Feng shui – dzieci

Feng shui Strefa DzieciFeng shui – Strefa Dzieci i ich szczęścia

Strefa DZIECI znajduje się na wprost strefy rodziny i jest ona całkowicie poświęcona dzieciom. Niektórzy w naszym społeczeństwie traktują dzieci jako ciężar i dodatkowe obciążenie finansowe. Jeśli w taki sposób myślimy, to jest to chore myślenie, gdyż dziecko powinno być dla nas darem, szczęściem i ostoją oraz przedłużeniem naszego życia.

Nic tak pozytywnie nie nastraja do życia jak dziecko, jego ufne spojrzenie, wyciągnięte rączki, perlisty i szczery śmiech. Nie rozumiem, jak można takie maleństwo skrzywdzić w jakikolwiek sposób. Coraz częściej słyszy się o rękoczynach stosowanych wobec malucha, które ma dwa, trzy miesiące, bo płacze. Wobec starszego – bo nie słucha albo nie chce robić tego co mu każemy.

Ale czy my dorośli też nie mamy swoich dziwnych zachowań, często nieakceptowanych przez otoczenie?

I co, jeśli wkurzy mnie jakiś palant, to powinnam podejść i walnąć go w twarz, bo głupkowato się zachowuje? Oczywiście, że nie, bo mi odda. A dziecko nie odda, nieprawdaż? A my wówczas, kiedy przylejemy takiemu bezbronnemu stworzeniu, czujemy się lepiej, bo udało nam się wyładować. A ono cierpi i zastanawia się, dlaczego mamusia czy tatuś wyrządziło mu krzywdę.

Dlatego zastanówcie się, zanim podniesiecie rękę, gdyż to nie dzieci są winne pewnych swoich zachowań, ale my, którzy im je przekazujemy.

Mając dzieci w domu warto zaktywizować tę strefę, aby i one były szczęśliwe. Dziecko to skarb, a jeżeli nie potraficie tego skarbu docenić – nie decydujcie się na nie…

Zacznijmy od ustawienia łóżka w pokoju dziecięcym.

W celu wzmocnienia energii dziecka a tym samym więzi łączącej go z nami postarajcie się, aby łóżko nie znajdowało się bezpośrednio w linii drzwi. Ścianę dobrze jest ożywić pięknie kwitnącymi kwiatami lub powiesić ozdóbkę z sześcioma czerwonymi rybkami. Jeśli nie chcemy kwiatów, można zawiesić na ścianie zdjęcie dziecka lub przepiękny słoneczny krajobraz. Musicie pamiętać, że w tym kwadracie powinien królować kolor biały, więc można mieć w tym kolorze kocyk lub narzutkę, ewentualnie lampkę dająca białe światło.

W moim domu łóżka dzieci zawsze znajdowały się w tej strefie i w zależności od ich potrzeb były różnymi przedmiotami aktywowane. Myślę, że dobry rodzic sam będzie wiedział z czym najlepiej kojarzy się mu własne dziecko i będzie potrafił wykorzystać zawarte tutaj informacje.

Życzę Wam, aby Wasze dzieci wyrastały w szczęściu i zdrowiu!