z ogródkiem pełnym kwiatów. Są dobrymi i bardzo zaradnymi gospodyniami, ale chętnie wybierają wolne zawody, które pozwalają się im realizować jako kobieta. Należy uważać, gdyż kobiety spod tego znaku bardzo łatwo jest urazić. Często trzeba im przypominać, że obrażanie się nie jest w dobrym guście.

Mężczyzna spod znaku Ryb

Panowie spod tego znaku dużo łatwiej dostosowują się do otoczenia w porównaniu z paniami Rybami. Pan Ryba jest bardziej giętki w kontaktach z innymi, łatwiej też potrafi wybrnąć z trudnych sytuacji życiowych.

Aby osoby spod znaku Ryby były szczęśliwe, powinny mieć możliwość własnego rozwoju duchowego i nauczyć się wyrozumiałości. Trudno przeciętnym Rybom być szczęśliwymi w twardej rzeczywistości. Ryby powinny mieć jakieś hobby, które pomoże im przetrwać w świecie pełnym obłudy i niezrozumienia.

Poznaj także swój chiński zodiak lub horoskop według daty urodzenia.