Feng shui – rodzina

Feng Shui Strefa Rodziny

Feng Shui – Strefa Rodziny

Czym jest dla nas rodzina?

Dzisiaj zajmiemy się strefą RODZINY, która nierozerwalnie wiąże się z naszym życiem, bo gdyby nie rodzina, nie byłoby nas. Znajduje się ona między rogiem bogactwa a rogiem wiedzy.

Zanim jednak zdecydujemy się ją aktywować, spróbujmy najpierw przeanalizować naszą sytuację domową. Odpowiedzmy sobie na pytanie: „Czy panuje u nas w rodzinie napięta atmosfera lub toczy się otwarta wojna?”

Jeśli tak, to wówczas możemy dopiero wzmocnić tę część naszego pokoju. Musicie jednak wiedzieć, że zastosowane w tej sferze wzmocnienia działają zazwyczaj na najbliższą rodzinę, przynajmniej w moim przypadku tak było.

Dobrze jest w tym miejscu postawić stół, najlepiej okrągły lub ośmiokątny, przy którym by jadano i rozmawiano z członkami rodziny o wszystkim, co się wydarzyło w pracy, szkole, itp.

Należy również postarać się, aby w tym miejscu nie dochodziło między nami do kłótni czy nawet rękoczynów. Ta część pokoju powinna stanowić tzw. azyl dla naszych najbliższych.

Jeżeli natomiast w naszym domu czujemy się dobrze, rodzinę mamy wspaniałą, to też możemy wzmocnić tę część naszego pokoju, ale musimy wówczas pamiętać, aby nie było przesilenia. Umieszczamy w tym miejscu jakiś drobny akcent celem podkreślenia doskonałości naszej rodziny.

W jaki sposób najlepiej aktywować tę strefę?

  1. Jeśli w rodzinie panuje nerwowa atmosfera – dobrze jest zawiesić na czerwonej wstążce o długości będącej wielokrotnością cyfry 9, dzwonek wietrzny.
  2. Możemy umieścić też intensywnie zielone rośliny lub inny przedmiot, ale w zielonym kolorze.
  3. Zaleca się także postawienie lub powieszenie portretu ukochanej osoby, która jest szczególnie bliska dla rodziny.

Ja przykładowo, w tym kwadracie, mam zawieszone osiem trygramów czyli bagua.

Moje bagua w środku ma lusterko wklęsłe, ma to duże znaczenie jeśli czujemy, że w naszym domu często dochodzi do nieszczęść, chorób czy innych negatywnych zdarzeń.

Takie bagua umieszczone po tej stronie strefy będzie odbijało negatywne wpływy  tej rodziny, która nam źle życzy czy też pecha albo pseudo życzliwych przyjaciół czy znajomych. Magia tego bagua przyciągnie do waszego domu tylko dobrą i pozytywną energię.

Musicie pamiętać, aby nigdy w tej strefie nie umieszczać broni, kaktusów czy innych ostrych rzeczy. Zwróćcie również uwagę, aby ta część pokoju nie była nigdy pogrążona w mroku.

Wprowadzając te kilka drobnych zmian mam nadzieję, że wasze rodziny będą się rozwijały w mocny i dobry sposób.